Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#512081
glf έγραψε:
dimik έγραψε:Ίδιο χρώμα, τα μέσα γυαλιστερά 75x75 τα έξω ματ 60x60


Ε ρε μάτι... :)
Βγάλε έξω κανα πλακάκι από τα δικά σου να τα δούμε πριν το πέρασμα.
Περιμένω να τα βγάλουν από τις παλέτες κι εγώ, από βδομάδα κάτι θα γίνει.

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#512090 αυτή η επιφάνεια φαίνεται 7,5 χ 4,3μ. λογικά σαλοκουζίνα είναι, σωστά?
Η πλάκα πόσο είναι? 60άρα?

δυστυχώς σε αυτές τις διαστάσεις χάνεται πολύς χώρος στη σκάλα.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#512093
PeterPan έγραψε:αυτή η επιφάνεια φαίνεται 7,5 χ 4,3μ. λογικά σαλοκουζίνα είναι, σωστά?
Η πλάκα πόσο είναι? 60άρα?

δυστυχώς σε αυτές τις διαστάσεις χάνεται πολύς χώρος στη σκάλα.
75cm είναι η πλάκα, σαλοτραπεζαρια είναι αυτή η κουζίνα είναι πίσω ξεχωριστή.

Αν θυμάμαι καλά 5 ή 5,5 μέτρα είναι από τοίχο αριστερά σε δεξιά βγάλε κανένα μέτρο για σκάλα και τουαλέτα ξένων.

< >
Άβαταρ μέλους
By glf
#513136 Άντε στα τελειώματα είμαι με το σοβάτισμα της σκάλας.
3 χρόνια έλεγα θα την πιάσω και όλο πήγαινε πίσω. Τελικά ήθελε αρκετή δουλειά για να ρθουν όλες οι επιφάνεις που βγήκαν... 11 στο μέτρημα.
Οι φόρμες από το ρίξιμο στο μπετό αλλού είχαν κάνει κοιλιά, αλλού ο οπλισμός είχε έρθει στην επιφάνεια, κλίσεις που ήθελαν διόρθωση....
Είπα θα γίνει καλό γιατί ήδη οι μικρές το καπάρωσαν το κάτω μέρος της σκάλας για θερινό playroom...
Το ΣΚ τελειώνει και το ψιλό χέρι του σοβά, το βάφω το κάτω μέρος και σειρά έχει να μπει ηλεκτρολογικό υλικό. Ολα με τη σειρά..
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#513599 ωραίος :thumbsup:

----
@ Kilomeater
για δες αυτό με τα φώτα, δεν ξέρω αν δουλεύει αλλά μήπως σε ενδιέφερε γιατί θυμάμαι ότι έπαιζες με τέτοιες λάμπες.
https://justgetflux.com/lighting/
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#513668
glf έγραψε:Άντε στα τελειώματα είμαι με το σοβάτισμα της σκάλας.
3 χρόνια έλεγα θα την πιάσω και όλο πήγαινε πίσω. Τελικά ήθελε αρκετή δουλειά για να ρθουν όλες οι επιφάνεις που βγήκαν... 11 στο μέτρημα.
Οι φόρμες από το ρίξιμο στο μπετό αλλού είχαν κάνει κοιλιά, αλλού ο οπλισμός είχε έρθει στην επιφάνεια, κλίσεις που ήθελαν διόρθωση....
Είπα θα γίνει καλό γιατί ήδη οι μικρές το καπάρωσαν το κάτω μέρος της σκάλας για θερινό playroom...
Το ΣΚ τελειώνει και το ψιλό χέρι του σοβά, το βάφω το κάτω μέρος και σειρά έχει να μπει ηλεκτρολογικό υλικό. Ολα με τη σειρά..
ΕικόναΕικόνα



Αρχοντα, τα σεβη μου :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By glf
#514148 Σήμερα έριξα και το σπατουλαριστό στα πλάγια από τα σκαλιά και ήρθε και έδειξε.
Νταξ στο τέλος πρέπει να φτιάξω φωτο το πριν και το μετά.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#514210
dimik έγραψε:Και πάνω στην ώρα βλέπω ότι ανοίγει αυτό... επιτέλους πολύ υλικό μαζεμένο.

ΕικόναΕικόνα

< >


Ω ναι, και εκεί πλέον :metalo: και από ό,τι έβλεπα με ικανά αποθέματα!
Άβαταρ μέλους
By otso
#514246 κοιτα μην κανεις καμμια |λογοκρισία| και πας και ψωνησεις στο φυσικο καταστημα . μονο μεσω νετ , ωστε να κλεισει τι χρειαζεται
αφου ο καφκας εχει ιντερνετικη παρουσια .
παντως μου εκανε εντυπωση οτι παρολο το μεγεθος ο καφκας δεν ειναι και ο φτηνοτερος , πολλες φορες εχω βρει αλλου τα ιδια φτηνοτερα .
Άβαταρ μέλους
By dimik
#514254
otso έγραψε:κοιτα μην κανεις καμμια |λογοκρισία| και πας και ψωνησεις στο φυσικο καταστημα . μονο μεσω νετ , ωστε να κλεισει τι χρειαζεται
αφου ο καφκας εχει ιντερνετικη παρουσια .
παντως μου εκανε εντυπωση οτι παρολο το μεγεθος ο καφκας δεν ειναι και ο φτηνοτερος , πολλες φορες εχω βρει αλλου τα ιδια φτηνοτερα .


Εσύ νομίζεις ότι μπήκα μέσα όταν το είδα?
Φωτογραφία απ έξω έβγαλα και μετά πήγα στον καφέ μου και χάζευα τα προιόντα του στο ιντερνετ :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By otso
#514258
dimik έγραψε:
otso έγραψε:κοιτα μην κανεις καμμια |λογοκρισία| και πας και ψωνησεις στο φυσικο καταστημα . μονο μεσω νετ , ωστε να κλεισει τι χρειαζεται
αφου ο καφκας εχει ιντερνετικη παρουσια .
παντως μου εκανε εντυπωση οτι παρολο το μεγεθος ο καφκας δεν ειναι και ο φτηνοτερος , πολλες φορες εχω βρει αλλου τα ιδια φτηνοτερα .


Εσύ νομίζεις ότι μπήκα μέσα όταν το είδα?
Φωτογραφία απ έξω έβγαλα και μετά πήγα στον καφέ μου και χάζευα τα προιόντα του στο ιντερνετ :rtfm:


σωραιος αν κι ασχημος :s_thumbsup