Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#510849 Το κατεβάζω από piratebay σαν ολόκληρη σαιζόν (1η, 2η και 3η, 4η δεν βρήκα ακόμα ολόκληρη) με ενσωματωμένους αγγλικούς υπότιτλους που απλά πρέπει να διαλέξεις στον player.

Corto Maltese έγραψε:
sknipper έγραψε:Στα 2 επεισόδια που έχω δει καλή η σειρά αλλά με ενοχλεί η χρωματική έλλειψη, όλα μουντά και γκρι και μισοσκοτεινά, και βρώμικα...
Θα πω κάτι και πάρτο όπως νομίζεις: ΔΕΝ είναι αμερικάνικη σειρά. Καλώς ή κακώς (για μένα κάτι παραπάνω από καλώς). Αν είσαι εθισμένος στις αμερικάνικες σειρές παράτα το χθες.
Έχω επισκεφτεί τη Δανία και έχω ζήσει έναν χρόνο στη Στοκχόλμη (είδα όλες τις εποχές) τέτοια σκοτεινιά και έλλειψη χρώματος δεν είχε. Δεν ζούνε σε μπουντρούμι.
Δεν είναι θέμα αμερικάνικης σειράς, είναι απλό τεχνικό θέμα, ανάψτε λάμπες και φροντίστε να μην γίνονται αφύσικες σκιές. Είτε οι φωτογράφοι τους / φωτιστές τους είναι άχρηστοι ή κάτι θέλουν να κρύψουν είτε ο σκηνοθέτης, θέλω να πιστεύω ότι έχει λόγο, όπως πχ στο Seven, κάποια στιγμή θα ανάψει τη λάμπα....
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#510850
otso έγραψε:την Broen απο που την κατεβαζουμε; υπαρχει με υποτιτλους; δεν την βρηκα στο magiko
Ψάξε καλύτερα στο Magico , λογικά υπάρχει (η 4η σαιζόν σίγουρα)
Edit: Βάλε στην αναζήτηση BRON, αγνόησε τα αποτελέσματα σχετικά με τις αδερφές bronte και στο κάτω μέρος της σελίδας θα βρεις αυτό που ψάχνεις
< >
Άβαταρ μέλους
By allonsanfan
#510856 Επισης αξιζει να αναφερθει οτι η Σαγκα Νοριεν του BRON BROEN εχει συνδρομο ασπεργκερ,για αυτο ειναι περιεργη η συμπεριφορα της,αν και δεν αναφερεται αυτο πουθενα μεσα στη σειρα ειναι κατι που ισχυει.

.
Άβαταρ μέλους
By allonsanfan
#510858
sknipper έγραψε:Το κατεβάζω από piratebay σαν ολόκληρη σαιζόν (1η, 2η και 3η, 4η δεν βρήκα ακόμα ολόκληρη) με ενσωματωμένους αγγλικούς υπότιτλους που απλά πρέπει να διαλέξεις στον player.

Corto Maltese έγραψε:
sknipper έγραψε:Στα 2 επεισόδια που έχω δει καλή η σειρά αλλά με ενοχλεί η χρωματική έλλειψη, όλα μουντά και γκρι και μισοσκοτεινά, και βρώμικα...
Θα πω κάτι και πάρτο όπως νομίζεις: ΔΕΝ είναι αμερικάνικη σειρά. Καλώς ή κακώς (για μένα κάτι παραπάνω από καλώς). Αν είσαι εθισμένος στις αμερικάνικες σειρές παράτα το χθες.
Έχω επισκεφτεί τη Δανία και έχω ζήσει έναν χρόνο στη Στοκχόλμη (είδα όλες τις εποχές) τέτοια σκοτεινιά και έλλειψη χρώματος δεν είχε. Δεν ζούνε σε μπουντρούμι.
Δεν είναι θέμα αμερικάνικης σειράς, είναι απλό τεχνικό θέμα, ανάψτε λάμπες και φροντίστε να μην γίνονται αφύσικες σκιές. Είτε οι φωτογράφοι τους / φωτιστές τους είναι άχρηστοι ή κάτι θέλουν να κρύψουν είτε ο σκηνοθέτης, θέλω να πιστεύω ότι έχει λόγο, όπως πχ στο Seven, κάποια στιγμή θα ανάψει τη λάμπα....
Δεν εχει να κανει με τη συγκεκριμενη σειρα αυτο,ολες οι σκαδιναβικες ταινιες/σειρες εχουν την ιδια αισθητικη οπως και πολλες βρετανικες.Μια αμερικανικη με σκαδιναβικου στυλ αισθητικη ειναι το Ozark

.
Άβαταρ μέλους
By allonsanfan
#510859
bibendum έγραψε:
dimik έγραψε:Ξεκινήσαμε το Rain φάγαμε μια φόλα, ξεκινήσαμε το Money Heist κάπου στο 2ο-3ο επεισόδιο βαρέθηκα (btw αν δεν μπορούν να γυρίσουν μια σωστή αστυνομική σκηνή ας μην την βάζουν καθόλου, έβλεπα την αστυνομία να περικυκλώνει το κτίριο και νόμιζα ότι βλέπω κάτι μεταξύ ροζ πάνθηρα και Le gendarme)

Tελικά κατόπιν γυναικείας απαίτησης κατέληξα να βλέπω το Crown για την ζωή της Ελισάβετ....δεν είναι καθόλου κακό.


Ναι με τα σχολια που ειχα διαβασει εδω μεσα για Money Heist περιμενα πολυ περισσοτερα.
Σειραρα ειναι,αλλα δεν ειναι σοβαρη σειρα.Εχει σεναριακες τρυπες επιπεδου πριζον μπρεικ,το οποιο το ψιλιαζεσαι ηδη απο το στορυ του,αλλα αυτο δεν αναιρει οτι ειναι ο ορισμος της εθιστικης σειρας

.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#510900
allonsanfan έγραψε:Δεν εχει να κανει με τη συγκεκριμενη σειρα αυτο,ολες οι σκαδιναβικες ταινιες/σειρες εχουν την ιδια αισθητικη οπως και πολλες βρετανικες.Μια αμερικανικη με σκαδιναβικου στυλ αισθητικη ειναι το Ozark

.


Αυτό ακριβώς!
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#510958 Πολύ καλό το Ozark , πολύ καλός Bateman σε έναν ακόμη δραματικό ρόλο.

Έχει ξεκινήσει με πολύ καλό 1ο επεισόδιο , δεν νομίζω να συνεχίσει έτσι αλλά η ερμηνεία του ήταν φοβερή.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#511019
sknipper έγραψε:Το κατεβάζω από piratebay σαν ολόκληρη σαιζόν (1η, 2η και 3η, 4η δεν βρήκα ακόμα ολόκληρη) με ενσωματωμένους αγγλικούς υπότιτλους που απλά πρέπει να διαλέξεις στον player.

Corto Maltese έγραψε:
sknipper έγραψε:Στα 2 επεισόδια που έχω δει καλή η σειρά αλλά με ενοχλεί η χρωματική έλλειψη, όλα μουντά και γκρι και μισοσκοτεινά, και βρώμικα...
Θα πω κάτι και πάρτο όπως νομίζεις: ΔΕΝ είναι αμερικάνικη σειρά. Καλώς ή κακώς (για μένα κάτι παραπάνω από καλώς). Αν είσαι εθισμένος στις αμερικάνικες σειρές παράτα το χθες.
Έχω επισκεφτεί τη Δανία και έχω ζήσει έναν χρόνο στη Στοκχόλμη (είδα όλες τις εποχές) τέτοια σκοτεινιά και έλλειψη χρώματος δεν είχε. Δεν ζούνε σε μπουντρούμι.
Δεν είναι θέμα αμερικάνικης σειράς, είναι απλό τεχνικό θέμα, ανάψτε λάμπες και φροντίστε να μην γίνονται αφύσικες σκιές. Είτε οι φωτογράφοι τους / φωτιστές τους είναι άχρηστοι ή κάτι θέλουν να κρύψουν είτε ο σκηνοθέτης, θέλω να πιστεύω ότι έχει λόγο, όπως πχ στο Seven, κάποια στιγμή θα ανάψει τη λάμπα....

Ούτε εγώ το λέω ως καιρικό ζήτημα. Το λέω ως καλλιτεχνική επιλογή. Από ότι καταλαβαίνω, δε θέλουν να είναι ευχάριστο στο μάτι.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#512063
Asimov έγραψε:'The Expanse' Officially Revived for Season 4 at Amazon



:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

edit: θα βαζα κ αλλα yahoo, αλλα με λεει μεχρι τριαντα....
Πως στον ΜΠουτσο να εκφρασω τη χαρα μου με ΜΟΝΟ τριαντα yahoo;;;;;;
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#512384 La casa de papel τελος

Ειχε τα κενακια του και τις σκηνες που υπηρχαν απλα να γεμισουν χρονο αλλα συνολικα πολυ καλο.

ηθελα ενα ανεμελο 15λεπτο ακομα με τις ζωες τους μετα


Τωρα μαλλον παμε για luther μεχρι 8/6 που βγαινει marcella
< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#512461
bibendum έγραψε:La casa de papel τελος

Ειχε τα κενακια του και τις σκηνες που υπηρχαν απλα να γεμισουν χρονο αλλα συνολικα πολυ καλο.

ηθελα ενα ανεμελο 15λεπτο ακομα με τις ζωες τους μετα


Τωρα μαλλον παμε για luther μεχρι 8/6 που βγαινει marcella
< >
Θα εχεις μια ακόμα season του casa de papel.