Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#431216 Μετά από ολόκληρο καλοκαίρι σε κάμπινγκ που έγινε κρας τεστ σε όλες σχεδόν τις οικονομικές μπύρες, για μένα νικήτρια hands down η ΒΑΠ. Και βγαίνει και σε εξαιρετική τιμή και δε σου βγάζει αυτή την ταγκίλα που έχουν οι κλασσικές Αθηναϊκής, Μύθος, Βεργίνα.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#431655 Αν και δεν ειμαι κανα σοβαρο ποτήρι, απο μπυρες επινα Budweisser, δοκιμασα προ ημερων τη Νησο, πολύ καλή για τα γούστα μου. Τσιμπημενη λιγο η τιμη της, αλλα ειναι λογικο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#431662 Η Νήσος είναι εξαιρετική μπύρα και γι' αυτό που είναι δεν είναι ακριβή. Καμία σχέση με τις υπόλοιπες. Και πολύ πιο χορταστική επίσης. Σπάνια έχω πάρει δεύτερη, όταν αυτό είναι ο... κανόνας όταν μιλάμε για τις πιο κλασικές.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#431666
Anonymous Founder έγραψε:Ποια είναι αυτή η ΒΑΠ;

Μία ροδίτικη αν θυμάμαι καλά στο κουτάκι. Την είχαν τα ΑΒ το καλοκαίρι 4+2 δώρο την εξάδα τα μισόλιτρα και έκανε η 6αδα αν δεν κάνω λάθος 4.80. Για την τιμή της εξαιρετική. Ξαναλέω ότι την κρίνω σαν καθημερινή lager όπως η Μύθος, Α, Αμστελοχάινεκε, Βεργίνα.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#431777 Εγώ σπίτι πίνω μόνο ζέος απαστερίωτη. Για μένα γαμώ τις μπύρες και με τιμή αντίστοιχη μιας κοινής μπύρας.
Εχει το beer factory δίπλα στο γραφείο μου ο οποίος τις δίνει 2,80 το λίτρο+1 δώρο άμα πάρεις δωδεκάδα. Δηλαδή κάτι λιγότερο από 1,30 το μισόλιτρο. Στα σούπερ μάρκετ πόσο έχει μια καλή κοινή μπύρα. Πχ Φίσερ ή καιζερ? 1,40, 1,50?
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#431809 Δημοτικό πας και θα πάρεις ένα μπουκάλι;
Στις 4αδες 6αδες βγαίνει φτηνοτερα
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#431821 Οταν πηγαινα δημοτικο επαιρνα τετραδες εξαδες μισοκιλα απο τα σιυπερμαρκετ
Τωρα που μεγαλωσα παιρνω 12αδες μονολιτρα ζεος που εχει και εκπτωση.
Και με ημερομηνια ληξεως κανα εικοσαημερο :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#431825
junior gt έγραψε:Τωρα που μεγαλωσα παιρνω 12αδες μονολιτρα ζεος που εχει και εκπτωση.
Και με ημερομηνια ληξεως κανα εικοσαημερο


Ε ΟΚ, για ένα ΣΚ είναι αυτές, χωρίς να υπολογίσουμε τα λοιπά ποτά... :lol:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#431829 Εσυ φιλαρακι να κατεβεις προς τα κατω
:s_drinks :s_drinks :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#431834 Να γεμίσω πρώτα πορτ μπαγκαζ από Βουλγαρία; :innocent:

:lol:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#431851 Οχι ρε. Αγαπαμε ελληνικες μικρομπυραριες.
Θα γεμισω ενα transit ζεος εγω. :lol:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#431933 Εμείς εδώ είμαστε, κάθε μέρα, εκτός Σαββάτου και Κυριακής που είναι αφιερωμένες αλλού... :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#446199 Ωραία "μοναστηριακή" για τα λεφτά της. Καλύτερη από πολλές επώνυμες...

Εικόνα