Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#460890 Ωραία weiss σε οικογενειακή συσκευασία. Με το ζόρι έφτασε για δύο άτομα... :lol:

Εικόνα



Υποβρύχιο με 1/4 βόντκα και 3/4 Staropramen. Αφιερωμένη στον Κορσέ λόγω αγάπης προς τις δισκέτες. :s_sarcastic

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#460915 Δεν το σκέφτηκα να την πάρω μαζί μου για να δω μπας και έχει τίποτα μέσα. Έχω drive... :lol:
Άβαταρ μέλους
By sakis_m
#484768 Μας έφερε, φιλικό ζευγάρι που ζει στο Βέλγιο, την παρακάτω μπύρα.
Στην αναμονή, αν γνωρίζει κάποιος ας πει εντυπώσεις.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#484928 Επειδή δεν ανήκει στις μπύρες με διεθνή εμβέλεια, δύσκολα θα βρείς κάποιον εδώ για να σου πει.
Πάντως έχει πάρει αξιοπρεπείς κριτικές μελών εξειδικευμένου site στο νετ, εδώ : https://www.beeradvocate.com/beer/profile/268/25130/
:s_drinks
Άβαταρ μέλους
By mirage
#484932 Προσωπικα μου αρεσει αν και για τα Βελγικα standard ειναι μαλλον χαμηλη σε περιεκτικοτητα αλκοολ. Δεν ειναι στις πρωτες επιλογες μου αλλα ειναι συμπαθεστατη μπυρα και οχι τοσο ευκολο να την βρει κανείς εκτος Βελγιου.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#484941 ^ Αργούσες να απαντήσεις κι είπα να ... βοηθήσω την κατάσταση ! :s_wink
Άβαταρ μέλους
By sakis_m
#485000
dimitrisB έγραψε:Επειδή δεν ανήκει στις μπύρες με διεθνή εμβέλεια, δύσκολα θα βρείς κάποιον εδώ για να σου πει.

Το forum έχει international ανταποκριτές :rtfm: και εμένα ο πρώτος που μου ήρθε στο μυαλό μήπως τη γνωρίζει είναι ο mirage.
Στην επόμενη κρεατοκατανυξη θα τιμηθεί και θα μεταφέρω εντυπώσεις. :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By otso
#542540 Προς Realzeus Αλεξανδρε ειχα παρει διαφορες 2 λιτρες μπυρες απο βουλγαρια το καλοκαιρι .Τις αποτελειωσα και μου εχουν απομεινει κατι τσεχικες . Μου φανηκαν αρκετα καλυτερες απο τις ευρεως κυκλοφορουντες Ελληνικες , ολες πικριζαν
λιγο που μου αρεσε αλλα δεν αφηναν αυτο το κολλωδες στον λαρυγγα που αφηνουν οι δικες μας και οι καραμελλοχρωμες του λιντλ. Δεν ειμαι και ο ειδικος αλλά με αριστα το 10 τις βαθμολογω με 6 , ενω αν σκεφτεις και την ξεφτιλα τιμη μπορεις να βαλεις και 10 . Αντιθετα μια βοτκα που πηρα δεν μπορω να την πιω.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#542550 oi μπυρες σε πλαστικο μπουκάλι ειναι πολυ φτηνές, αλλά πρέπει να καταναλωθούν γρήγορα.
Ξεθυμαίνουν ακόμα και σφραγισμένες.

Κάποιες ειναι ενδιαφέρουσες.
Εχω ενα φιλο που πηγαινοέρχεται Βουλγαρια, αρχικά τις δοκιμάσαμε απο περιέργεια, μα άρεσαν αλλα τις σταματησαμε γιατι οταν ανοίγαμε μπουκαλι το πιναμε όλο "για να μη χαλάσει" :lol:
Άβαταρ μέλους
By otso
#542555 οντως καπως ετσι μεγαλωσα την μπυροκοιλιά . απορω με τον αγυμναστο Δια πως δεν εχει κανει κοιλια ακομα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#542658
otso έγραψε:Μου φανηκαν αρκετα καλυτερες απο τις ευρεως κυκλοφορουντες Ελληνικες , ολες πικριζαν λιγο που μου αρεσε αλλα δεν αφηναν αυτο το κολλωδες στον λαρυγγα που αφηνουν οι δικες μας και οι καραμελλοχρωμες του λιντλ. Δεν ειμαι και ο ειδικος αλλά με αριστα το 10 τις βαθμολογω με 6


Τα πάντα είναι θέμα γούστου, για αυτό υπάρχουν διαφορετικά προϊόντα. :iconcool: