Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#493458 Εμένα ξεκινούν τα ηλεκτρολογικά σε ένα μήνα. Μου έχουν πει παράδοση Δεκέμβρη. Μακάρι να κάνω πρωτοχρονιά εκεί μέσα.


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#493460
PeterPan έγραψε:Εμένα ξεκινούν τα ηλεκτρολογικά σε ένα μήνα. Μου έχουν πει παράδοση Δεκέμβρη. Μακάρι να κάνω πρωτοχρονιά εκεί μέσα.

ε εχεις αρκετό χρόνο, θα τον πιάσεις το στόχο
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#493495
KiloMeater έγραψε:
PeterPan έγραψε:Εμένα ξεκινούν τα ηλεκτρολογικά σε ένα μήνα. Μου έχουν πει παράδοση Δεκέμβρη. Μακάρι να κάνω πρωτοχρονιά εκεί μέσα.

ε εχεις αρκετό χρόνο, θα τον πιάσεις το στόχο

σήμερα κλείσαμε κ κουζίνα.

στο τέλος που ζήτησαν αναλυτικά στοιχεία, φυσικά έβαλε η αγάπη τα δικά μου :lol: (για τον λογαριασμό επρόκειτο :lol: )

Έγω θέλω να πάρω μια πολυθρόνα με υποπόδιο. Είναι της vitra, eames lounge chair (φυσικά ρέπλικα, αυθεντική δεν παίζει με την καμία). Για όλα τα άλλα ας πάρει η :inlove: ό,τι θέλει :lol:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#493510 πολυ ομορφη!
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#493513
trident1971 έγραψε:Ωραια δειχνει αλλα εχω καθησει σε τετοια και δεν βολευομουν με τιποτα

Αυθεντική κάνει περί τα 5000€ αν θυμάμαι καλά, περί τα 2.000€ το υποπόδιο. Ούτε Sparco να ήταν.

Από άνεση, είναι πανέμορφη (κατά το φωνή κορμάρα!)


< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#493514 Σαν κλασικουρας προτιμώ μια ευμεγεθη μπερζερα ή όπως την λένε τελοσπαντων, με το αντίστοιχο σκαμπό-υποποδιο.

Για διάβασμα και μουσική δεν παίζεται, έχουμε μια στο πατρικό μου δίπλα στην βιβλιοθήκη και στο πικάπ και τα είχα λιώσει αμφοτερα. Ο πατέρας μου άκουγε ποδόσφαιρο τις Κυριακές κι εγώ καθόμουν μόνιμα όλες τις άλλες μέρες.

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#493672 Πιο ογκώδεις αλλά πιο βολικές βρίσκω αυτές που πίσω από τις γάμπες σου εκπτύσσεται υποπόδιο. Όταν το ξαναβάλεις μέσα δεν έχεις ένα επιπλέον έπιπλο στη μέση ούτε γενικά έχεις κάτι να σπρώχνεις με τα πόδια για να έρθει εκεί που το θέλεις.
Το σύστημα υπάρχει και σε καναπέδες.
Νομίζω ότι κάπου είχα δει και μια κάπως γυμνή καθόλου ογκώδη.
Αυτές πάντως οι τύπου eames είναι όντως όμορφες.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#493675
PeterPan έγραψε:
Έγω θέλω να πάρω μια πολυθρόνα με υποπόδιο. Είναι της vitra, eames lounge chair (φυσικά ρέπλικα, αυθεντική δεν παίζει με την καμία). Για όλα τα άλλα ας πάρει η :inlove: ό,τι θέλει
Εικόνα


Φανταστική πολυθρόνα! Όταν είχα αράξει σε σπίτι φίλου δεν ήθελα να σηκωθώ.

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By fokion
#493914
fokion έγραψε:Χαζευοντας FB χτες καπου ειδα οτι υπαρχουν τεχνικοί που έρχονται με μια θερμική (????) καμερα και "κοιτανε" τον τοιχο και βλέπουν που ξεκιναει το νερο

Δυστυχώς δε το ξαναβρισκω


Το βρήκα!!!!!1
https://www.facebook.com/diarroes/

Για οσους δεν εχουν FB φωτο και αποσπασμα κειμενου της φωτό...
Εικόνα

Σε μερικά λεπτά αφού κάναμε τον έλεγχο, αμέσως εντοπίσαμε το πρόβλημα διαρροής!!! Το οποίο ήταν στην σωλήνα του ζεστού νερού κάτω από την μπαταρία της ντουζιέρας, όπως ξεκάθαρα φαίνεται στην θερμική εικόνα (σαν ένα μπαλόνι πράσινο).
Η διαρροή κατέβαινε στο δάπεδο κάτω από τα πλακάκια, προχωρούσε προς τα δεξιά και κατέληγε στον δεξιό τοίχο τον οποίο διαπερνούσε και δημιουργούσε το πρόβλημα υγρασίας στο κλιμακοστάσιο!
Τέλος καλό όλα καλά για τον ιδιοκτήτη αφού έγινε περιορισμένο σκάψιμο και επισκευή της διαρροής από τον υδραυλικό με μόνη ζημιά Ένα Σπασμένο Πλακάκι!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#493937 Δεν είχα σκεφτεί ποτέ την θερμική κάμερα ως μέσο να βρεις υγρασία. Θα το ψάξω περισσότερο, ίσως έχει και επαγγελματική εφαρμογή πέρα από σπίτια, μπάνια και πλακάκια και μάλιστα σε ένα πεδίο που μέχρι σήμερα οι μηχανικοί πάνε στα τυφλά.
:ninja:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#493998 Αυτο συζηταγαμε με φιλο χτες. Τον επομενο μηνα μπαινει σε νεοχτιστο που εχει ενδοδαπεδια και λεγαμε να νοικιασει μια καμερα να κανει γενικο ελεγχο και στα υδραυλικα.

Νομιζω μπορεις να βρεις και φτηνες που μπαινουν στο κινητο αλλα δεν ξερω αν την παλευουν...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#494054 Ο fubar έχει κάνει ωραίες αναλυτικές δημοσιεύσεις με θερμοκάμερα. Αλήθεια πού χάθηκε;