Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#533142 πολλά μπράβο στη κοπέλα, όσο και αν κατακρίνουν κάποιοι τη "μόρφωση" είναι μάλλον ο καλύτερος τρόπος να βγεις από το περιθώριο

και μπράβο στην οικογένειά της που τη στήριξε
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#533264 Δεν είδα κανένα σχόλιο για το νέο σύστημα στο λύκειο. Εμένα με ψιλοκαίει αφού η κόρη μπαίνει β λυκείου φέτος και είναι γενικώς χαμένη. Σίγουρα βλέπω περισσότερη δικαιοσύνη, επιστροφή στις "δικές μας" δέσμες, Γ'λυκείου με καθαρά προπαρασκευαστικό χαρακτήρα (όπως αγγλία), αλλά ταυτόχρονα κάτι περίεργα με τις σχολές ελεύθερης πρόσβασης και τις εξετάσεις απολυτηρίου σε επίπεδου νομού. Αυτό με τα λατινικά που σφάζονται με τον Άδωνη, δεν με ενδιαφέρει καθόλου.
Αφήνω χώρο για σχόλια και θα τοποθετηθώ περισσότερο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#533488 Στο ΕΜΠ σημερα ερχονται για μεταπτυχιακα στον τομεα που είναι η συζηγος Κινέζοι φοιτητες...και φοιτητριες 5-6 τον αριθμο!!! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#533546
224v έγραψε:Στο ΕΜΠ σημερα ερχονται για μεταπτυχιακα στον τομεα που είναι η συζηγος Κινέζοι φοιτητες...και φοιτητριες 5-6 τον αριθμο!!! :yahoo:


Ελπίζω να βγάλουν άκρη μαζί τους :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#534770 Χθες έκατσα κ ''έντυσα'' όλα τα βιβλία του gianik jr ...
πως τα έχουν κάνει έτσι τα βιβλία ρε γμτ;; :dizzy:
Πολύ λεπτά τα εξώφυλλα , γενικά η βιβλιοδεσία είναι σαν περιοδικά τύπου Hello , λίγο να ανοίξεις το βιβλίο , κόπηκε....
Άβαταρ μέλους
By g8777
#534798 Νομιζω παντα ετσι ηταν. Μιας και εκατσα και τα ξεφτυλλισα λιγο, αναρωτιεμαι ποσο ακομα θα υπομενουμε σχολικα βιβλια χωρις Καλλονες με σελφοκονταρο; ΠΟΣΟ;

Ερωτηση: Μονο εγω γουσταρω να μυριζω καινουργιο βιβλιο; :oops:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#534800
g8777 έγραψε:
Ερωτηση: Μονο εγω γουσταρω να μυριζω καινουργιο βιβλιο; :oops:

Κι εγω :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#534810 Καινούργιο αμάξι και καινούργιο βιβλίο, τα καλύτερα αρώματα :)
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#534829
224v έγραψε:Στο ΕΜΠ σημερα ερχονται για μεταπτυχιακα στον τομεα που είναι η συζηγος Κινέζοι φοιτητες...και φοιτητριες 5-6 τον αριθμο!!! :yahoo:



Έχει το ΕΜΠ αγγλόφωνο Μτχ ;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#534888 Είναι δυνατόν να είναι κάτι καλό αφού το έχει κάνει ο Γαβρόγλου; Δεν βλέπεις τι έκανε με τα λατινικά; Αμόρφωτα θα βγουν τα παιδιά μας!
:s_hang
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#534898 Είναι απαραίτητο αν κάτσουμε μόνιμα στη θερινή ώρα. Αλλιώς μερικές μέρες το χρόνο τα μαθήματα θα ξεκινούν νύχτα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#534902
Corto Maltese έγραψε:Είναι απαραίτητο αν κάτσουμε μόνιμα στη θερινή ώρα. Αλλιώς μερικές μέρες το χρόνο τα μαθήματα θα ξεκινούν νύχτα.
Σωστά.

Επίσης είναι καλό για γυμνάσιο - λύκειο αλλά στο δημοτικό δημιουργεί πρόβλημα αφού τα παιδιά εργαζομένων γονέων θα πηγαίνουν έτσι κι αλλιώς 7:30- 8:00

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#534903
red_monster έγραψε:
224v έγραψε:Στο ΕΜΠ σημερα ερχονται για μεταπτυχιακα στον τομεα που είναι η συζηγος Κινέζοι φοιτητες...και φοιτητριες 5-6 τον αριθμο!!! :yahoo:



Έχει το ΕΜΠ αγγλόφωνο Μτχ ;
Στο γεωτεχνικο τμήμα μερικά μαθήματα τα κανουν στα αγγλικά, σε αλλά τμήματα δεν ξέρω τώρα,θα ρωτησω.

.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#534911
Νίκος Παππάς έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Είναι απαραίτητο αν κάτσουμε μόνιμα στη θερινή ώρα. Αλλιώς μερικές μέρες το χρόνο τα μαθήματα θα ξεκινούν νύχτα.
Σωστά.

Επίσης είναι καλό για γυμνάσιο - λύκειο αλλά στο δημοτικό δημιουργεί πρόβλημα αφού τα παιδιά εργαζομένων γονέων θα πηγαίνουν έτσι κι αλλιώς 7:30- 8:00

Από το Mi A1.


Βέβαια όσο το 9-5 γίνεται όλο και πιο σύνηθες πλησιάζει περισσότερο στο ωράριο κάποιου από τους δύο γονείς. Εάν μάλιστα επεκταθεί και το ολοήμερο θα πάει μέχρι τις 5.
Βασικά νομίζω ότι σήμερα έχει επεκταθεί και η ώρα ύπνου στις οικογένειες. Θέλω να πω ότι το 9-5 πλέον της εργασίας τραβάει και το ωράριο του σπιτιού προς τα πίσω. Και πολλοί αναγκάζονται να ξυπνήσουν από τις 7 για να ετοιμάσουν το παιδί και να το πάνε σχολείο. Έχει και κάτι ποδόδσφαιρα το βράδυ που τα παιδιά θέλουν να δούνε κάι ή τους τη σπάς ή το πρωί είναι κοτόπουλα.
Βασικά εξαρτάται τι βολεύει τους γονείς. Εμάς προσωπικά μας βολεύει αφάνταστα. :)
Άλλη μια επιτυχία της σημερινής κυβέρνησης :s_biggrin :s_biggrin