Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#548994
Πιο αναλυτικά τα αποτελέσματα εκλογών Δασκάλων KYΣΠE:

ΔAKE (ΝΔ): 16.162, ποσοστό 25%,

Δημοκρατική Συνεργασία (ΚΙΝΑΛ): 12.051, ποσοστό 21%,

Αριστερές Συσπειρώσεις (ANTAPΣYA): 9.687, ποσοστό 15%,

ΠAME (ΚΚΕ): 9.366, ποσοστό 14,9%,

Ενωτική Κίνηση Εκπαιδευτικών (ΣYPIZA): 9.111, ποσοστό 14%.


:s_wacko
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#548996
junior gt έγραψε:
trident1971 έγραψε:
junior gt έγραψε:http://www.efsyn.gr/arthro/mathitiki-katalipsi-me-ethnikistiko-prosanatolismo?fbclid=IwAR0ZxO686ExMMx2HurY9SncOTEjStAkMF_BpnxL6kAnVeX9dNCOKaZ4RrM8
:(


Ετσι για να σπασουμε λιγο πλακα, για πες αν βρισκεις κατι αξιοσημειωτο στην παρακατω παραγραφο

Ο νεαρός δεν πείθει ιδιαίτερα στους ισχυρισμούς του περί «ιδεολογικής ανεξαρτησίας», καθώς η πράξη των μαθητών εκθειάστηκε από εθνικιστικές ιστοσελίδες και στηρίχθηκε από φασιστικές ομάδες.

:iconcool:


Δεν μπορώ να σπάσω πλάκα με τα φασιστάκια. Άλλου είδους σπάσιμο θέλουν.
Αν θες ένα σχόλιο απλά θα πω ότι είναι γνωστές κοτούλες και αδερφές που για να δημιουργήσουν κλίμα προσποιούνται τους ανεξάρτητους και αγανακτισμένους. Θυμάστε μια ξεκωλιάρα που έβγαινε στα κανάλια δήθεν αγανακτισμένη ανεξάρτητη κάτοικος του Αγ. Παντελεήμονα και μετά έβαλε βουλευτής με τα χρυσαυγουλα?
Οπότε δε μου κάνει καμμία εντύπωση.
Για τη γιορτή του Πολυτεχνείου νομίζω ότι πολύ καλά κάνουν και ετοιμάζουν γιορτή. Επέτειο θα την έλεγα εγώ. Από το να κάνουν παρελάσεις με βήμα και εμβατήρια στις εθνικές επετείους λες και είμαστε στη Β. Κορέα ή στη Χιλή του Πινοσέτ χίλιες φορές καλύτερα τέτοια εκδήλωση με θεατρικά, μουσικά κλπ για την πιο πρόσφατη λαϊκή εξέγερση στην Ελλάδα.


Ουτε εμενα μου αρεσουν αυτοι που εχουν τσιμεντο για μυαλο, αλλα δεν θελω να τους σπασω στο ξυλο. :)

Μπαϊδεγουέϊ, σου περασε ποτε απο το μυαλο η ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΗ ιδεα οτι τα πραγματα δεν ειναι ασπρο μαυρο και "ή το ενα ή το αλλο" και οτι καλλιστα μπορει να συνυπαρχει η επετειος του Πολυτεχνειου (οχι το τσιρκο που καπελωσε το ΚΚΕ που δεν ηταν παρον) με τις παρελασεις στις εθνικες επετειους?

Αμα ζαλιστεις πατα ctrl-alt-del
Άβαταρ μέλους
By DAP
#549025
trident1971 έγραψε:
Πιο αναλυτικά τα αποτελέσματα εκλογών Δασκάλων KYΣΠE:

ΔAKE (ΝΔ): 16.162, ποσοστό 25%,

Δημοκρατική Συνεργασία (ΚΙΝΑΛ): 12.051, ποσοστό 21%,

Αριστερές Συσπειρώσεις (ANTAPΣYA): 9.687, ποσοστό 15%,

ΠAME (ΚΚΕ): 9.366, ποσοστό 14,9%,

Ενωτική Κίνηση Εκπαιδευτικών (ΣYPIZA): 9.111, ποσοστό 14%.


