Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#516023
Anonymous Founder έγραψε:Από εκεί και μετά, αν μου άρεσε το μάρμαρο, θα έβαζα μάρμαρο. Αν μου άρεσε το ξύλο, θα έβαζα ξύλο.
Γιατί τι νόημα έχει να έχεις κάτι που μοιάζει με κάτι, αλλά είναι κάτι άλλο; Τι πλεονέκτημα δηλαδή έχει ένα πλακάκι που μοιάζει με ξύλο; Αφού ΔΕΝ είναι ξύλο!
:dizzy:
(...)
Δεν μου πέφτει λόγος για το γούστο του καθενός. Απλώς δεν καταλαβαίνω καν τον όρο "οπτική ζεστασιά". Τι να την κάνω την οπτική, αφού εν τέλει είναι κρύο; Θα ζεσταθώ με το που θα το κοιτάω;


Πόσο άμπαλος, Χριστέ μου. aesthetics ρε... :rtfm:

drdino έγραψε:Κάποια πηγή για αυτό υπάρχει; Όχι για την γενική διαπίστωση για το ραδόνιο αλλά συγκεκριμένα γρανίτη εισαγωγής που κυκλοφορεί στην Ελληνική αγορά κι έχει τέτοιες διαφορές από τον "Ελληνικό".

Είναι το ελληνικό DNA που δρα προστατευτικά:
https://remon.jrc.ec.europa.eu/About/At ... -Radiation
Άβαταρ μέλους
By mirage
#516111 Αυτό εδώ είναι λιγο τραγικό σαν κείμενο με αρκετές ανακρίβειες και λάθη. Όχι, πως δεν υπαρχει θεμα ραδονιου με διαφορα υλικα, αλλα αν περιμενει καποιος να μαθει κατι απο το αρθρο σου σώθηκε.
Επίσης ελπιζω να μην τρως πολλές μπανάνες. Γιατί; Ψάξε και θα με θυμηθείς.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#516127
224v έγραψε:Εχουνε βγάλει οι Ιταλοί απίστευτα μακρόστενα πλακάκια με οψη αλλά και επιφάνεια ξύλου που σε ξαφνιάζει η τελική επιφάνεια όταν καταλάβεις οτι είναι πλακακι. Τα βαλαμε στο νησί, και οι επισκέπτες μας λένε "μα γιατί ξαναβαλατε ξύλο θα φθαρει".

.


Ειδα τετοιο σε (ημι)εξωτερικο χωρο και χρειαστηκε να διπλοκοιταξω και να χτυπησω το ποδι κατω για να σιγουρευτω απο τον ηχο. Επαθα πλακα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#516140 Μιας και το συζητάμε τελείωσαν και τα υπνοδωμάτια. Πάμε για τα υπόλοιπα.

Μεθαύριο επιλέγουμε και κουφώματα, τελικά ανοιγομενα με θερμοδιακοπη και solar τζάμια.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#516145
drdino έγραψε:Οι ιταλικές μπανάνες τι λένε;

μια χαρα είναι... και σας χαιρετανε, χωρις να κουβαλάνε για αντικατασταση πολλαπλασιαστες… μπας και μεινουν στα ξαφνικα… χθες μαλιστα εβαλα μπροστα το 2.24v, μετα από 6+ μηνες στη πυλωτη και πηρε τσακμακι….με όλα τα συστηματα να δουλευουν κανονικότατα... Τα γερμανικα πως τα πανε??
Άβαταρ μέλους
By 224v
#516146
mirage έγραψε:Αυτό εδώ είναι λιγο τραγικό σαν κείμενο με αρκετές ανακρίβειες και λάθη. Όχι, πως δεν υπαρχει θεμα ραδονιου με διαφορα υλικα, αλλα αν περιμενει καποιος να μαθει κατι απο το αρθρο σου σώθηκε.
Επίσης ελπιζω να μην τρως πολλές μπανάνες. Γιατί; Ψάξε και θα με θυμηθείς.

Ενταξει βαλε εσυ τοτε γρανιτες στις κρεβατκαμαρες του παιδιου σου κι κοιμησου ησυχα, δεν σημαινει κατι αυτό βεβαια αλλα και.... Αν σου κατσει??
Από τα διαφορα αρθρα ο καθενας καταλαβαινει ο,τι τον συμφερει ελευθερος είναι και υπεύθυνος των πραξεων του... καλη καρδια..
Άβαταρ μέλους
By mirage
#516148 Δεν καταλαβαίνω προς τι η επιθετικότητα. Εγω απλά ειπα πως η πηγη που βαζεις τα ανακατεύει ολα και βγαζει αυθαιρετα συμπεράσματα για πολλα πράγματα. Γενικα επειδη κατι ειναι στο ιντερνετζ δε σημαινει πως ειναι και σωστο.Οι γρανιτες που εκπέμπουν ραδιενεργεια ειναι ενα γνωστο θεμα και δεν το αμφισβήτησα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#516152 Ψάχνοντας από περιέργεια για το θέμα του γρανίτη βρήκα αυτό :hmmm:



ΟΡΥΚΤΟΛΟΓΙΑ, ΠΕΤΡΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΡΑ∆ΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ
ΓΡΑΝΙΤΙΚΩΝ ΠΕΤΡΩΜΑΤΩΝ


εγώ για τεχνογρανίτη ή χαλαζία πάω πάντως, ο κανονικός είναι δύσκολος στην συντήρηση.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#516154 Εγώ δεν το ήξερα. :lipsealed:

Πού ξέρεις, μπορεί μια μέρα με τη ραδιενέργεια να γίνεις ζούπερμααααν :superman:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#516155
Dimitris_P έγραψε:Εγώ δεν το ήξερα. :lipsealed:

Πού ξέρεις, μπορεί μια μέρα με τη ραδιενέργεια να γίνεις ζούπερμααααν :superman:


Αν δεν φωσφορίζουν τα ούρα σου είσαι κομπλέ :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#516156
dimik έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Εγώ δεν το ήξερα. :lipsealed:

Πού ξέρεις, μπορεί μια μέρα με τη ραδιενέργεια να γίνεις ζούπερμααααν :superman:


Αν δεν φωσφορίζουν τα ούρα σου είσαι κομπλέ :lol:


Ελα μωρε τωρα με την ραδιενεργεια, σιγαναουμ!

Αφιερωμενο! :inlove: