Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#544317 https://www.protagon.gr/epikairotita/se ... 4341709947

MOTHERFUCKING RANKINGS

:metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#544406
Hellenic tifosi έγραψε:Και την ίδια ώρα αμολάει και τις βλακείες του ο Γαβρόγλου:

https://www.cnn.gr/news/politiki/story/ ... oroys-toys

ωραία λοιπόν αφού τις αμολάει ας τις λουστεί :whistlink:

https://www.protothema.gr/greece/articl ... -paideias/
Άβαταρ μέλους
By 224v
#544455 Στημένες διαμαρτυρίες με επιλεγμένα κανάλια!!!! Πρακτικές καθεστώτων που δεν υπάρχουν πια με αιτήματα για να περνάν όλοι χαλαρά...

.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#544474
gianik έγραψε:#asilo

#malakies_ws_synithos

Ποιο άσυλο υπάρχει στα σημεία εκείνα ρε |λογοκρισία| Καλογήρου; Έκανες τον κόπο να διαβάσεις το νόμο πριν αρχίσεις να λες |λογοκρισία| στα κανάλια; Έκανες τον κόπο να κάνεις ένα τηλέφωνο να μάθεις ότι οι μπάτσοι μας έφεραν τα βαποράκια από την Καμάρα και τη Ροτόντα; Βλάκα!
Άβαταρ μέλους
By otso
#546265 Περασε το παιδι μου σε Ελληνικο πανεπιστημιο και εκανε εγγραφη , παραλληλα
περασε και σε πανεπιστημιο του εξωτερικου . Αποφασισαμε και σπουδαζει στο
εξωτερικο . Ξερω οτι δεν υπαρχει προβλημα να εισαι γραμμενος σε σχολη εξωτερικου και εδω.
Το προβλημα ειναι οτι μαλλον ειναι ακατορθωτο να παρακολουθει και να δινει μαθηματα και εδω .
Η ερωτηση ειναι , επειδη εγω προτιμω να ειναι γραμμενη εδω επ αοριστον για καθε ενδεχομενο
και επειδη προτιμω οτιδηποτε δικαιολογιτικα να τα παιρνω απο δω και να μην ψαχνω να μεταφραζω
ειναι αυτο δυνατον; η μετα απο καποιο διαστημα επειδη εχει και εργαστηρια αποβαλεσαι απο
την σχολη;
Παιδια εγω ντρεπομαι να παρω στην σχολη να κανω αυτην την ερωτηση , το ιδιο και το παιδι.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#546274
otso έγραψε:Περασε το παιδι μου σε Ελληνικο πανεπιστημιο και εκανε εγγραφη , παραλληλα
περασε και σε πανεπιστημιο του εξωτερικου . Αποφασισαμε και σπουδαζει στο
εξωτερικο . Ξερω οτι δεν υπαρχει προβλημα να εισαι γραμμενος σε σχολη εξωτερικου και εδω.
Το προβλημα ειναι οτι μαλλον ειναι ακατορθωτο να παρακολουθει και να δινει μαθηματα και εδω .
Η ερωτηση ειναι , επειδη εγω προτιμω να ειναι γραμμενη εδω επ αοριστον για καθε ενδεχομενο
και επειδη προτιμω οτιδηποτε δικαιολογιτικα να τα παιρνω απο δω και να μην ψαχνω να μεταφραζω
ειναι αυτο δυνατον; η μετα απο καποιο διαστημα επειδη εχει και εργαστηρια αποβαλεσαι απο
την σχολη;
Παιδια εγω ντρεπομαι να παρω στην σχολη να κανω αυτην την ερωτηση , το ιδιο και το παιδι.
Με τα σημερινά δεδομένα δεν νομίζω ότι έχει θέμα διαγραφής. Απλά αφού δεν πηγαίνει στη σχολή θα χρωστάει μαθήματα και εργαστήρια. Επίσης νομίζω ότι τα φοιτητικά προνόμια παύουν μετά από ν+2 χρόνια

< >
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#546296
otso έγραψε:Ευχαριστω Γρηγοριε

Γιατρε ευχαριστω μακαρι να ειναι οπως τα λες.
100% σίγουρος δεν είμαι, αλλά έτσι πρέπει να είναι. Λογικά θα πρέπει κάθε χρόνο να κάνει κάποια δήλωση μαθημάτων η οποία γίνεται ηλεκτρονικά

< >
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#546423
belgarion έγραψε:
otso έγραψε:Ευχαριστω Γρηγοριε

Γιατρε ευχαριστω μακαρι να ειναι οπως τα λες.
100% σίγουρος δεν είμαι, αλλά έτσι πρέπει να είναι. Λογικά θα πρέπει κάθε χρόνο να κάνει κάποια δήλωση μαθημάτων η οποία γίνεται ηλεκτρονικά

< >
Κάθε εξάμηνο θα πρέπει να κάνει "Δήλωση εγγραφής Εξαμήνου" για να φαίνεται ενεργή. Μετά απο αυτό, θα κάνει και "Δήλωση μαθημάτων". Ολα ηλεκτρονικά.

Σε κάθε περίπτωση από το site του τμήματος ο "Οδηγός Σπουδών" περιγράφει τα πάντα.

Επίσης, πολλά δικαιολογητικά γίνονται και ηλεκτρονικά.


(Αν είναι κάτι για ΑΠΘ, μπορώ να βοηθήσω παραπάνω, still here :p)

< >
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#546548 Οτσο εξαρτάται από τα εργαστήρια. Σε μας εντάσσονται στο μάθημα, αλλού είναι ξεχωριστά μαθήματα. Γενικά όμως όσο κάνει δήλωση μαθημάτων θεωρείται ενεργή πιστεύω. Από του χρόνου με τους άξιους δεν ξέρω, αλλά όπως και να έχει για 6 χρόνια δεν κινδυνεύει.