Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#637916 Δυστυχώς ισχυει...
Το βλέπω ακόμα βέβαια να δω πως θα τελειώσει αλλά αλλη μια σειρα που θα μπορούσε να είναι γαματη, τελικά τη γαμησε το HBO...
Δε μας τα λέει καλα τελευταία..

< >
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#638040
elteo έγραψε:Η ποιότητα μετράται από τους πυροβολισμούς;

Επίσης περί ορεξεως κτλ κτλ Δεν αρέσουν σε όλους τα ίδια.


+ 1 στο περί ορέξεως .

Η άποψη μου είναι ότι τα Μεξικάνικα Narcos έχουν σαφέστατα :
- χειρότερο cast
- σεναριακή επιλογή ηπιότερης περιγραφής της όλης κατάστασης ( ίσως για polliticaly correct λόγους )

Δεν επιλέγεται η "Αρμαγεδδών" περιγραφή των χαρακτήρων ανάλογη με τη περιγραφή του Πάμπλο ή του Πατσο των Colobiana . O Φίλιξ είναι λογιστής , ο Ακόστα είναι ερωτευμένος , ο Γκούζμαν μένει με την μάνα του .

Κάθε φορά που σκάει μύτη cameo κάποιος χαρακτήρας από την Κολομπιάνα αλλάζει όλο το κλίμα.

Ακόμα και οι DEA είναι φλώροι ... καμία σχέση με τα "παλικάρια" που έσυραν τον χορό στο Μεντεγιν και στο Καλι.

ΥΓ ...Westword .. τί ύπνος ... ακόμα και το Roma μοιάζει σαν τραγούδι των Motorhead μπροστά του.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#639305 Έχει δει κάποιος το The Keepers; Αν ναι, σχόλια;

Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#639318 Έχω τελειώσει 4 σεζόν από το Homeland. Είμαι στην 5η τώρα και έχω δει τρία επεισόδια.
Πολύ δυνατή σειρά. Όποιος δεν την έχει δει, τη συστήνω ανεπιφύλακτα.
Ναι οκ, το έχουν τραβήξει. Έχει 7 σεζόν x12επεισόδια ανεβασμένα στο NetFlix κι παίζεται και η 8η τώρα μαθαίνω. Κάνει μια κοιλίτσα σε κάποια επεισόδια, αλλά είναι περισσότερα για να δημιουργήσει τις εξελίξεις στα επόμενα. Πως αλλιώς θα βγουν καμιά 100αριά επεισόδια.


Μετά τι; Black List; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#639345
Serf έγραψε:Έχει δει κάποιος το The Keepers; Αν ναι, σχόλια;

Όχι ακόμη, αλλά είναι ψηλά στη λίστα, ίσως από βδομάδα.

Αυτή που εγώ θα προτείνω είναι το Little Fires Everywhere, βασισμένο στο βιβλίο της Celeste Ng το οποίο ήταν απολαυστικότατο.
Δεν είναι Νετφλιξ, και σκασίλα μου, δεν έχω ούτως ή άλλως :lol:
8 επεισόδια, ήδη τα 5 στον αέρα.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#639350 Τελείωσα τη νέα σεζόν του χαρτόσπιτου, not great not terrible, αν αγνοηθεί το implausible as all fuck factor turned up to 11.

Από κει και πέρα, κλασικά βλέπεται ευχάριστα, λόγω ωραίας ροής των σκηνών που δεν κρεμάνε, ή έστω κρεμάνε για λίγο πριν υπάρξει change of pace.

Παρατηρώ πάντως μια σταθερή πτώση σε κάθε σεζόν, δηλ. σ1 > σ2 > σ3 > σ4.

έντιτ, καλύτερος μακράν χαρακτήρας της σεζόν ο Μασσαλία. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#639356 Η αποψη μου ειναι οτι εχει εξελιχθει σε μια αλλη σειρα. Οταν ενα ολοκληρο επεισοδιο εχει φουλ πιστολιδι με οτι πιθανο οπλο υπαρχει σιουγρα αλλαζει περιεχομενο κ target group
Άβαταρ μέλους
By drdino
#639377 Η 4 μου αρεσε περισσότερο από την 3. Ο Μασσαλίας όντως ωραίος
Άβαταρ μέλους
By gianik
#639385
George_Prix έγραψε:Ειδα τα 5 πρωτα επεισοδια απο το Broadchurch και μου αρεσε. Συνεχιζει καλα?



ναι συνεχίζει καλά...
ο 1ος κύκλος ειναι όλα τα λεφτά , ο 2ος όχι και τόσο εξίσου καλός ..
ο Αστυνόμος όλα τα λεφτά... :)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#639386
gianik έγραψε:
George_Prix έγραψε:Ειδα τα 5 πρωτα επεισοδια απο το Broadchurch και μου αρεσε. Συνεχιζει καλα?



ναι συνεχίζει καλά...
ο 1ος κύκλος ειναι όλα τα λεφτά , ο 2ος όχι και τόσο εξίσου καλός ..
ο Αστυνόμος όλα τα λεφτά... :)


Πραγματι τρομερος ο Αστυνομος!

Σε πρωτη φαση διαβασα πολυ καλες κριτικες, αλλα πριν καν το ξεκινησω μου αρεσαν 2 πραγματα:
1) Οτι εχει μονο 3 σεζον. Οποτε η λογικη λεει οτι δεν το ξεχειλωσαν επειδη αρεσε οπως κανουν οι περισσοτερες σειρες, με αποτελεσμα τη γνωστη κοιλια.
2) Οτι εβγαζε μια σεζον καθε 2 χρονια. 2013, 2015 και 2017. Υποθετω οτι το εκαναν στους ρυθμους που θελανε για να βγει καλυτερο.

Καλα σημαδια...