Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#521648 Εκτός του ότι είναι ωραίο και με χαρακτήρα, δε χρειάζεται να πάρεις και έπιπλα, εδώ τουλάχιστον έχει κάνει τα πάντα έτσι: μπάνιο, νιπτήρα, ντουζιερα, πάγκο κουζίνας, κρεβάτια, ντουλάπια και ντουλάπες για ρούχα.
Υποθέτω με καλή συμπεριφορά στο χρόνο όλα αυτά.

Αν έφτιαχνα εξοχικό θα ήταν πρώτη επιλογή, ανάλογα και το κόστος βέβαια.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#521675 Οι κατασκευες του σισμικ ηταν πραγματικο κοσμημα, πολυ ανωτερες απ αυτες. Φοβερη επιλογη, αλλα εχουμε καθολου ιδεα για το κοστος?
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#521686
GTS έγραψε:Σε διαμερισμα του 1988 το μπανιο εχει ενδιαμεσο ταβανι. Σε πιθανη ανακαινιση το σπαμε ή το κραταμε?
Εγώ σε ανακαίνιση το έδιωξα. Έδωσε μεγάλη φωτεινότητα και αέρα στο μπάνιο. Είχε μέσα τον θερμοσίφωνα. Ο νέος μπήκε μέσα στο μπάνιο σε μια γωνία πίσω από την πόρτα όρθιος και κάπως ψηλά. Σκεφτόμουνα να τον ενσωματώσω σε ντουλάπι με ράφια από κάτω του αλλά τελικά δεν ασχολήθηκα και τον άφησα έτσι. Ούτε ενοχλεί, βάζεις και πράματα από κάτω και βολεύει γιατί βλέπεις το φωτάκι του, πριν δεν ήξερες τι κάνει.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#521715
rx8_drifter έγραψε:Οι κατασκευες του σισμικ ηταν πραγματικο κοσμημα, πολυ ανωτερες απ αυτες. Φοβερη επιλογη, αλλα εχουμε καθολου ιδεα για το κοστος?


σε βαθος χρονου ισως παρουσιασουν ρωγμες.... εαν δεν εχουν καλο υποβαθρο... Εχουν πλεον πλακαια ιταλικα με οψη και χρωματισμους απιστευτους που νομιζεις οτι ειναι πατητη τσιμεντοκονια... Το κοστος για τσιμεντοκονια ειναι αναλογα τι επιφανειες θα φτιαξει και τι σχεδιο θα εχουν, ειναι με το χερι αυτα και θελουν χρονο..
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#521717 Το θέμα μπανιέρα/ντουζιέρα έχει απασχολήσει στο παρελθόν το γκρουπ, αυτό που θέλω είναι αν έχετε πρόταση για στήλη ντους retrofit στην μπανιέρα μου, με ή χωρίς αλλαγή μπαταρίας. Μιλώ για βέργα με σταθερή κεφαλή στο πάνω μέρος και προαιρετικά έξτρα τηλέφωνο.
Αν έχετε καμία πρόταση μάρκας δηλαδή, δεν έχω ιδέα. Ή να πάρω ό,τι μου μοιάζει καλό από praktiker?
Κόστος upper max 200 ευρώ.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#521721
JarnoT έγραψε:Το θέμα μπανιέρα/ντουζιέρα έχει απασχολήσει στο παρελθόν το γκρουπ, αυτό που θέλω είναι αν έχετε πρόταση για στήλη ντους retrofit στην μπανιέρα μου, με ή χωρίς αλλαγή μπαταρίας. Μιλώ για βέργα με σταθερή κεφαλή στο πάνω μέρος και προαιρετικά έξτρα τηλέφωνο.
Αν έχετε καμία πρόταση μάρκας δηλαδή, δεν έχω ιδέα. Ή να πάρω ό,τι μου μοιάζει καλό από praktiker?
Κόστος upper max 200 ευρώ.


Praktiker kai leroy Merlin,εχουν πολλες επιλογες... σε καλες τιμες...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#521724
224v έγραψε:
JarnoT έγραψε:Το θέμα μπανιέρα/ντουζιέρα έχει απασχολήσει στο παρελθόν το γκρουπ, αυτό που θέλω είναι αν έχετε πρόταση για στήλη ντους retrofit στην μπανιέρα μου, με ή χωρίς αλλαγή μπαταρίας. Μιλώ για βέργα με σταθερή κεφαλή στο πάνω μέρος και προαιρετικά έξτρα τηλέφωνο.
Αν έχετε καμία πρόταση μάρκας δηλαδή, δεν έχω ιδέα. Ή να πάρω ό,τι μου μοιάζει καλό από praktiker?
Κόστος upper max 200 ευρώ.


Praktiker kai leroy Merlin,εχουν πολλες επιλογες... σε καλες τιμες...


Εκπληκτική σαβούρα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#521727
red_monster έγραψε:
224v έγραψε:
JarnoT έγραψε:Το θέμα μπανιέρα/ντουζιέρα έχει απασχολήσει στο παρελθόν το γκρουπ, αυτό που θέλω είναι αν έχετε πρόταση για στήλη ντους retrofit στην μπανιέρα μου, με ή χωρίς αλλαγή μπαταρίας. Μιλώ για βέργα με σταθερή κεφαλή στο πάνω μέρος και προαιρετικά έξτρα τηλέφωνο.
Αν έχετε καμία πρόταση μάρκας δηλαδή, δεν έχω ιδέα. Ή να πάρω ό,τι μου μοιάζει καλό από praktiker?
Κόστος upper max 200 ευρώ.


Praktiker kai leroy Merlin,εχουν πολλες επιλογες... σε καλες τιμες...


Εκπληκτική σαβούρα


μα για καλες τιμες ειπα. αλλωστε ενα σωλημα νικελ ψαχνει με ενα καταιονιστηρα νικελ επισης... δεν θελει και ISO στην ποιοτητα αλλαζει και ευκολα αμα λαχει...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#521733 Ενώ στα πρακτικερ και στα λεροι είναι kartell.

Ακόμα και τα Bosch που φέρνουν είναι δεύτερης διαλογής. (Φαίνεται εύκολα από τους κωδικούς)


Σαβούρα ολικής
Άβαταρ μέλους
By g8777
#521736 Αυτήν ακριβώς την λέξη μου είχε χρησιμοποιήσει ο επίσημος αντιπρόσωπος της karcher για το σαπιδι που είχα αγοράσει από το πρακτικερ. Σε ερώτηση μου "μπορώ αυτό Ν το μεταφέρω στα κεντρικά της εταιρείας σας; Ότι δλδ πουλάτε ΚΑΙ σαβούρα;" ΒΟΎΛΩΣΕ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#521763 δεν πουλανε β διαλογης,απλα σε πολλους κωδικους αλλαζουν τους κωδικους,για να μην γινεται της πορνης με τους χοντρεμπορους στην συγκριση των τιμων.(που και παλι γινεται)

Πας εσυ και παιρνεις ενα δραπανο bosch psb 500 πχ 60 ευρω απο καλο μαγαζι
Το πρακτικερ λερουα το εχει 45 ευρω.
Ναι αλλα δεν ειναι ο ιδιος κωδικος.Αυτοο ειναι το psb 500 r γιατι εχει και ενα σετ τρυπανακια μεσα. :iconcool:
Παλια τακτικη για να δικαιολογησουν το ξεβρακωμα τους,στα μεγαθηρια των πολυεθνικων.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#521773 Έχω καμία 10αρια Bosch 5-38d

Όλα αγορασμένα από κέντρο βίδας, στριγκο κλπ

Όταν έμεινα από καρβουνάκια και πομπινα, δεν ταίριαζε κανένα στου λεροι.

Άνοιξε ένα μόνος σου, δες τις ρητίνες στη πομπινα στο μεν και στο δε

Άσε που το προσωπικό που τα δουλεύει χρόνια ξέρει ποιο είναι δεύτερο και ποιο όχι

δεν αξίζουν τα λεφτά τους