Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#560306 Ονοματα, οπως και οι περισσοτεροι. Χθες ειδα και μια πινακιδα 50x30 πχ διπλα σε μια πορτα, που ελεγε κατι του στυλ loving family of bruno and maria με λουλουδακια καρδουλες κλπ. Καμια αιρεση θα ηταν :lol:


< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#560311
Scotch έγραψε:Επίσης δεν θα μπορείς να βάλεις μπαγκαζιέρα οροφής, ειδικά σε SUV (παθών).

< >

Μπαγκαζιέρα σε suv δε μπαίνει, ναι...
Σε απλό αυτοκίνητο μάλλον ναι, εξαρτάται βέβαια από το ύψος της μπαγκαζιέρας κτλ.


sknipper έγραψε:Έχετε ονόματα στα κουδούνια; Ενδιαφέρον, όλοι αριθμό έχουμε εδώ, ακούς εκεί να βλέπουν οι άλλοι το όνομά μας!

Δεν θα βόλευε να βάζεις το αυτοκίνητο με τη μούρη προς τα έξω; Τότε χωράει να ανοίξει καλύτερα;


Θέλουν να συσφίξουμε τις σχέσεις μας :lol:

Έβαλαν πρώτα της :inlove: και μετά το δικό μου. Το ίδιο κ στον συνάδελφό μου που πήρε κ αυτός εκεί... Και είναι κ Ιορδανός Σατράπης :lol:
Στη Γερμανία παντού υπάρχουν ονόματα. Μόνο στις εστίες όταν έκανα Erasmus θυμάμαι να είχαμε αριθμούς.
Με την όπισθεν μάλλον δεν υπάρχει πρόβλημα. Αλλά αν πάρω τέτοιο SUV, θα κοιτάξω να έχει κ ηλεκτρική μπουκαπόρτα που να τη ρυθμίσω να σταματά

Άσχετο: τώρα τελευταία σκέφτομαι συνέχεια το Fiat tipo stationwagon :lol: Εντάξει καμία σχέση με υπόλοιπα, αλλά με 11-12.000€ έχει κανείς 120 άλογα με άπειρους χώρους σε αμάξι 2017 μοντέλο. Κ πολύ καλό κ νέο χαμάλη. Μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση με το πετρέλαιο στο τέλος του έτους. Το είχα ξαναπεί, το είχα νοικιάσει πέρυσι το Πάσχα κ έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Εικόνα

Εικόνα

:innocent:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#560322
KiloMeater έγραψε:Στο σπίτι μπήκατε;


όχι ακόμη, αρχές Φλεβάρη πήρα το νέο ραντεβού για να πάρω το κλειδί κ να γίνει η παράδοση. Θα ακολουθήσει η κουζίνα κ ντουλάπες μερικές μέρες μετά κ μέσα Φλεβάρη έχω ραντεβού για τη μετακόμιση

Σήριαλ έγινε :(
Άβαταρ μέλους
By dimik
#564603 Πρόβλημα Νο1

θόρυβος-βουητό από το πιεστικό.
Τραβάς καζανάκι, ξεκινάει ένα βουητό μέχρι να γεμίσει, ανοίγεις βρύση ακούς κι αρχίζει το βουητό, μου έχει σπάσει τα νεύρα. :rant:


Έφερα τον τύπο που το έβαλε και το άλλαξε με πιο δυνατό γιατί δεν είχε αρκετή πίεση, του είπα επίσης και έβαλε αντικραδασμική βάση όμως σήμερα παρατήρησα ότι ο θόρυβος συνεχίζεται.
Υπάρχει περίπτωση να μεταφέρεται από τους σωλήνες;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#564606 Οπότε μιας και οι σωλήνες σε τοίχους και πατώματα δεν νομίζω να έχουν περιθώρια κίνησης-δόνησης να δω μήπως οι σωλήνες στην οροφή είναι χαλαροί και θέλουν σταθεροποίηση.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#564608 Το καζανάκι είναι μέσα στον τοίχο ή έξω, ελεύθερο με τον κλασσικό σπιράλ σωλήνα; Μάλλον μέσα όπως τα λες.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#564609 Εξωτερικά είναι όλα τα καζανάκια, δεν έρχεται από εκεί ο θόρυβος αλλά από το πιεστικό στην οροφή ακόμα και όταν ανοίξεις βρύση.
Οποιαδήποτε βρύση και οποιοδήποτε καζανάκι κι αν χρησιμοποιήσεις μετά ακούγεται για μερικά δευτερόλεπτα ένα βουητό.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#564612 α οκ. Ε τότε κάτι παίζει εκεί :lol: Δεν είχα ποτέ πιεστικό για να ξέρω αν είναι standard λειτουργία ή όχι.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#564614 Στο νησι ζουμε με τα πιεστικα δεκαετιες.. συνεχιζει να λειτουργει για λιγο ακομα για να ανεβασει την επιθυμητη πιεση στο κύκλωμα νερου. είναι λογικο. πρεπει λοιπον να είναι παντα τα καζανάκια σωστα και να μην χανουν σταγόνα γιατι αλλοιως θα ξεκιναει κάθε λιγο για να αναπληρώνει την πιεση στους σωλήνες...
Ο θορυβος εξαρτάται από το πιεστικο. εμεις τελικα βαλαμε εμβαπτιζομενη μεσα στη δεξαμενή αντλια και δεν ακούγεται πλεον. Ισως εάν την τύλιγες με μονωτικο υλικο θορυβου να βελτιωνες την κατασταση. τωρα βεβαια αν μεταδιδει με τους σωλήνες, ισως μια παρεμβολή κομματιου από πολυεθυλαινιο να βοηθαγε.. Εχει καθολου στην εγκατασταση βαρελακι εξισορρόπησης - διαστολης πιεσης νερου ώστε να μπορεις να τραβηξεις λιγο νερο και να μην ξεκιναει η αντλια???