Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#402403
makis_kanatselis έγραψε:Αθηνα είμαι ναι....i love you guys. ..θα φροντίσω να έχω πάντα στο ψυγείο. ...όσοι δεν την έχετε δοκιμάσει κάντε το.

.


Αρκεί να την βγάζεις από το ψυγείο μισή ώρα πριν. Στους 12 Κελσίου περίπου πίνεται. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#402411 La trappe, αυτό το αίσχος. :s_no
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#402416 Ο ΑΒ έχει όλες τις μπύρες αυριο και Σαββατο , με έκπτωση 20%.
Επειδή διαθέτει (ειδικά στα μεγάλα του καταστήματα) αξιόλογη ποικιλία σε επώνυμες μπύρες εισαγωγής , αξίζει μιά επίσκεψη .
Άβαταρ μέλους
By italakias
#402420 Ενταξει,γουστα ειναι αυτα αλλα και 7 ευρω για μια μπυρα ειναι παρα πολλα.
Μηπως τελικα εδω στην ελλαδα μας πιανουν τον κωλο;
Και δεν παω οξω να πιω ενα dimple 15 να δω και τον mirage φανταρο,ε σορυ, τον θεο φανταρο ηθελα να πω.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#402421
dimitrisB έγραψε:Ο ΑΒ έχει όλες τις μπύρες αυριο και Σαββατο , με έκπτωση 20%.
Επειδή διαθέτει (ειδικά στα μεγάλα του καταστήματα) αξιόλογη ποικιλία σε επώνυμες μπύρες εισαγωγής , αξίζει μιά επίσκεψη .



Και τώρα σκεφτόμουν αν θα έχει καμία προσφορά το Σάββατο που θα πάω για προμήθειες!
Μια χαρά! :s_cool
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#402450
makis_kanatselis έγραψε:Την προτείνω. ....απίστευτη γεύση. ...

Αλήθεια. ..μήπως ξέρει κάποιος αν παίζει να την βρω για αγορά (μου την είχε στείλει σε καλάθι πελάτης παρέα με ένα κρασί και δεν θέλω να τον ρωτήσω γιατί θα μου φέρει καφάσια και δεν θέλω υποχρεώσεις. ..)

Αν σου αρέσουν οι μαναστηριακές, δοκίμασε και
Εικόνα [chimay μπλε]
Για εμένα η καλύτερη μοναστηριακή :s_yes
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#402452
dimitrisB έγραψε:Ο ΑΒ έχει όλες τις μπύρες αυριο και Σαββατο , με έκπτωση 20%.
Επειδή διαθέτει (ειδικά στα μεγάλα του καταστήματα) αξιόλογη ποικιλία σε επώνυμες μπύρες εισαγωγής , αξίζει μιά επίσκεψη .

Κάποιος τρελός άρχισε να κάνει εισαγωγή (και τη φέρνει ο ΑΒ) την Anchor Steam
Εικόνα
δεν είναι κάτι πολύ γαμάτο [και σίγουρα όχι στην τιμή που την πουλάνε εδώ], και είναι και μόνο σε 330ml που γενικά είναι όνειδος :s_no πλην μοναστηριακών, αλλά αξίζει για τη δοκιμή.
Μια παραδοσιακή μπύρα από το χωριό. :s_airkiss

Επειδή γενικά μπύρες από το χωριό δεν έρχονται εδώ, είναι μια ευκαιρία για δοκιμή :s_roses
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#402563 ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:
http://www.ab.gr/click2shop/KRASIA-2C-P ... /p/7091696
Budweiser Budvar, 500ml στα 0,99€ (έκπτωση 50%. έναντι των 1,97€ της τιμής του link) , προφανώς στον ΑΒ.
Ημνία Ληξης 4/2018 στο μπουκάλι, η προσφορά θα διαρκεί και για την άλλη εβδομάδα.
Αν θα υπάρχουν όμως ακόμα στα ράφια ... δε ξέρω!

Οσοι πιστοί, προσέλθετε! :rtfm:

Οι λοιποί άπιστοι..... ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ! Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#402919 Από weiss τι μπύρες έχει ο Βασιλόπουλος; Θα γίνει ανεφοδιασμός σήμερα οπότε αν τις έχει σε προσφορά να πάω από κει.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#402924 έχει καλή ποικιλία και από ελληνικές, και ευωρπαϊκές.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#403052 Αρκετά αδιάφορη, πικριζε αρκετά ενώ η αίσθηση της μαγιάς ήταν ελάχιστη. Γενικά δεν ενθουσιαστικα. Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#403122 Ενταξει,ειχε δημιουργηθει ενας μυθος με τις ξενες μπυρες,ισως επειδη πωλουνταν πανακριβα στα μπαρ.
Τωρα που οι τιμες τους φθανουν στα ΣΜ σε φυσιολογικες τιμες,ο μυθος καταρρεει.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#403148
mjacob έγραψε:
makis_kanatselis έγραψε:Την προτείνω. ....απίστευτη γεύση. ...

Αλήθεια. ..μήπως ξέρει κάποιος αν παίζει να την βρω για αγορά (μου την είχε στείλει σε καλάθι πελάτης παρέα με ένα κρασί και δεν θέλω να τον ρωτήσω γιατί θα μου φέρει καφάσια και δεν θέλω υποχρεώσεις. ..)

Αν σου αρέσουν οι μαναστηριακές, δοκίμασε και
Εικόνα [chimay μπλε]
Για εμένα η καλύτερη μοναστηριακή :s_yes

Πολύ καλή, αλλά Chimay μόνο μπλε, η κόκκινη μόνο στην ανάγκη και η λευκή ποτέ :lol:
Άβαταρ μέλους
By elvet
#403162 Τώρα που καλοκαιριάζει θυμήθηκα την dorelei, αγαπημένη μπύρα που έχει χρόνια να εμφανιστεί στην Ελλάδα (σταμάτησε να παράγεται;)
Εικόνα
Και από τις εξαφανισμένες (επίσης έχω χρόνια να τη βρω στην Ελλάδα) μου λείπει και η Vondel (υπήρχε στα μαγαζιά μαζί με την Duvel)Εικόνα
Ευτυχώς ακόμα βρίσκω της αγαπημένες με το γαϊδουράγκαθο, ειδικά την Douglas! Εικόνα Εικόνα
Και από τις θολές την AventinusΕικόνα