:s_wacko


Απο ο,τι βλεπω πληρως ακομματιστοι οι δασκαλοι/ες......
Ευχομαι και ελπιζω θα τα ξεχνανε αυτα οταν περνανε τη πορτα της ταξης.......
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#549031
trident1971 έγραψε:
junior gt έγραψε:
trident1971 έγραψε:
junior gt έγραψε:http://www.efsyn.gr/arthro/mathitiki-katalipsi-me-ethnikistiko-prosanatolismo?fbclid=IwAR0ZxO686ExMMx2HurY9SncOTEjStAkMF_BpnxL6kAnVeX9dNCOKaZ4RrM8
:(


Ετσι για να σπασουμε λιγο πλακα, για πες αν βρισκεις κατι αξιοσημειωτο στην παρακατω παραγραφο

Ο νεαρός δεν πείθει ιδιαίτερα στους ισχυρισμούς του περί «ιδεολογικής ανεξαρτησίας», καθώς η πράξη των μαθητών εκθειάστηκε από εθνικιστικές ιστοσελίδες και στηρίχθηκε από φασιστικές ομάδες.

:iconcool:


Δεν μπορώ να σπάσω πλάκα με τα φασιστάκια. Άλλου είδους σπάσιμο θέλουν.
Αν θες ένα σχόλιο απλά θα πω ότι είναι γνωστές κοτούλες και αδερφές που για να δημιουργήσουν κλίμα προσποιούνται τους ανεξάρτητους και αγανακτισμένους. Θυμάστε μια ξεκωλιάρα που έβγαινε στα κανάλια δήθεν αγανακτισμένη ανεξάρτητη κάτοικος του Αγ. Παντελεήμονα και μετά έβαλε βουλευτής με τα χρυσαυγουλα?
Οπότε δε μου κάνει καμμία εντύπωση.
Για τη γιορτή του Πολυτεχνείου νομίζω ότι πολύ καλά κάνουν και ετοιμάζουν γιορτή. Επέτειο θα την έλεγα εγώ. Από το να κάνουν παρελάσεις με βήμα και εμβατήρια στις εθνικές επετείους λες και είμαστε στη Β. Κορέα ή στη Χιλή του Πινοσέτ χίλιες φορές καλύτερα τέτοια εκδήλωση με θεατρικά, μουσικά κλπ για την πιο πρόσφατη λαϊκή εξέγερση στην Ελλάδα.


Ουτε εμενα μου αρεσουν αυτοι που εχουν τσιμεντο για μυαλο, αλλα δεν θελω να τους σπασω στο ξυλο. :)

Μπαϊδεγουέϊ, σου περασε ποτε απο το μυαλο η ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΗ ιδεα οτι τα πραγματα δεν ειναι ασπρο μαυρο και "ή το ενα ή το αλλο" και οτι καλλιστα μπορει να συνυπαρχει η επετειος του Πολυτεχνειου (οχι το τσιρκο που καπελωσε το ΚΚΕ που δεν ηταν παρον) με τις παρελασεις στις εθνικες επετειους?

Αμα ζαλιστεις πατα ctrl-alt-del


Αρχιζω να ζαλιζομαι οντως. Βλεπω υπαρχει αδυναμια κατανοησης οποτε με βλεπω να παταω τα κουμπακια.
Εγω δε μιλησα γενικα και αοριστα για αυτους που εχουν τσιμεντο στο μυαλο. Ημουνα πολυ συγκεκριμενος. Μιλησα για φασιστακια. Γι'αυτους δηλαδη που δεν εχουν καθολου μυαλο και εχουν σκατα στη ψυχη και ανοιχτη κ@λοτρυπιδα.
Επισης δεν ειπα απλα και light αν μου αρεσουν ή δε μου αρεσουν. Αλλιως θα το εγραφα στο αντιστοιχο τοπικ ή στο τοπικ γυναικες και αντρες. :whistlink:
Α! μπαϊδεγουεϊ η ιδεα που προτεινεις δεν ειναι και τοσο ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΗ. Αναχρονιστικη θα την χαρακτηριζα. Κι αυτο γιατι δε γνωριζω πλεον πολλες στοιχειωδως δημοκρατικες χωρες που να βαζουν τα παιδακια να κανουν παρελασεις με βημα και στρατιωτικα εμβατηρια στις εθνικες επετειους.
Δυστυχως απ'οτι καταλαβαινω εκτος απο το ασπρο και μαυρο, υπαρχει και το καταμαυρο. :(
Ελα παραδεξου το... :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#549039
junior gt έγραψε:Αρχιζω να ζαλιζομαι οντως. Βλεπω υπαρχει αδυναμια κατανοησης οποτε με βλεπω να παταω τα κουμπακια.
Εγω δε μιλησα γενικα και αοριστα για αυτους που εχουν τσιμεντο στο μυαλο. Ημουνα πολυ συγκεκριμενος. Μιλησα για φασιστακια. Γι'αυτους δηλαδη που δεν εχουν καθολου μυαλο και εχουν σκατα στη ψυχη και ανοιχτη κ@λοτρυπιδα.
Επισης δεν ειπα απλα και light αν μου αρεσουν ή δε μου αρεσουν. Αλλιως θα το εγραφα στο αντιστοιχο τοπικ ή στο τοπικ γυναικες και αντρες. :whistlink:
Α! μπαϊδεγουεϊ η ιδεα που προτεινεις δεν ειναι και τοσο ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΗ. Αναχρονιστικη θα την χαρακτηριζα. Κι αυτο γιατι δε γνωριζω πλεον πολλες στοιχειωδως δημοκρατικες χωρες που να βαζουν τα παιδακια να κανουν παρελασεις με βημα και στρατιωτικα εμβατηρια στις εθνικες επετειους.
Δυστυχως απ'οτι καταλαβαινω εκτος απο το ασπρο και μαυρο, υπαρχει και το καταμαυρο. :(
Ελα παραδεξου το... :whistlink:


Παραδεχομαι οτι δεν νιωθεις. Ναι.

Το αρθρο που εβαλες λεει οτι ο μαθητης δεν πειθει οτι ειναι ακομματιστος.... και γιατι?
Γιατι καποια site και οργανωσεις υποστηριξαν αυτο που εκανε. :slap:

Το περασες στο ντουκου. Καταλαβες ποιος εχει τσιμεντο?
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#549040
junior gt έγραψε:Μιλησα για φασιστακια. Γι'αυτους δηλαδη που δεν εχουν καθολου μυαλο και εχουν σκατα στη ψυχη και ανοιχτη κ@λοτρυπιδα.

Ενδεχομένως άσχετο με την κουβέντα που γίνεται, αλλά θα ανεχόμαστε για πολύ καιρό ρατσιστικά ως προς τους ομοφυλόφιλους σχόλια για φασίστες, Ολυμπιακούς, Παναθηναϊκούς κλπ;

Η δυσωδία έχει υπερκεράσει το καπάκι ΙΜΗΟ.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#549043
diplomat έγραψε:
junior gt έγραψε:Μιλησα για φασιστακια. Γι'αυτους δηλαδη που δεν εχουν καθολου μυαλο και εχουν σκατα στη ψυχη και ανοιχτη κ@λοτρυπιδα.

Ενδεχομένως άσχετο με την κουβέντα που γίνεται, αλλά θα ανεχόμαστε για πολύ καιρό ρατσιστικά ως προς τους ομοφυλόφιλους σχόλια για φασίστες, Ολυμπιακούς, Παναθηναϊκούς κλπ;

Η δυσωδία έχει υπερκεράσει το καπάκι ΙΜΗΟ.



:dizzy: :dizzy: :dizzy:

έλεος ρε diplomat... :lol:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#549049
diplomat έγραψε:
junior gt έγραψε:Μιλησα για φασιστακια. Γι'αυτους δηλαδη που δεν εχουν καθολου μυαλο και εχουν σκατα στη ψυχη και ανοιχτη κ@λοτρυπιδα.

Ενδεχομένως άσχετο με την κουβέντα που γίνεται, αλλά θα ανεχόμαστε για πολύ καιρό ρατσιστικά ως προς τους ομοφυλόφιλους σχόλια για φασίστες, Ολυμπιακούς, Παναθηναϊκούς κλπ;

Η δυσωδία έχει υπερκεράσει το καπάκι ΙΜΗΟ.


Μην το κανεις κι εσυ αβανταδορικο. Ουτε για ομοφυλοφιλους ειπα, ουτε για Ολυμπιακους, ουτε για Παναθηναϊκους.
Ειπα για φασιστες.
Αυτο αν θες το συζηταμε.
https://youtu.be/ceQIwMw7YKI
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#549106 edit mod. Flood. [mod]
Άβαταρ μέλους
By markvag
#549417
Dimsabas έγραψε:https://www.argolikeseidhseis.gr/2018/11/blog-post_726.html?spref=fb&m=1


Μεγάλη πετυχεσά της εφορίας, απλά μου κάνει εντύπωση γιατί το όλο πρότζεκτ στήθηκε ως συνεταιρισμός; :hmmm:

Θα μπορούσαν απλά να έχουν ένα κομμάτι γη που καλλιεργούν οι μαθητές 5 ζαρζαβάτια, χωρίς να οργανωθεί έτσι... :hmmm: Φαντάζομαι βέβαια κάποιος λόγος θα υπήρχε, αλλά έτσι μπλέκεις με εισφορές, εφορίες και το λοιπό σινάφι... :help:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#549420 Οι νόμοι είναι για να έχουν καθολική εφαρμογή. :rtfm:

Αν δεν προβλέπεται σε κάποια διάταξη (δεν εξετάζουμε αν είναι ορθό η όχι) καλώς σταμάτησε ο συνεταιρισμός
Άβαταρ μέλους
By markvag
#549425 Προφανώς και προβλέπεται, δεν μπορεί η εφορία να κάνει ότι της κατέβει. Απλά είναι λίγο κάπως όταν μιλάμε για φοροδιαφυγή - εισφοροδιαφυγή και έπιασαν το σχολείο που έχει έναν κηπάκο για τα παιδιά... :lol: Είναι σαν το γνωμικό "από μπρος παρθένα κι από πίσω μπαίνουν τρένα"... :lol:

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι τους έπιασε και από το σχολείο και το έκαναν με τη μορφή συνεταιρισμού... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#549440 Μήπως είχαν την σκέψη να πουλάνε τα προϊόντα, έστω και σε συμβολικές τιμές, για να καλύψουν κάποια έξοδα και εκεί την πάτησαν?

< Note >
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#549462
markvag έγραψε:Προφανώς και προβλέπεται, δεν μπορεί η εφορία να κάνει ότι της κατέβει. Απλά είναι λίγο κάπως όταν μιλάμε για φοροδιαφυγή - εισφοροδιαφυγή και έπιασαν το σχολείο που έχει έναν κηπάκο για τα παιδιά... :lol: Είναι σαν το γνωμικό "από μπρος παρθένα κι από πίσω μπαίνουν τρένα"... :lol:

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω τι τους έπιασε και από το σχολείο και το έκαναν με τη μορφή συνεταιρισμού... :hmmm:


Ακριβως. Καποια φαβα εχει ο λακκος.
Ακου συνεταιρισμος ο σχολικος λαχανοκηπος. :dizzy:
Αλλα και ο τιτλος ε? 'εφορια εκλεισε σχολικο λαχανοκηπο'. Αμα διαβασεις μονο αυτο τι καταλαβαινεις?
Αρδακια παντου, μικρα και μεγαλα ρε φουστη μου. :rtfm: