Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#13141
kubiak έγραψε:Μου άρεσε ο δεύτερος κύκλος του The Americans.
Σωστή πλοκή που κορυφώνεται, εξέλιξη χαρακτήρων, χωρίς πάνω απ'όλα ανούσιες εξάρσεις και τεχνητή αγωνία -που συνηθίζεται να λύνουν σε δευτερόλεπτα-...

Επόμενο: Alphas.

Το alphas κόπηκε εκεί που άρχισε να γίνεται ενδιαφέρον... :s_cry
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#13157
stavrosg έγραψε:
kubiak έγραψε:Μου άρεσε ο δεύτερος κύκλος του The Americans.
Σωστή πλοκή που κορυφώνεται, εξέλιξη χαρακτήρων, χωρίς πάνω απ'όλα ανούσιες εξάρσεις και τεχνητή αγωνία -που συνηθίζεται να λύνουν σε δευτερόλεπτα-...

Επόμενο: Alphas.

Το alphas κόπηκε εκεί που άρχισε να γίνεται ενδιαφέρον... :s_cry

Όπως και το Gang Related!!!!
Μετά τη ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΓΑΜΑΤΗ πρώτη σεζον, το έκοψαν...
Βατ δα φακ;;;;;
Άβαταρ μέλους
By JBT
#13162
JarnoT έγραψε:
CARυοθραύστης έγραψε:Μεγάλη παπαρια ο ντετεκτιβ...

Μοναδική εξαίρεση βέβαια οι ηθοποιοί, αλλά τι να το κάνεις...


Νομίζω όλοι θα συμφωνήσουν ότι οι ερμηνείες των δύο πρωταγωνιστών είναι πολύ δυνατές (και κατ' εμέ εξέχουσα αυτή του Χάρελσον). "Παπαριά" δεν θα το 'λεγα, μόνο και μόνο για τη σκηνοθεσία/φωτογραφία και την εν γένει ατμόσφαιρα.


κέρδισες κάτι που την είδες; Αυτή είναι η μοναδική ερώτηση που θέτω εαυτόν.

Καλές και οι ερμηνείες, καλές και οι φωτογραφίες, αλλά στο τέλος τι ακριβώς σού έμεινε;
Άβαταρ μέλους
By bill33
#13166
CARυοθραύστης έγραψε:
JarnoT έγραψε:
CARυοθραύστης έγραψε:Μεγάλη παπαρια ο ντετεκτιβ...

Μοναδική εξαίρεση βέβαια οι ηθοποιοί, αλλά τι να το κάνεις...


Νομίζω όλοι θα συμφωνήσουν ότι οι ερμηνείες των δύο πρωταγωνιστών είναι πολύ δυνατές (και κατ' εμέ εξέχουσα αυτή του Χάρελσον). "Παπαριά" δεν θα το 'λεγα, μόνο και μόνο για τη σκηνοθεσία/φωτογραφία και την εν γένει ατμόσφαιρα.


κέρδισες κάτι που την είδες; Αυτή είναι η μοναδική ερώτηση που θέτω εαυτόν.

Καλές και οι ερμηνείες, καλές και οι φωτογραφίες, αλλά στο τέλος τι ακριβώς σού έμεινε;

Τι έπρεπε να σου μείνει δηλαδή απο μια τηλεοπτική σειρά;
Άβαταρ μέλους
By JBT
#13185 Ε εάν το θέτεις έτσι :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#13201 Τίποτα δεν μένει πέραν της ανάμνησης της ευχαρίστησης όταν την έβλεπα. Θα ήταν ευχής έργον να μπορούσε να με προβληματίσει, να με "στείλει", να με εμπνεύσει. Μερικές ταινίες το έχουν καταφέρει. Νομίζω καμία σειρά ως τώρα. Ίσως μόνο το Treme.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#13453
CARυοθραύστης έγραψε:
JarnoT έγραψε:
CARυοθραύστης έγραψε:Μεγάλη παπαρια ο ντετεκτιβ...

Μοναδική εξαίρεση βέβαια οι ηθοποιοί, αλλά τι να το κάνεις...


Νομίζω όλοι θα συμφωνήσουν ότι οι ερμηνείες των δύο πρωταγωνιστών είναι πολύ δυνατές (και κατ' εμέ εξέχουσα αυτή του Χάρελσον). "Παπαριά" δεν θα το 'λεγα, μόνο και μόνο για τη σκηνοθεσία/φωτογραφία και την εν γένει ατμόσφαιρα.


κέρδισες κάτι που την είδες; Αυτή είναι η μοναδική ερώτηση που θέτω εαυτόν.

Καλές και οι ερμηνείες, καλές και οι φωτογραφίες, αλλά στο τέλος τι ακριβώς σού έμεινε;

Moυ έμειναν εικόνες από μέρη που δεν είχα ξαναδεί, μου έμεινε η γνώση ότι περιοχές στην μεγαλύτερη υπερδύναμη του πλανήτη είναι σε κατάσταση τρίτου κόσμου, θα μου έμενε η θρησκοληψία και η μπίζνα πάνω σε αυτήν (αν είχα κάποια αυταπάτη) και αυτά είναι πάρα πολλά για ένα whodunit σήριαλ
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#13463
CARυοθραύστης έγραψε:αλλά στο τέλος τι ακριβώς σού έμεινε;


Image
Image
Image

Image
Άβαταρ μέλους
By JBT
#13497 Όντως, αυτό είναι ένα πόιντ :s_thumbsup

@Κόρτο
Η φωτογραφία ήταν πραγματικά καλή, ΟΚ. Στα υπόλοιπα... Δεν μπορώ να πιστέψω ότι περίμενες αυτή τη σειρά για να τα ανακαλύψεις... :s_no
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#13560 Oχι βέβαια, αλλά αυτά που κάποιοι τα λένε ή τα γνωρίζουν, για πολλούς είναι σε επίπεδο συνωμοσιολογίας. Πέρα που όλα αυτά ήταν εξαιρετικά κινηματογραφημένα. Οπότε εικαστικά ήταν μία αρτιότατη σειρά, η πλοκή ήταν χμμμμ ενδιαφέρουσα προς το καλό και σε επίπεδο ερμηνειών ήταν άψογη. Αν αυτό λέγεται μεγάλη παπαριά δεν μπορώ να φανταστώ ποια είναι καλή σειρά. Όσο υπερβολικα είναι τα 10αρια στο imdb άλλο τόσο είσαι και συ.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#13869 Σωστά, το μεγάλη παπαριά το εννοούσα σε σχέση με τους διθυράμβους που τού γράφονται.

Τεσπά κι αν δεν το έβλεπα δε θα έχανα και τίποτε. Κι αυτό για τα δικά μου γούστα τα λέει όλα.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#14001
CARυοθραύστης έγραψε:Τεσπά κι αν δεν το έβλεπα δε θα έχανα και τίποτε. Κι αυτό για τα δικά μου γούστα τα λέει όλα.

Τώρα αυτό που γράφεις είναι το μέγα-εκ των υστέρων-κριτήριο: Αν είχαν νόημα οι xx ξοδεμένες ώρες ή πήγανε κλαμμένες. Αλλά όπως σωστά το τονίζεις (περί γούστου), αυτό (το αν άξιζε ή όχι ο χρόνος) είναι απάντηση στο ερώτημα "μ' αρέσει - δε μ' αρέσει", όχι στο αν είναι καλή μια σειρά ή όχι.
Σ' αυτό το ύφος συμφωνούμε, η διαφορά είναι ότι εμένα μου άρεσε :shifty:
Άβαταρ μέλους
By kacey
#14004 Απο που κατεβαζετε? Γιατι το υπεργαματο site που ειχε ολες τις σειρες σε τελεια κατηγοριοποιηση και οργανωσει (tvtorrents) μαλλον απεδημησε...

ΥΓ Big Bang theory αποψε... :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#14006 Eγω από ddl. Μικρό ποσό αν κάνεις 3μηνο και μοιράζεται και σε πολλούς.