Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#858387 Εγώ ασχολούμαι αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο… Από τότε που ήρθαμε Ελλάδα όλο λέω αλλά δεν προλαβαίνω. Βέβαια είμαι και το μισό καιρό στο εξωτερικό ακόμη, οπότε καταλαβαίνεις, χρόνος γιόκ.

Είσαι Θεσσαλονίκη;

Βλέπω ευτυχώς μεγάλη κινητικότητα σε Θεσσαλονίκη, στο Κόδρα και σε off-road πίστα στον Λαγκαδά. Επίσης στο Σειχ Σου για crawler και σε μια indoor πίστα για drifting. Έχει αντίστοιχα Clubs στο fb.

Στην Αθήνα έχει μια ωραία πίστα αλλά είναι ασφάλτινη.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#858554 Ήθελα να ξανασχοληθω κάποια στιγμή, κοιτούσα λίγο τις τιμές, για κάτι καλό, αλλά όλο το αναβάλλω. Ποτέ δεν είχα on road, μια ζωή buggy και truck. Από τη μια με κουράζει το καύσιμο, καθάρισμα, κτλ από την άλλη όμως άλλος ήχος η μηχανή, η εξάτμιση... Δε ξέρω, αν βρω κάτι καλό...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#858747 Kyosho, Hobao, Traxxas, Schumacher, HPI, Losi. Παίζει καμία άλλη αξιόπιστη εταιρεία; Ή είναι ακόμα αυτές οι παλιές κλασικές πασοκικές; :lol:
Άβαταρ μέλους
By BASSstarlet
#858965 Aνάλογα για το τι θες το αυτοκινητάκι.
Αν δεν ενδιαφέρεσαι για αγώνες, αλλά για αλάνες χωράφια κλπ, υπάρχουν και οι Arrma και Team Corally, που έχουν μπει δυνατά στην αγορά των bashers τα τελευταία χρόνια.
Και για όνομα, αποφεύγουμε την βρωμο-εταιρεία TraxASS για ιδεολογικούς λόγους, κυρίως.
Άβαταρ μέλους
By BASSstarlet
#859170 Γιατί κάνει μηνύσεις για πατέντες (Arrma Nero) και έχει παλαβές απαιτήσεις από καταστήματα, όπως να μην πουλάνε ανταλλακτικά από λυμένα αυτοκίνητα.
https://hobbyfever.com/
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#859173 Ευχαριστώ πολύ, δε το γνώριζα. Απαράδεκτοι.

Από που αγοράζουμε τηλεκατευθυνόμενα; Φυσικά καταστήματα που παίζουν Αθήνα; Κάποτε αγόραζα από ένα μαγαζί στο Δάσος Χαιδαρίου και όταν έμενα Αγγλία ψώνιζα από modelsport.co.uk. Υπάρχει κανένα ελληνικό μαγαζί για online αγορές; Ή αξιόπιστο εκτός Ελλάδος...;
Άβαταρ μέλους
By BASSstarlet
#859192 Εγώ από Amazon.de ή horrizonhobby.de (να μην στηρίξουμε τους «φίλους» μας τους γερμανούς;)
Και για parts, κάποια άλλα e-shops...ακόμα και απο αμέρικα, με φόβο του τελωνείου.
Από Ελλαδιστάν, σχεδόν τίποτα, εκτός από nitro και κανά μπουζί.
Μέχρι να γίνουν επαγγελματίες οι μαγαζάτορες εδώ, θα έχουμε γεράσει.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#859227 Θα αργήσουν να γίνουν επαγγελματίες... Κοίταξα μερικά sites, έχουν σχεδόν ο,τι τηλεκατευθυνόμενο υπάρχει αλλά out of stock :lol: Μόνο κάποια FTX έχουν σε απόθεμα. Late 90s έως late 00's γινόταν δουλίτσα, μετά τη κρίση μάλλον άλλαξαν ρότα.

Με βλέπω για Arrma, συμπαθητικά φαίνονται. Και αν έχω όρεξη κοιτάζω και τον καημό μου το Savage....
Άβαταρ μέλους
By BASSstarlet
#859238 Out of stock?Από Πειραιά μεριά κοίταξες μάλλον...
Τώρα βέβαια, έχουν πέσει θύμα και του internet, που δεν έχουν καταφέρει να το αξιοποιήσουν.
Και είμαστε μικρή αγορά, από αρκετές απόψεις.Δεν βρίσκουμε αλάνες στην Αττική να παίξουμε :s_sad
Όσο για το savage, βρίσκεις αρκετά εύκολα, και μεταχειρισμένα.
Είναι ένα κεφάλαιο στο RC από μόνο του... :metalo: