Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#800213 Ξεκίνησα και εγώ το recruit στο αεροπλάνο , ωραίο , θα το συνεχίσω σίγουρα

Επίσης είδαμε το πρώτο επεισόδιο του 1899 και το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον , σίγουρα θα δω και το 2ο και τα επόμενα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800260 Θενκς, θα ξεκινησω το The Night Of προσεχως!

Εχω κολλησει τελευταια με τις μινι σειρες. Η στατιστικη μου λεει οτι βαριεμαι απιστευτα ευκολα και τα παραταω στη μεση οταν δω ξεχειλωμα με πολλες σεζον. Επισης δεν ξεκιναω με τιποτα σειρα που δεν εχει τελειωσει οριστικα. Αυτο το σταματα ξεκινα απο σεζον σε σεζον με σκοτωνει. Παιζει και αμνησια κι εχω ξεχασει τα μισα μεχρι να ξαναρχισει :shifty:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#800261 Ναι το mini series έχουν το καλο ότι έχουν αρχή μέση τέλος.

Στο Netflix ψιλό συμπαθητικό το trapped και η συνέχεια του. Ισλανδια με πολύ χιόνι
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#800267 Dopesick είναι πάρα πολύ καλό..
Η πραγματική ιστορία των οπιοειδών στην Αμερική που μια εταιρία έκανε υπερκέρδη με το να εθιστεί εκατομμύρια κόσμος.... Και φυσικά όλως τυχαίως σε φτωχές και εργατικές περιοχές..
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800268
kovathe έγραψε:Dopesick είναι πάρα πολύ καλό..
Η πραγματική ιστορία των οπιοειδών στην Αμερική που μια εταιρία έκανε υπερκέρδη με το να εθιστεί εκατομμύρια κόσμος.... Και φυσικά όλως τυχαίως σε φτωχές και εργατικές περιοχές..


Ναι κι αυτο θα το δω στα σιγουρα!

Οσο για τις μινι που λεγαμε, πιστευω οτι 5-10 επεισοδια ειναι υπεραρκετα για να ξεδιπλωσουν μια ωραια ιστορια και μπορουνε να σε κρατησουν στην τσιτα απο πρωτο μεχρι το τελευταιο λεπτο. Οι περισσοτερες σειρες κανουν πολλες σεζον και τα μισα επεισοδια δε βλεπονται, αφου δεν εξελισσεται σημαντικα η υποθεση. Φροντιζουν να κανουν ενα καλο τελευταιο επεισοδιο (γιατι ΞΕΡΟΥΝ πως ειναι το καλο επεισοδιο) στην καθε σεζον για να σε κανουν να περιμενεις με αγωνια την επομενη και με το που ξεκιναει η επομενη σεζον, η κοιλια συνεχιζεται παλι...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#800274 Το Taboo είναι φοβερό.
Έρωτας η Ουνα Τσάπλιν :inlove:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800319 Ωραιοι! Το taboo και το the night manager μπηκαν στη λιστα μου :s_smile

Asimov έγραψε:Έρωτας η Ουνα Τσάπλιν :inlove:


Ηθελα να το πω νωριτερα οταν ελεγα τι σειρες μου αρεσουν, αλλα το επνιξα για να μη με πειτε λιγουρη :s_tongue

Πολυ πιο χαλαρα βλεπω/ταυτιζομαι με μια σειρα αν παιζει και κανενα ωραιο γκομενακι. Αν δεν τραβαει η υποθεση και δεν παιζει και κανενας ουναρος να με κραταει "στην τσιτα" (σικ), τρωει κοψιμο η σειρα πριν τελειωσει η 1η σεζον. Ειδικα αν η σειρα ηταν προταση της γυναικας μου, ακουλουθει επιπληξη "τι μου εβαλες να δω αυτη τη μαπα με ολες τις πατσαβουρες μεσα" :shifty:
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#800321 Η Ούνα Τσάπλιν παίζει και στο Treason(προδοσία) στο νετφλιξ! Δράσης σειρά μιας σεζόν . Είδα 2,5 επεισόδια,δεν είναι κάτι το σουπερ ουαου αλλά βλεπεται..
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#800325
Asimov έγραψε:Το Taboo είναι φοβερό.
Έρωτας η Ουνα Τσάπλιν :inlove:

Απιστευτη σειρά! Απορώ γιατι δεν συνεχίστηκε.Ανετα ξανaέβλεπα τις 2 season
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#800326
kostis20 έγραψε:
Asimov έγραψε:Το Taboo είναι φοβερό.
Έρωτας η Ουνα Τσάπλιν :inlove:

Απιστευτη σειρά! Απορώ γιατι δεν συνεχίστηκε.Ανετα ξανaέβλεπα τις 2 season


Ισως για αυτο να ειναι απιστευτη. Γιατι δε σκεφτηκαν "ας το πλατιασω λιγο, να πουλησω αλλες 2 σεζον", οπως κανουν τα περισσοτερα που ξεκινανε πολλα υποσχομενα :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Chris
#800328 Δεν εχει δευτερη ωρε Κωστη :lol:

Επισης κατι που δεν πιανει ακριβως τις απαιτησεις του τζορτζ πρηξ, αλλα γενικα πρεπει να δειτε ολοι ειναι ο ted lasso. Οποιος κανει και 2-3 μηνες υπομονη να βγει η τριτη και τελευταια σεζον θα το δει μονοκοπανια, καμια 30αρια 20λεπτα επεισοδιακια, σε 3 μερες εχει κατεβει και ειναι μουρλια :inlove:
Τελευταία επεξεργασία από Chris και 05 Ιαν 2023, 14:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά