Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#505231
DAP έγραψε:Διαβαζοντας τα παραπανω 10τοσα ποστ καταλαβα ποσο μανικι ειναι η δουλεια του μοντ.Οποια αποφαση και να παρει υπαρχει παντα και ο αντιλογος και μαλιστα καθετα αντιθετος.....


Για τις περισσότερες δυσκολες αποφάσεις καλά είναι να γίνεται συζήτηση στη συντονιστικη ομαδα για να μην γίνονται κ κινήσεις βεβιασμενες ή παρορμητικες.

Η θεση του καθε διαχειριστή είναι δύσκολη, λεπτή κλπ κ πρέπει τα άτομα που επιλέγονται να έχουν κριτική σκέψη, καλο τρόπο κ ευγένεια αλλα κ ικανότητα να κρατούν ισορροπία, καθώς κ να λειτουργούν πυροσβεστικα στις διαφορές διαφωνίες. Επ ουδενι δεν πρέπει να παρασυρονται απο προσωπικά οφέλη, φιλιες κλπ. Και σε αυτο το φορουμ η εικόνα που μου έχει δημιουργηθεί είναι οτι οι φιλίες κάποιων μεταξύ τους δεν αφήνουν τη σωστή διαχείριση κ επιτρέπουν τρολαρισμα , ειρωνικά , αλαζονικά σχόλια αλλά κ εμμονές που πλέον επιβάλλονται.

Συνήθως τέτοιου είδους σχόλια σαν το παραπάνω, δεν γίνονται εύκολα αποδεκτά. Τα γράφω όμως με κάθε καλη διάθεση προς τη συντονιστικη ομάδα, προς σκέψη κ ως πρόταση για τυχόν βελτίωση αν ενδιαφέρεται.
Δε θα φερω παραδείγματα, αν έχετε ανοιχτο μυαλό κ μάτια τα βλέπετε συχνά πυκνά.

Δεν γνωριζω κανέναν προσωπικά, δεν εχω διαφορές προσωπικές απλα αναφέρω την εικόνα που μου εχει δημιουργηθεί.

Έχω τύχει διαχειριστής σε φορουμ, μέλος συντονιστικης ομάδας κ ιδρυτικό μέλος, καταλαβαίνω οτι κάποιοι μπορεί να πονατε αυτην την προσπάθεια που έγινε εδώ ειτε ειστε της συντονιστικης ομαδας ειτε απλα μελη. Για όσους πονατε το φορουμ, για όσους θέλετε ενα καλο επιπεδο κ τη διεύρυνση αυτου, σκεφτειτε τι φταιει κ αξιόλογα μέλη αποχωρούν.
Δεν είμαι της άποψης οτι το Φόρουμ μπορει να προσαρμοστεί σε όλους.
Ούτε οτι όσοι μενουν δεν ειναι αξιόλογοι.
Αλλα φεύγουν όσοι δεν εχουν αλλη υπομονή ισως, οσοι αισθανθηκαν προσβεβλημενοι, οσοι δεν μπόρεσαν να διαχειριστουν επιθέσεις μελων που δικαιολογηθηκαν απο διαχειριστές, οσοι αισθάνονται εντονη κριτική, εκφρασμενη με ειρωνικο μάλιστα τροπο κλπ....
Είμαι εξοικειωμενος με τη φράση, οποιος θέλει μενει, οποίος θελει φευγει... Δεν τη θεωρώ κατάλληλη απάντηση απο σοβαρη συντονιστικη ομάδα προς οποιοδηποτε σοβαρό μέλος.

Τα παραπάνω ξαναλεω οτι ειναι εκφρασμενα με καλη διάθεση κ την προοπτική η παρέα να μεγαλώσει.
Άβαταρ μέλους
By otso
#517741 Ο mjacob θα μεινει Ρωσια μεχρι να τελειωσει το μουντιαλ ; ελπιζω οι ρωσιδες να ειναι δωρο γιατι αυτες τις μερες το κασε τους εχει ανεβει στα 10 κιβωτια βοτκα η βραδια.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#523030 Ο gianik δε γράφει πλέον;;
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#523058 OK, είπα μήπως κώλωσε λόγω Blatt :lol: :lol:
(αστειεύομαι γιατί ασχολείται με το μπάσκετ)
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#533037
otso έγραψε:ο Busso ναχει παντρευτει αραγε;

Πούλησε και το Seat και πήρε Octavia Combi diesel.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#540146 Πρός επίλυση της απορίας όσων φίλων-μελών αναρωτιούνται για την πάρτη μου, παραθέτω την απάντηση (με πμ) προς τον HF, όπως την έστειλα πρό ημερών:
dimitrisB έγραψε:Καλημέρα ..
ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, το μόνο σίγουρο είναι ότι δε σας ξέχασα. Καθημερινά θα διαβάσω τα θέματα που "παίζουν" και 3 και 4 φορές την ημέρα μπαίνοντας στο site.
Το θέμα είναι ότι -> ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ!
Ξέρεις πολύ καλά, ότι έγραφα καθημερινά και , το κυριότερο με ΠΑΘΟΣ. Και ειδικά στα θέματα που είχα γνώση, πείρα και κατ΄ελάχιστον άποψη, έφτανα σε σημείο να είμαι τόσο περιγραφικός στην κάθε μου απάντηση, που για να τη "στήσω", με "έπινε" πνευματικά.
ΣΚΟΠΟΣ μου : Η βοήθεια των πάντων, ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ και ΑΔΟΛΗ.
Διότι εδώ και στο παλιό, αποκόμισα μέγιστη εμπειρία για τους ανθρώπους του ιντερνετ, που προφανώς , είναι και δίπλα μου, στη γειτονιά μου, στο σόι μου κλπ.
Επίσης: Εκατοντάδες απαντήσεις που έχω δώσει σε θέματα, ακόμα και απο "ενδιαφερόμενους" αλλά ειδικά απο τα χ-ψ μέλη, πήγαιναν στο βρόντο.
Βλέπω ακόμα και σήμερα ερωτήσεις για θέματα που τα έχω απαντήσει και σχεδόν πάντα "τιμολογήσει" το κόστος τους, και ξανα-ματα-μανα ρωτιούνται, λές και δε γράφτηκαν ποτέ. Και απο ποιούς? Απο τύπους που γράφουν καθημερινά.
Είναι βέβαια και οι εμμονές που βλέπω στα πολιτικά-κοινωνικά θέματα, αλλά αυτές πλέον δε με στεναχωρούν, όπως κάποτε που με τρέλαιναν! :lol:

Απ την άλλη , είμαι........ σε έναν Όμιλο και είμαι απασχολημένος αρκετές ώρες την ημέρα, απαντώ σε mails μελών, ....... και συμμετέχω σε εκδηλώσεις που μου τρώνε πολύ χρόνο ......
Βέβαια κι εκεί είναι "σχολείο", διότι έχεις τη ευκαιρία να ζήσεις απο κοντά "μεγαλοσχήμονες" και "κοσμικούς" και να διαπιστώσεις, το πόσο γελοίοι και κουτοπόνηροι είναι. Όμως έχει και ανθρώπους , που έχοντας τα παραπάνω οικονομικο-κοινωνικά προσόντα, είναι ταυτόχρονα και αξιόλογοι-αξιοπρεπείς.

Αυτά τα ολίγα, ίσως κάποια στιγμή ξαναγράψω, ... ίδωμεν.
Ελπίζω ........ να περνάς καλά.

Πολλούς χαιρετισμούς ,
Δημήτρης


:s_bye
Άβαταρ μέλους
By DAP
#540255 Στα ταξιδια γραφει οτι παει να αγορασει σανο.....
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#540385
DAP έγραψε:Στα ταξιδια γραφει οτι παει να αγορασει σανο.....


Με ποιο κομμα θα κατεβει στις εκλογες? :hmmm: :lol: