Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#704289 Ακόμη και οι φθηνές πόρτες, είναι μια χαρά. Επένδυσε σε μια καλή κλειδαριά (που μπορεί να κάνει σχεδόν όσο η πόρτα συχνά...) και είσαι μια χαρά. Κάνε και ένα παζάρι με τον έμπορο για την κλειδαριά, λέγοντάς του πως θέλεις κάτι καλύτερο να δεις τι χρεώνει ή αγόρασέ την μόνος σου από αλλού.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#704368
NiTse έγραψε:Θα περιμένουμε μια και καλή αυτές που σκαναρουν το μάτι :yahoo:


Είσαι σίγουρος;



:lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#704398
Zorz έγραψε:
NiTse έγραψε:Θα περιμένουμε μια και καλή αυτές που σκαναρουν το μάτι :yahoo:


Είσαι σίγουρος;



:lipsealed:

:lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#704405 Η πόρτα προορίζεται για διαμέρισμα που θα νοικιαστεί σύντομα, οπότε δε θέλω να ρίξω πολλά. Κάτι να ικανοποιήσω τα "θέλω" του ενοικιαστή κυρίως, αλλά να μην την ανοίγει κι ο.. κακός ο λύκος.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#705785
Scotch έγραψε:Η πόρτα προορίζεται για διαμέρισμα που θα νοικιαστεί σύντομα, οπότε δε θέλω να ρίξω πολλά. Κάτι να ικανοποιήσω τα "θέλω" του ενοικιαστή κυρίως, αλλά να μην την ανοίγει κι ο.. κακός ο λύκος.

Για νοικιαστό είναι υπεραρκετη.
Το μονο που μπορείς να ζητήσεις, είναι να μην ειναι αντιγραψιμο το κλειδι.
Εγω εβαλα μια πόρτα παρόμοιας τιμής, δεν εχει (νομίζω) τον ανεμοφραχτη απο κάτω, αλλά μου έδωσαν μια κάρτα και αν χρειαστεί αν βγει αντίγραφο κλειδιου, με την κάρτα αυτη μου στέλνουν το σώμα για να γινει η αντιγραφή.
Οπότε εχεις εναν έλεγχο στα κλειδια που κυκλοφορούν
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#708907 Υπάρχει κάτι σαν αυτό ανακλινόμενο και από τις δύο πλευρές αλλά σε πλαστικό και γεμάτο χωρίς κενά;
Εικόνα

Σκοπός είναι η προστασία της εισόδου της πολυκατοικίας από σκουπίδια που εισέρχονται απ'έξω και παράλληλα να μην εμποδίζεται με κανέναν τρόπο η είσοδος/έξοδος στο πάρκινγκ και στη ράμπα.

Ένα πλαστικό δηλαδή που θα το ακουμπάει ο τροχός και θα κατεβαίνει προς τα εμπρός, και αν βγαίνεις με την όπισθεν θα πηγαίνει προς τα πίσω και θα επανέρχεται σε κάθετη θέση.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#715695 Το πατρικό μου, έχει τον καυστήρα στο υπόγειο και η καμινάδα του έχω την εντύπωση ότι είναι ελενίτ και όχι τσιμεντοσωλήνας. Έχει μόνο μια γωνία και από κει και πάνω ανεβαίνει κάθετα γύρω στα 12-14 μέτρα. Θέλει να βγάλει τη παλιά καμινάδα και να βάλει inox. Τι παίζει από τιμές; Είδα ότι υπάρχουν μονού και διπλού τοιχώματος, ποια η διαφορά; Έχει σημασία στην απόδοση του καυστήρα; Αγορά υλικών; Τοποθέτηση; Να μιλήσει με καυστηριατζή;
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#715706 Στοιχίζει πολλά και θέλει σκέψη το εγχείρημα!
Για 2όροφο+ ημιυπόγειο ο καυστήρας, με την αποξήλωση της παλιάς και τοποθέτηση νέα inox, ήξερα ότι άνετα θα φτάσει στα 1.000€ και .....sky is the limit.
Κάνε αναζήτηση στο νετ "τοποθέτηση καμινάδας inox για καυστήρα", ξεκίνα τα τηλέφωνα και .... καλό κουράγιο.
Από μιά δική μου πρώτη αναζήτηση, .... "σκιάχτηκα" ! :help:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#715713 Ήμουν κατά 99.9% σίγουρος ότι θα απαντήσεις εσύ :s_howdy Μετά από αναζήτηση στο net αλλά και τυχαία κουβέντα που έγινε προ ολίγου με γνωστό υδραυλικό, μου είπε και εκείνος για €1000 και ανεβαίνει. Αν γίνει η αλλαγή, θα ανεβάσω φωτό και λεπτομέρειες.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#715763
Dodger έγραψε:Ήμουν κατά 99.9% σίγουρος ότι θα απαντήσεις εσύ :s_howdy

Μα κι εγώ, επειδή ρώτησες εσύ απάντησα ! :lol:
Κάποτε, θεωρούσα υποχρέωσή μου, αφού (και μόνο όταν ΠΟΛΥ καλά) γνώριζα, να απαντήσω .
Έτσι "είχα δεί" τα 2 φόρουμΖ . :s_dunno
Πλέον, μόνο σε όποιον και όταν γουστάρω! :s_howdy