Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#689668 Δεν σκόπευα να ξαναγράψω, αλλά για να καταλάβετε κάποιοι πως δεν γίνεται να κάνουμε moderating στα πάντα και ειδικότερα όταν το απαιτεί κάποιος, στο παρακάτω, παρόλο που είναι εντελώς λάθος και εν πολλοίς άδικο, μένει όπως έχει.
mousatos έγραψε:Είσαι τόσα χρόνια μέλος σε forum με έμβλημα LADA , ο διαχειριστής είναι fan της πλατείας Εξαρχείων με συμπάθεια στις μπύρες με φούντα ,
Εικόνα

και απορείς που δεν παίρνει το μέρος σου . :s_laughat

viewtopic.php?p=689636#p689636
Μια σημείωση μόνον : δείτε λίγο πως ερμηνεύει κάποιος το logo του φόρουμ. Για μένα, το logo είναι αυτό σαν homage στην αυτοκίνηση σαν ιδέα ανεξαρτήτως χρημάτων. Στο δικό μου μυαλό, για να ζήσεις την εμπειρία αυτή το κάνεις με οτιδήποτε, δεν χρειάζεται να είσαι λεφτάς και να έχεις Porsche ξέρω γω. Δείτε τον rx8-drifter που έχει φθάσει και συνεχίζει με το Avensis. Κάποιος όμως, το βλέπει σαν σταλινικό κατάλοιπο κι εμένα σαν θαυμαστή της ΕΣΣΔ!
Κάποιοι ποτέ δεν θα είναι χαρούμενοι εδώ μέσα ό,τι και να γίνει. Και για την ακρίβεια, αν γίνει αυτό που θέλουν, λογικά θα έχουν φύγει οι περισσότεροι.
Ναι, και επιμένω πως η συμμετοχή εδώ μέσα είναι εθελοντική.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#689675 "Μπύρα με φούντα"

αχαχχαχα χαχααχχαχ ααχχαχαχαχαχα χαχα χα χα α
χαχα
χαχ
χα
χα
χαχαχα

πνίγηκα μωρεεεεεεεεε...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#689685 Εγώ θα προσθέσω μόνο στο ότι καλώς η κακώς μεγαλώσαμε μαζί κάποιοι άνθρωποι. Αυτό σημαίνει ότι έχουμε μοιραστεί διάφορες λεπτομέρειες. Άλλος ποσο κακομοίρης είναι, άλλο πόσο γαμαει στην δουλειά του, άλλος ποσο γαμηστερος είναι στις επιλογές του κλπ κλπ. Όλοι αυτοί όταν αντιμετώπισαν μια κριτική σηκώθηκαν κ έφυγαν.

Συγκεκριμένα ο γιαννικ πολλές φορές είπε πόσο γαμάτος αστυνόμος είναι κ πόσα βραβεία έχει παρει και τότε του λέγαμε όλοι μπράβο κ μπράβο. Δεν γύρισε κάνεις να του πει "σιγά ρε βρωμομπατσε τοψλατορθωμα που έκανες".

< >
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#689687 bib, τι προσπαθείς να πεις?

Γενικό σχόλιο:
Είναι πολύ χαμηλό το επίπεδο όταν κάποιος "την λέει" σε άλλον χρησιμοποιώντας τη προσωπική του ζωή που μοιράστηκε κάποια στιγμή στο φορουμ...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#689689 Συνέβη αυτό τώρα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#689694 ΟΧΙ!
έγραψα disclaimer, γενικό σχόλιο!

έχει συμβεί στο παρελθόν!
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#689699 Εγώ για τον ΗΦ έχω μόνο να πω ότι έχει ασχοληθεί με τις ανησυχίες μου (οι οποίες μάλιστα ήταν εκτός κανονισμού) για το φόρουμ με δική του πρωτοβουλία και ειλικρινές ενδιαφέρον, θεωρώ δηλαδή ότι έχει στήσει και λειτουργεί αυτήν την ιντερνετική γωνιά με τρόπο εξαιρετικά ανθρώπινο και παραμένει invested (καθόλου δεδομένο το τελευταίο, ειδικά μετά από 7 σχεδόν χρόνια).

Σε μια ιδανική φορουμική κοινωνία, τα παραπάνω θα επαρκούσαν ως οδηγοί για μια αρμονική αλληλεπίδραση μεταξύ των μελών της, όμως φευ, έχουμε όλοι τη ροπή συχνότερα ή σπανιότερα σε περισσότερο ή λιγότερο κακές συμπεριφορές. Το πρόβλημα δείχνει να κακοφορμίζει όσο περνάνε τα χρόνια. Ενδεικτικά, έχω σχηματίσει μια προσωπική μνήμη με πράγματα που έχω διαβάσει κσι με έκαναν να τσιμπιέμαι για το very fact ότι εγράφησαν, μα και από ποιόν.

Αποκαλυπτική βέβαια είναι και η εμπειρία, έστω και ως guest, από άλλα φόρουμ ανεξαρτήτως περιεχομένου. Με δυο λέξεις, iron fist ήτοι μηδενική ανεκτικότητα και preemptive strikes με μπάνια, σβησίματα αναρτήσεων και κλεισίματα νημάτων στο άψε-σβήσε. Επειδή δεν υπάρχουμε in a vacuum, καλό είναι να έχουμε αυτήν την πραγματικότητα στο πίσω μέρος του μυαλού μας όταν κρίνουμε την οριζόντια και κάθετη εφαρμογή του moderating στο παρόν φόρουμ.

Ξεφεύγω όμως, κι έχω τοποθετηθεί ως προς την ανάγκη να μη γίνονται δημοσίως αντίστοιχες κουβέντες. Ο επίλογος είναι ότι τα παιδιά που έφυγαν λείπουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, και μακάρι να γυρίσουν.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#689700 Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όταν αποφασίζεις να ’εκτεθείς’ στο κοινό πρέπει να είσαι έτοιμος και για την κριτική.

Ήταν γενικό σχόλιο και όχι επί του συγκεκριμένου.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#701218
Zorz έγραψε:https://petrolheads.gr/memberlist.php?mode=viewprofile&u=243 :(


αναμενομενο,οταν σε κυνηγαει ενας σαχλας πισω απο καθε ποστ για να στην πει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#701221 Δυστυχώς ναι. Και με ευθύνη και των mods και admins που δεν κόψαμε τον αέρα κάποιων τέτοιων νωρίτερα. Πλέον, πίπτει φάπα στους εντελώς συγκεκριμένους, αλλά δυστυχώς αργήσαμε.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#701252
dimviii έγραψε:
Zorz έγραψε:https://petrolheads.gr/memberlist.php?mode=viewprofile&u=243 :(


αναμενομενο,οταν σε κυνηγαει ενας σαχλας πισω απο καθε ποστ για να στην πει.


:s_howdy

Anonymous Founder έγραψε:Δυστυχώς ναι. Και με ευθύνη και των mods και admins που δεν κόψαμε τον αέρα κάποιων τέτοιων νωρίτερα. Πλέον, πίπτει φάπα στους εντελώς συγκεκριμένους, αλλά δυστυχώς αργήσαμε.


:s_howdy

Κάλλιο αργά
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#724809 Ρε παιδιά, έφαγα φλασιά τώρα και θυμήθηκα τον Κομοτηνιό, τον bihlas. Τι να κάνει αυτή η ψυχή; Έχει κανείς νέα του; Ξαφνικά σταμάτησε να γράφει το 2018, αλλά είδα στο προφίλ του ότι τελευταία φορά μπήκε το Μάρτιο του ΄21....
Άβαταρ μέλους
By dimik
#725133 Περιμένει το RX8 να ανεβάσει συμπίεση

< >