Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#536978 Ναι η λογική είναι όπως η δική σου αλλά λευκό γυαλιστερό πλακάκι κάτω-ματ λευκή κουζίνα χωρίς πόμολα-γκρί γυαλιστερά πάγκος/πλάτη-λευκά ματ ντουλάπια πάνω και έξω πλακάκι παρόμοιο με τον πάγκο. Αν και ο πάγκος δεν θα είναι τόσο σκούρος γιατί θα φαίνεται πολύ η σκόνη.
Άβαταρ μέλους
By otso
#542365 Και τα 2 στυλ παιρνουν αυτοματισμους αν και δεν με ενδιαφερει γιατι συνηθως την ανοιγουμε το πρωι και την κλεινουμε το βραδυ απλα επειδη θα ειναι κατασκευη δικη μου με εχει φαει το αγχος μην δεν μου αρεσει και μετανιώσω οταν την φτιαξω .
Την χρηστικοτητα και κατα ποσον η ιδεα σου ειναι καλη την βλεπεις στο τελος . Οι ανοιγωμενες μπορουν να ειναι πιο ωραιες
παντως
Άβαταρ μέλους
By otso
#542389
dimik έγραψε:Το πρόβλημα με τις συρόμενες είναι ο χώρος που πιάνουν παραπλεύρως.

< >


Ειναι και αυτο , εγω θα πρεπει να χαλασω ενα κλιμα που ειχε βαλει ο πατερας μου και βγαζει και καλα σταφυλια
και ψυχολογικα δεν μου παει.
Ενα απιστευτο αγχος παλι ειναι τα υπολοιπα μελη του σπιτιου , αν μου ελεγαν αυτο μου αρεσει , και εννοω τι ακριβως θελουν στυλ χρωμα κατι ρε αδερφε που εχουν δει και τους αρεσε, η να δουν στο νετ , εγω θα τους το φτιαξω και θα ειμαι και ευχαριστημενος , αλλα να φτιαξω κατι και να μου πουν μετα τι |λογοκρισία| εφτιαξες με τρελαινει.
Παραδειγμα τους ειπα αν θελουν να τους φτιαξω βραχοκηπο , ενθουσιαστηκαν ολοι , τους ζητησα να κατσουμε ολοι και να λενε τι τους αρεσει και να αποφασισουμε ολοι μαζι πως να διαμορφωσουμε τον χωρο , ενα καλοκαιρι περασε και κανενας δεν ερχοτανε , μονο η μικρη μου οποτε τους ελεγα , ετσι και γω τα ειχα παρατησει και τωρα θα φτιαξω μονο την μαντρα και τις πορτες , κι αυτα οχι οτι εχω ορεξη.

glf έγραψε:Και γω έχω να κάνω 2 αυλόπορτες με άνοιγμα 3μ στο μέλλον.
Για συρόμενες με βλέπω.

Μαστορα εχω δει συρομενες να φευγουν στον δυνατο αερα .
ΕΧΩ καποιες ερωτησεις να σου κανω αλλά τωρα ειμαι κουρασμενος , μαλλον αυριο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#542586 Στις συρωμενες να προσεξετε τη σταθμη του εδαφους πρεπει σε ολο το μηκος που ανοιγει να είναι οριζοντια . εάν ανοιγουν με φυλα, τοτε ολη η διαδρομή του φυλου όπως ανοιγει δεξια αριστερα,πρεπει να ειναι στο ιδιο επιπεδο… και αν είναι μεγαλο το πλατος θα θελει σιδερενια διαδρομή ώστε να τρεχει εκει το ραουλο
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#542640 otso αυτο με τη συρομενη και τον αερα ετυχε στον πατερα μου. Ανοιξε τη πορτα, φυσουσε και τσουπ παρτη πορτα πανω στο καπό του Superb. Ευτυχως ο πατερας ειναι κοτσονατος, τη σηκωσε και την εβαλε στη θεση της. Πηρε μετα εναν ξαδερφο μου και κολλησε ενα ματσουκι να το κραταει (δε μου ερχεται η λεξη τωρα). Επειδη ειμαι στο εξοχικο για αποψε, θα το βγαλω φωτο αυριο να σου δειξω.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#542654 δεν ειναι δυσκολο,απο πρωην χτυπημα απο αυτοκινητο,απο υποχωρηση εδαφους/ραγας,απο λαθος ευθυγραμμιση κλπ
Χειροποιητες καστομιες ειναι.Εισαι στο ελεος του καθε μαστορα πως θα μονταρει.