Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sargus
#549365
g8777 έγραψε:
Εμεινε η τελευταια σαιζον του Bron.


Πως σου φαίνεται αυτό; Γιατί τα πρώτα 2 επεισόδια που είδα πριν μερικούς μήνες δε με κράτησαν.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#549438
sargus έγραψε:
g8777 έγραψε:
Εμεινε η τελευταια σαιζον του Bron.


Πως σου φαίνεται αυτό; Γιατί τα πρώτα 2 επεισόδια που είδα πριν μερικούς μήνες δε με κράτησαν.
Είναι κορυφαίο αλλά θέλει να του δώσεις λίγο χρόνο. Βέβαια καλό είναι να έχεις υπομονή στην αργή εξέλιξη και να σου αρέσει το σκοτεινό περιβάλλον και το ιδιαίτερο χιούμορ.Αν θυμάμαι καλά, γιατί πάνε και χρόνια, με την σύντροφό μου κολλήσαμε μετά από κάποια επεισόδια αλλά μετά γίναμε φανατικοί. Προσυπογράφω πάντως ο,τι έγραψε για το τελευταίο επεισόδιο αλλά και γενικά ο corto maltese

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#549441
sargus έγραψε:
g8777 έγραψε:
Εμεινε η τελευταια σαιζον του Bron.


Πως σου φαίνεται αυτό; Γιατί τα πρώτα 2 επεισόδια που είδα πριν μερικούς μήνες δε με κράτησαν.

Αν έχεις βαρεθεί τα buddy cop σήριαλ της Αμερικής και ψάχνεις μία σειρά με σωστα συστατικά (σενάριο, ερμηνείες, χημεία μεταξύ τους, φωτογραφία) εδώ είσαι.Απλα θέλει χρόνο όπως προείπε ο απ'παν.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#549450
St.Devote έγραψε:ειδε κανείς maniac με την Emma stone

Είναι ιδιαίτερο
Ωραιο, περιεργο, αλλα πολυ ιδιαιτερο....
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#549453
kubiak έγραψε:
  • Altered Carbon - Season 01: Δεν έχω δει όλα τα επεισόδια, μπερδεύομαι λιγουλάκι αλλά το συνεχίζω. Θα μπορούσε να είναι καλύτερη, έχω την εντύπωση...
ok, δεν άντεξα άλλο, στο 4ο επεισόδιο σταμάτησα...

  • Counterpart - Season 01: Τι να γράψω, συμπεριλαμβάνει όλα τα αρνητικά που μπορεί να έχει μια σειρά για εμένα. Προβλεψιμότητα; Τράβηγμα από τα μαλλιά για να συνεχίσει η ιστορία; Μηδέν πλοκή; Μηδέν υπόβαθρο; Τεχνητό σασπένς χαμηλότατου επιπέδου;
    Χαραμίζεται ο J. K. Simmons. Είχα την ίδια απογοήτευση για τον Damien Lewis όταν έβλεπα το Homeland (ευτυχώς ο άνθρωπος συμμετείχε στο Billions)...

Τι τους έχει πιάσει με τα Γερμανικά;
Άβαταρ μέλους
By sargus
#549468
belgarion έγραψε:Είναι κορυφαίο αλλά θέλει να του δώσεις λίγο χρόνο. Βέβαια καλό είναι να έχεις υπομονή στην αργή εξέλιξη και να σου αρέσει το σκοτεινό περιβάλλον και το ιδιαίτερο χιούμορ.Αν θυμάμαι καλά, γιατί πάνε και χρόνια, με την σύντροφό μου κολλήσαμε μετά από κάποια επεισόδια αλλά μετά γίναμε φανατικοί. Προσυπογράφω πάντως ο,τι έγραψε για το τελευταίο επεισόδιο αλλά και γενικά ο corto maltese


g8777 έγραψε:
Αν έχεις βαρεθεί τα buddy cop σήριαλ της Αμερικής και ψάχνεις μία σειρά με σωστα συστατικά (σενάριο, ερμηνείες, χημεία μεταξύ τους, φωτογραφία) εδώ είσαι.Απλα θέλει χρόνο όπως προείπε ο απ'παν.


Ευχαριστώ παιδιά! Μου αρέσουν πολύ οι σειρές αυτού του ύφους όπως μου άρεσαν πολύ τα "The killing" (Αμερικάνικο) και "The killing" (Forbrydelsen ), "The fall" και "Trapped". Αλλά το "Bron" μου φάνηκε λίγο κακογραμμένο και με κακές ηθοποιίες (έτσι γράφεται αυτό;). Αλλά με βάση αυτά που λέτε, θα του δώσω και άλλη ευκαιρία γιατί μπορεί να το είδα και σε περίεργη φάση.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#549471 Fortitude επίσης

Για το Altered Carbon θα πω οτι το 1ο επεισόδιο του θα έπρεπε να το περιλαμβάνει το Blade Runner σαν
alumni φάση οι απόφοιτοι μας εργάζονται εδώ.
Μόνο το 1ο όμως, ξεφουσκώνει πολύ στη πορεία.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#549478
bibendum έγραψε:
Red Garland έγραψε:Update:
Η σειρά Bodyguard (2018) του BBC είναι τελικά ά-ρι-στη. Highly recommended :rtfm:


βγηκε και στο netflix απ οτι ειδα.
Πολυ καλη
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#549498 Κακές ηθοποιίες το Bron; :dizzy: OK τα διάβασα όλα...
Άβαταρ μέλους
By sargus
#549520
Corto Maltese έγραψε:Κακές ηθοποιίες το Bron; :dizzy: OK τα διάβασα όλα...


1. Σιγά που σου θίξαμε τη Μέρυλ Στριπ...
2. Μόνος μου το λέω ότι ίσως να έφταιγα εγώ και η φάση που το είδα. Ακριβώς για να προλάβω σχόλια σαν το δικό σου, αλλά φευ...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#549704
g8777 έγραψε:Εικόνα

Αφου με καταφερε και εκανα binge watching . :superman:

Απο εποχες Boardwalk Empire ειχε να γινει. :vava:

ΣΤΑ ΙΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΦΑΜΕ.

9/10
Το φινάλε σου άρεσε??
Έπεσε binge watching και απο μας, το είδα με τη γυναικα σε 2 δόσεις απο 5 επεισόδια αλλά το φινάλε μας απογοήτευσε και τους δυο μας πανηγυρικά....
Και ηταν κριμα γιατί ενθουσιαστηκαμε απο τα πρωτα επεισόδια, ειδικα το 5ο επεισόδιο ηταν εκπληκτικό (bent neck lady) απο τα καλυτερα ever....


< >