Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pro
#575858 Ενόψει της τελευταίας σεζόν έκανα ανακεφαλαίωση και τα είδα όλα από την αρχή. Ξέροντας την υπόθεση, καταλαβαίνεις πολύ καλύτερα κάποια πράγματα που περνούσαν απαρατήρητα σε πρώτη ματιά.

Κατά τη γνώμη μου οι 3 πρώτες σεζόν ήταν πάρα πολύ καλές. Οι δύο επόμενες, λίγο πιο κάτω. Η έκτη πιθανότατα ήταν η καλύτερη και η έβδομη η χειρότερη, αφού εμφανώς πλέον ξεμείναμε από υλικό του συγγραφέα και αφού επαληθεύσαμε τις δημοφιλέστερες θεωρίες των φαν, το γυρίσαμε λίγο σε μπλοκμπαστερ.

Παρόλα αυτά συνολικά είναι καλύτερη σειρά που έχει βγει μέχρι στιγμής. "Κοιλιά" μπορεί να έκανε, αν εννοούμε ότι από το 9,5 πήγε στο 9 ή έστω στο 8,5 - βαθμολογίες που ελάχιστες σειρές φτάνουν έτσι κι αλλιώς.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#575869 Πες τα ρε Κορτο, ακριβως τα ιδια με εχουν χαλασει και μενα. Καποτε εκλεινα τα αυτια μου καθε δευτερα μεχρι να γυρισω σπιτι, ταυτιζομουν με χαρακτηρες κλπ. Αλλα οταν μου τον σκοτωνεις απο τη μια στιγμη στην αλλη, τον ανασταινεις οποτε βολευει, ή απλα η ιστορια του δεν καταληγει πουθενα (αυτο πρεπει να ειναι το πρωτο don't πανω πανω στη λιστα με τα do and don't της γραφης σεναριου), γιατι να επενδυσω σε αυτο το πραγμα? Οποτε εχω φτασει σε μια φαση που θα την δω για να την δω την τελευταια σεζον.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#575883 Επίσης να σημειώσω ότι με ξενερώνει ελαφρώς (αυτή τη βδομάδα ξαναβλέπω τον 7ο κύκλο) το pattern σατανική και κυριαρχική γυναίκα που μας κάνει τη Σέρσεϊ Λάνιστερ και την Κλερ Άντεργουντ να διαφέρουν μόνο στα ρούχα. Κατά τα άλλα πανομοιότυπα: |λογοκρισία| η μία μετά την άλλη, που ως δια μαγείας τις αποφεύγουμε, όλοι οι γύρω μας όταν αφορά εμάς μετατρέπονται σε βόδια με IQ μονοψήφιο μόνο και μόνο για να πετύχει η αρκουδιά που σκέφτηκε ο συγγραφέας και όργιο αναξιοπιστίας που ως εκ θαύματος την κρίσιμη στιγμή θα βρούνε έναν πιστό ηλίθιο.

Αν είναι κάτι ωραίο στα βιβλία είναι η λογική των πράξεων και η συσχέτιση πράξεων και συνεπειών. Αυτό από ένα σημείο και μετά στη σειρά πήγε περίπατο.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#576087
sargus έγραψε:(η γυναίκα μου που για κάποιο λόγο με θεωρεί σοβαρό άνθρωπο, δε μπορεί να καταλάβει πως βλέπω ζομποταινιοσειρές... :lol: )
:lol: Εμείς το αντίθετο, εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως η γυναίκα μου που τη θεωρώ σοβαρή βλέπει ζομποσειρές... :lol:
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#577802 Μεγάλο επεισόδιο το χθεσινό 08.02 .

Έπρεπε να κλείσει με Στελαρα και το τελευταίο βράδυ μου .
Άβαταρ μέλους
By elteo
#577804 Διαβάζω ότι πάμε για μεγάλες μάχες στο 1μιση ώρας 3ο επεισόδιο. Και λέω μάχες γιατί γράφεται ότι η απουσία του night king στην τελευταία σκηνή προμηνύει κακά μαντάτα για την Σερσει. Μιλάνε για 2 μέτωπα.... Για να δούμε. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#577809
St.Devote έγραψε:Μεγάλο επεισόδιο το χθεσινό 08.02 .

Έπρεπε να κλείσει με Στελαρα και το τελευταίο βράδυ μου .


Τί ήταν να ανοίξει το στόμα του ο Κόρτο; :slap: :(

Όλα τα κακά των προηγούμενων σαιζόν ήταν εδώ, τώρα που πήρε φωτιά ο λοκος τους.
Φτηνοί συναισθηματισμοι, διάλογοι επιπέδου Καλημέρα Ζωή, σενάριο γραμμένο από την Πρώτη Δημοτικού (ομαδική εργασία) και άντε να φτάσουμε αγκοποκαχοντας ως το τέλος να αχνοδουμε λίγο τζερτζελο.

Χονουραμπλ μενσιον στον ΉΡΩΑ τον σιδερά, εύγε νέε μου,αν δεν μπαζωσεις δεν χτίζεις νέο Γουιντερφελ (δεδομένου ότι τα προγνωστικά από Σιγκαπούρη δίνουν "Καλώς τα παιδιααα , καλώς τα" στους Τζόνι Γουόκερ.)
Άντε καί στο επόμενο επεισόδιο να δούμε μία ολόκληρη ώρα την Σερσευ να ετοιμάζει το ευρωψηφοδέλτιο του κόμματος. :s_hang

Άντε,4 και σήμερα μπας και γλυτώσουμε από την κάθε τσουραπω (αχνε, Τσον Σνοουκλαμπ , ΤΈΛΕΙΟΣ) καί τον κάθε insider. :s_shout
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#577836
g8777 έγραψε:Άντε,4 και σήμερα μπας και γλυτώσουμε από την κάθε τσουραπω (αχνε, Τσον Σνοουκλαμπ , ΤΈΛΕΙΟΣ) καί τον κάθε insider. :s_shout

+1

50 Λεπτά το απόλυτο τίποτα, αφόρητο μπλα μπλα της πλάκας και 3 λεπτά στο τέλος εξέλιξη της ιστορίας.
Θύμισε παλιές "καλές" εποχές σεζόν 4-5 (κάπου εκεί).
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#578702 Ακριβώς αυτό θα έγραφα .. εάν δεν έχει καλό μαύρο η tv σου την μαμησες .
Υπάρχουν πολλά σημεία που ψιλοβλεπς . Το είδα και με χαμηλό ήχο και ζοριστιξα σε δύο τρία σημεία.
Βάλτε όλες τις βουηθειες ανοικτές .