Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pro
#550468 Πάντα μ άρεσαν σειρές/ταινίες λόγω καλής μουσικής. Χθες χαζευα το Ozark, το οποιο το θεωρώ μέτριο γενικά, μέχρι που είδα αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=zTgb85Uou6c

Ok, ανέβηκε 2/10 με τη μία.

Το προηγούμενο αντίστοιχο, ήταν αυτό:

https://www.youtube.com/watch?v=anWc88q2GhE
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#550487 ^
Χωρίς να έχω δει τη σειρά, ο τραγουδιστής είναι αλλού, Jordan Cook a.k.a Reignwolf ->

Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#550662 Γιατί πλασάρεται ως άλλη σειρά, season 1? Και όχι ως season 4 της ορίτζιναλ;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#554134 Έχει βγει στο Amazon και η δεύτερη σαιζόν του The Marvelous Mrs Maisel (imdb 8.7). 10 επεισόδια.
Μου άρεσε πολύ η πρώτη σαιζόν, τώρα βλέπω με χαρά τη δεύτερη.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#554854
Govus έγραψε:Μόνο μια αναφορά του Wagner669 βρήκα μετά από αναζήτηση στο τοπικό...
Έχει δει κανείς το Counterpart, για να μου πει αν αξίζει ν' αρχίσω να παρακολουθώ :hmmm: ;


Ξεκινησε δευτερη σεζον :s_cool

Ξεκινησα Ozark για πλακα και μου εχουν μεινει μονο πεντε επεισοδια στη δευτερη σεζον...
Παρα τα πουστριλικια, που το netflix χωνει οπου μπορει για να δειξει ποσο τολεραντ, ινκλουσιβ, γκλουτεν φρυ και οργανικ ειναι σαν εταιρεια, η σειρα φαινεται ΠΟΛΥ ωραια και δεν μπορω να καταλαβω πως και δεν την ειχα πετυχει τοσο καιρο. Και με βλεπω να περιμενω σαν μαλακας τη τριτη σεζον, οπως περιμενω την τριτη σεζον του Λα Κασα ντε Παπελ
Άβαταρ μέλους
By sargus
#554857 Τελείωσα χθες την 1η σαιζον του Bron.
Είχατε όλοι δίκιο. Ήταν εξαιρετικό! Σενάριο, ηθοποιοί, μονταζ, φωτογραφία, σε όλα του άριστο!
(Ξεκίνησα ήδη τη 2η σαιζόν!)
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#556242 Τελειώσα το Narcos Mexico ( αφού με πηρε 4-5 φορές ο ύπνος και αναγκάστηκα να δώ μερικά επεισόδια διπλά για να συνδέσω την ιστορία ). ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ μετριότατο . Ίσως η ιστορία να είναι πιο soft ( δεν το περίμενα ) ή καλύτερα οι πρωταγωνιστές δεν έχουν ( ή δεν αναδεικνύεται από το story ) την διαστροφή του Pablo από το Μεντεγιν και του Paco από το Κάλι ( που είναι - για να μην ξεχνιόμαστε - από τους μεγαλύτερους ever χασάπηδες ) . Η ταύτιση των ηθοποιών με τους ρόλους ( που στα Narcos - Colombia ήταν απίστευτη ) μένει σε χαμηλό επίπεδο.

Ο φονιάς της Narcos Mexico μοιάζει ένα άβουλο πλάσμα , περισσότερο τρομαγμένο παρά τρομακτικό.

Αντιγράφω :
" ...Η σιωπή του Γκαγιάρδο δεν είναι τόσο ομιλητική όσο του Πάμπλο. Το βλέμμα του δεν σου τρομάζει τα σωθικά. Με τον Γκαγιάρο ξέρεις ότι μπορείς να φέρεις αντίρρηση. Με τον Πάμπλο ήσουν κι εσύ ο θεατής ένας «si patron»..."

Η σκηνή της συνάντησης του Γκαλιάρδο με τον Escobar ( οι δύο κεντρικοί ήρωες ) περιγράφει με το καλύτερο τρόπο την διαφορά στο επιπεδο του Narcos - Mexico με το Narcos - Colombia.

Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#556274 Έτσι ακριβώς. Δεν τον δούλεψαν καθόλου καλά τον κεντρικό ήρωα στο κομμάτι του χέφε, συνεπώς τονίστηκε το "καθημερινό και ανθρώπινο" κομμάτι του χαρακτήρα.
Αντί να είναι αυτός ο γενικός γραμματέας, οι δεύτεροι ρόλοι τον είχαν για κλητήρα. Ακόμα και η σκηνοθεσία/φωτογραφία ήταν ελαφρά χειρότερη από τα προηγούμενα. Ενώ και οι τρίτο-τέταρτοι ρόλοι ήταν πολύ φλατ, άοσμοι και άγευστοι.

Η δεύτερη απογοήτευση είναι ότι δεν παίζει ο προηγούμενος Pena', αλλά άλλος ηθοποιός που τον λένε και στην πραγματικότητα Pena' που τον έχουμε συνηθίσει πιο πολύ ως καρπαζοεισπράκτορα από ταινίες και σειρές οπότε χάνει και από πλευράς casting λίγο η σειρά.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#556364 Ακριβώς αυτή και η δική μου εντύπωση.
Κρατάω μια πισινή μήπως έτσι ήταν και στην πραγματικότητα, πιο άβουλος, λιγότερο τρομακτικός, κλπ. Αλλά σαν τελικό θέαμα, ναι, οι προσλαμβάνουσες ήταν φτωχότερες.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#557885
Corto Maltese έγραψε: Τωρα βλέπω το Fortitude που είναι αγγλική παραγωγή αλλά σε στυλ nordic noir και βλέπεται πολύ ευχάριστα για όσους τους αρέσουν τα Nordic

Άρχισε να κυκλοφορεί η 3η σεζόν. :innocent: