Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sargus
#615192 @pro,

Τι μορφαρα είσαι ρε αδερφέ; Προσυπογράφω τα σχόλια σου.
Χαχαχα γελουσα μόνος μου!

(To Fargo ΔΕ βασίζεται σε αληθινές ιστορίες. Είναι ένα παιχνίδισμα των αδερφών αυτό που αναφέρει το ανάποδο)
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#619967 Κυκλοφόρησε ο 4ος κύκλος του The expanse. Από το Amazon prime αυτή τη φορά, με αυξημένο budget.
Από το καλό στο καλύτερο αυτή η σειρά. Το καλύτερο από εποχής BSG ή και προ εποχής BSG.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#619970 Σου άρεσε αυτή η σεζόν?
Δεν τρελάθηκα.
Περίμενα κάτι πιο σπεσιαλ με το στορυ στα νεα πλανητικά συστήματα έξω απ τα rings.

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#619973 Ναι, μου άρεσε πολύ.
Όσον αφορά το σενάριο, ακολουθεί τα βιβλία. Αυτή ήταν η ιστορία του τέταρτου.
Έχει ήδη ανανεωθεί για του χρόνου και το πέμπτο βιβλίο είναι το καλύτερο της σειράς.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619974 @Asimov
Ξέρεις ότι στα φαγητά , στα συνεργεία αυτ/των και στις σειρές σε εμπιστεύομαι... :inlove:

ξεκινάω άμεσα Peaky ??? :help:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#619979
gianik έγραψε:ξεκινάω άμεσα Peaky ??? :help:

Εννοείται!
Και την τελευταία σεζόν, γιατί όχι.

Τέλος και για το Mr Robot. Πάρα πολύ ωραία σειρά, ερμηνείες, σενάριο-μονταζ (πάντα μου αρέσουν οι σειρές που ο δημιουργός τους ασχολείται με όλα, βγάζουν ένα εννιαίο/συμπαγές ύφος), και φυσικά ερμηνείες.
Θα μου λείψει.
Ωραίο τέλος.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#620009
Asimov έγραψε:Κυκλοφόρησε ο 4ος κύκλος του The expanse. Από το Amazon prime αυτή τη φορά, με αυξημένο budget.
Από το καλό στο καλύτερο αυτή η σειρά. Το καλύτερο από εποχής BSG ή και προ εποχής BSG.


To Expanse απλα...

Γ Α Μ Η Σ Ε !!!

Αρκετα διαφορετικο απο τις προηγουμενες σεζον και αρκετα πιο ωριμο και αρκετα πιο πανω ποιοτικα.
Περιμενω την επομενη σεζον :yahoo:

Βγηκε και το Lost in Spase S02 το οποιο αφησε αναμεικτα συναισθηματα, αλλα δεν απογοητευσε.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#620058 Πολύ ωραίο το expanse.Εμένα μου άρεσε η σχετικά συντηρητική οπτική του για το νέο κόσμο.
Δεν έχω δει καθόλου BSG.Να το αρχίσω τώρα?
Επίσης το Mr Robot δε μου είπε και τίποτα στη 1η season.Μετά γίνεται καλύτερο?
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#620067
kostis20 έγραψε:Δεν έχω δει καθόλου BSG.Να το αρχίσω τώρα?

Δες το, γιατί το NBC έχει ανακοινώσει ότι θα γυρίσει νέα σειρά που ΔΕΝ θα είναι reboot, άρα καλό θα είναι να έχεις άποψη. Η σειρά είναι μία υπέροχη σπουδή πάνω στους ανθρώπους τη φιλοσοφική ουσία της ύπαρξής τους και τις σχέσεις εξουσίας κάτω από το μανδύα του sci-fi. Ελπίζω να μείνει σε αυτό το στυλ η νέα σειρά και να μην έχουμε μία απλή σειρά space κυνηγητού. So say we all
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#620069
Corto Maltese έγραψε:
kostis20 έγραψε:Δεν έχω δει καθόλου BSG.Να το αρχίσω τώρα?

Δες το, γιατί το NBC έχει ανακοινώσει ότι θα γυρίσει νέα σειρά που ΔΕΝ θα είναι reboot, άρα καλό θα είναι να έχεις άποψη. Η σειρά είναι μία υπέροχη σπουδή πάνω στους ανθρώπους τη φιλοσοφική ουσία της ύπαρξής τους και τις σχέσεις εξουσίας κάτω από το μανδύα του sci-fi. Ελπίζω να μείνει σε αυτό το στυλ η νέα σειρά και να μην έχουμε μία απλή σειρά space κυνηγητού. So say we all
Οκ.!Άρα ξεκινάω από τα δύο 90 λεπτά επεισόδια και μετά τη season01?

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#620071 Ναι οπωσδήποτε τις δύο τηλεταινίες, για να καταλάβεις τι θα παίξει.