Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#804248 Παιδες τελειωσα τα 2 απο αυτα τα mini series που λεγαμε, The Night Of και The Night Manager. Τρομερα και τα δυο και μαλιστα ακριβως στη δοσολογια που αντεχουν τα νευρα μου. Μερικα γεματα επεισοδιακια και παμε γιαλλα :s_yes

Θα ξεπεταξω μερικα ακομα που εχω σταμπαρισμενα κι επιστρεφω για νεες προτασεις απο τους ειδικους :metalo:
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#804273
manoliossss έγραψε:Τίποτα ενδιαφέρον σε νετφλιξ έχουμε;


< >


τώρα πρόσφατα όχι, δεν έχω κάτι εκτός απο το Record of Ragnarok, για τους φίλους των anime.Ήταν διασκεδαστικό και βασίζεται σε γνωστό ιαπωνικό manga.

Γενικότερα πάντως , απο τα παλαιότερα, έχει αρκετές κλασικές καλές ταινίες (Blade Runner 2049 , The Game κλπα) και κάποιες χαρακτηριστικές σειρές (Breaking Bad , Saul κλπα).

Τη σκαπουλάρισε η συνδρομή του κ αυτό το μήνα :lol:
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#804276 Η αλήθεια είναι ότι έχω δει πολλές! Θα αναφέρω αυτές που μ άρεσαν περισσότερο με τυχαία σειρά εκτος του THE BLACKLIST που το βάζω νούμερο 1!

ozark ,breaking bad,better call Saul,how to get away with murder,Lincoln lawyer , recruit , queen of the south

Κάτι μου ειπαν ότι είναι καλό το chaos .. αξίζει;


< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#804283 Ο Ντορον είναι για αρχοντους, αν και το τέλος της τελευταίας σεζόν με ξενέρωσε λίγο

Εγώ χαζεύω το Barbarians αυτή την περίοδο, ρωμαικες λεγεώνες vs γερμανικών φύλων, Τευτομβουργιος Δρυμός, οι Ρωμαίοι μιλάνε λατινικά, σκοτεινό περιβάλλον, περνάει ευχάριστα η ώρα.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#804287
dimik έγραψε:Ο Ντορον είναι για αρχοντους, αν και το τέλος της τελευταίας σεζόν με ξενέρωσε λίγο

Εγώ χαζεύω το Barbarians αυτή την περίοδο, ρωμαικες λεγεώνες vs γερμανικών φύλων, Τευτομβουργιος Δρυμός, οι Ρωμαίοι μιλάνε λατινικά, σκοτεινό περιβάλλον, περνάει ευχάριστα η ώρα.


Τότε μπορείς να τσεκαρεις τη δεύτερη σεζόν, Vikings Valhalla , που δείχνει Hardrada ένα τσικ πριν τη Miklagard :inlove:

Κ season 3 κάποια στιγμή φέτος, διαφαίνεται και ο Γιωργαρος Μανιάκης :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#804294 Vikings έβλεπα από τότε που άρχισε στο History Channel, μετά τον θάνατο του Ragnar έχασε κάθε ενδιαφέρον.

Προτιμώ να παίξω AC Vikings
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#804301 To καλύτερο πράμα που έχει στο Νέτφλιχ είναι ο Μπότζακ Χόρσμαν.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#808245
The BBC has decided not to broadcast an episode of Sir David Attenborough’s flagship new series on British wildlife because of fears its themes of the destruction of nature would risk a backlash from Tory politicians and the rightwing press, the Guardian has been told.



A sixth episode has also been filmed, which is understood to be a stark look at the losses of nature in the UK and what has caused the declines. It is also understood to include some examples of rewilding, a concept that has been controversial in some rightwing circles.


https://www.theguardian.com/media/2023/ ... lash-fears


Η τηλεοραση ειναι απλη. 200 χιλιαδες καναλια, 5 εκατομμυρια σοου, στο τελος κερδιζουν οι άριστοι.

Μεσαιωνας.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#810280 Βλέπω τη σειρά Night Agent στο Netflix και πολύ μου αρέσει.
10 επεισόδια, μπλεγμένο FBI, CIA, secret service και λευκός οίκος, διαφθορά, προδοσίες κλπ και ένας μονάχος να προσπαθεί να σώσει και να σωθεί.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#813518 Ειδαμε
Fearless στο Ertflix
Deadwater Fell στο ΑΝΤ1+
και
Line of Duty και τις 6 seasons. (Τις 5 πρωτες στο netflix, την 6η στην μαυρη αγορα)

To τελευταιο ειναι κορυφη. Καθε σεζον καλυτερη απο την προηγουμενη.
Τα 2 πρωτα αρκετα συμπαθητικα mini series.

Τωρα βλεπω το The Victim στο ANT1+
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#813520 Είχα δει την πρώτη σεζόν Line of Duty τότε που την ανέφερες αν και παλιό είναι δυνατό.

Πολύ καλό το The Last Of Us imdb φέτος αν και δεν βλέπω να έχει αναφερθεί καθόλου. :x
Επίσης καλό κοινωνικό με μπόλικες δόσεις κωμωδίας το Shrinking imdb.
To Rabbit Hole φλερτάρει δυνατά με τα όρια της παπάτζας. Τα πρώτα επεισόδια δεν πείθουν ιδιαίτερα παρά τα μεγάλα ονόματα στη σειρά.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#813531 Το Last of Us φοβερή φωτογραφία και σκηνικά όπως επίσης και ανατροπές.

Έχω φάει ένα κόλλημα τον τελευταίο καιρό με τα ιατρικά στο Netflix, Emergency NYC και Lenox Hill το οποίο είναι νοσοκομείο που συμμετέχει και στο ER NYC.

Εντυπωσιακές εικόνες από δύσκολες επεμβάσεις τύπου μεταμόσχευση νεφρού ή αφαίρεση όγκου από τον εγκέφαλο.
Σίγουρα όχι για λιγοψυχους

Επίσης ο τρόπος λειτουργίας είναι πολύ ενδιαφέρον, πχ νοσηλευτής σε παιδιατρική με εξειδίκευση στην μεταφορά παιδιών.