Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By nEK
#509711
fokion έγραψε:(Χιουμορ ΟΝ)
ή ειναι εισοδος ρευματος στο πινακα να συνδεσεις γεννητρια εκει να εχεις ρευμα σε διακοπή....


Τοτε θα ηταν αρσενικη η πριζα.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#509762
fokion έγραψε:(Χιουμορ ΟΝ)
ή ειναι εισοδος ρευματος στο πινακα να συνδεσεις γεννητρια εκει να εχεις ρευμα σε διακοπή....
Διακοπή ρεύματος όσα χρόνια είμαι εδώ δεν έχει υπάρξει :-)
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#509765 Μετά τις τελευταίες μαστορικες ( πέρασμα AC σπίτι ) έχω δει όλες τις φυλές εργατών από τις βαλκανικές και ανατολικές χώρες. Με το ρίσκο της γενίκευσης, οι πιο φιλότιμοι είναι κάτι Σέρβοι και ένα γύρω εκεί. Έλληνες δεν είχα την ευκαιρία αλλά υποθέτω θα ήταν στην άνω κλίμακα εργατικοτητας.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#509770
KiloMeater έγραψε:Έλληνες δεν είχα την ευκαιρία αλλά υποθέτω θα ήταν στην άνω κλίμακα εργατικοτητας.


:svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#510020 Έχουμε καμιά ένδειξη διάρκειας εργασιών σε κουζίνα και μπάνιο (ξήλωμα, ανακαίνιση με ντουλάπια, πλακάκια, είδη υγιεινής κλπ.); Άκουσα κάτι για τρίμηνο και αναρωτήθηκα για ποιο στάδιο μιλάμε, τη Νέα Τούμπα ή το Άνφιλντ. Για Θεσσαλονίκη μιλάω.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#510029 Κοντα 1.5 μηνα πηραν 2 μπανια περσι με πολυ ξηλωμα ομως και για το καλοριφερ. Πονεμενη ιστορια τα μαστορια.

< >
Άβαταρ μέλους
By nEK
#510059
funkyreverend έγραψε:Έχουμε καμιά ένδειξη διάρκειας εργασιών σε κουζίνα και μπάνιο (ξήλωμα, ανακαίνιση με ντουλάπια, πλακάκια, είδη υγιεινής κλπ.); Άκουσα κάτι για τρίμηνο και αναρωτήθηκα για ποιο στάδιο μιλάμε, τη Νέα Τούμπα ή το Άνφιλντ. Για Θεσσαλονίκη μιλάω.


Μια βδομαδα αν τρεχει το ρευστο και φυσικα αν υπαρχει συνεργασια των συνεργειων.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#510062 Θα έλεγα δύο εβδομάδες.
1-2 μέρες είναι το ξήλωμα για κάθε χώρο, μετά μπαίνουν υδραυλικοί, ηλεκτρολόγοι, πες άλλες δύο μέρες έκαστος για κάθε χώρο. Κατόπιν στις τουαλέτες ο πλακάς που θέλει άλλες δύο μέρες για κάθε χώρο (στην κουζίνα μια μέρα φτάνει. Στην κουζίνα μπαίνουν τα ντουλάπια, μια μέρα φτάνει.
Τέλος άλλη μια μέρα ο υδραυλικός για τα είδη υγιεινής και τις βρύσες και λοιπά.
Όλα αυτά, χρονικά είναι άνετα.
Υπολογίζοντας και πώς υπάρχουν παράλληλες εργασίες, οι δύο εβδομάδες είναι μια χαρά διάστημα και προλαβαίνουν χωρίς πανικό να τελειώσουν.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#510063 Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το κύριο "πρόβλημα" που άκουσα ήταν η κατασκευή ντουλαπιών κλπ, ότι είναι κατόπιν παραγγελίας και εκεί ξεφεύγει ο χρόνος περιμένοντας εργοστάσια κλπ. Ισχύει;
Άβαταρ μέλους
By otso
#510064
funkyreverend έγραψε:Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το κύριο "πρόβλημα" που άκουσα ήταν η κατασκευή ντουλαπιών κλπ, ότι είναι κατόπιν παραγγελίας και εκεί ξεφεύγει ο χρόνος περιμένοντας εργοστάσια κλπ. Ισχύει;


Δεν ξερω να σου απαντησω γιατι τα εφτιαξα μονος μου , αλλα μπηκα να διαβασω γιατι νομιζα οτι αγορασες σπιτι στην τουλιποχωρα .
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#510066 Βλέποντας τις προσφορές των Ikea, Praktiker και Merlin (το 2008) μου έγραφαν παράδοση σε 5 εργάσιμες από την παραγγελία.
Σε περίπτωση εισαγωγής, το ModaBagnio είχε κάνει 20 μέρες.