Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#546602
otso έγραψε:Περασε το παιδι μου σε Ελληνικο πανεπιστημιο και εκανε εγγραφη , παραλληλα
περασε και σε πανεπιστημιο του εξωτερικου


:metalo:
Μπραβο!
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#546611 Ναι, πείτε μπράβο στον μπουτζοβλαχο που καβατζωσε το παιδι του μια θέση από ένα κακόμοιρο παιδάκι ( g you see what i did there :s_roses ) και ζητάει δικαιολογητικά για να βγάζει φοιτητικό πάσο και και ταξιδεύει με έκπτωση στα ΜΜΕ.

Έννοια σου όμως, ο τριντεντ κι εγώ Κουλη δαγκωτό και αυτά θα κοπουνε :superman:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#546662
rx8_drifter έγραψε:Ναι, πείτε μπράβο στον μπουτζοβλαχο που καβατζωσε το παιδι του μια θέση από ένα κακόμοιρο παιδάκι ( g you see what i did there :s_roses ) και ζητάει δικαιολογητικά για να βγάζει φοιτητικό πάσο και και ταξιδεύει με έκπτωση στα ΜΜΕ.

Έννοια σου όμως, ο τριντεντ κι εγώ Κουλη δαγκωτό και αυτά θα κοπουνε :superman:



+1 :x
Άβαταρ μέλους
By otso
#548071 Θα με τραβανε παλι σαββατο πρωι τα πιτσιρικια με την μαθηματικη εταιρεια , απορω τι τα νοιαζει , εγω τους σιχαινομουν απο παλια αλλά περσι τα πηρα αγρια με τους σιχαμενους . Στην περιφημη βραβευση ειδα οτι οσο ανεβαινουμε επιπεδο και ταξεις γυρω μου σχεδον ολοι ηταν γνωστοι , γνωστοι απο την αποψη αναγνωρισιμα και αξια μελη της τοπικης κοινωνιας , πολιτικοι και πολιτευομενοι ,προεδροι συλλογων ,ανωτεροι υπαλληλοι της γραφιοκρατιας , γιατροι και δικηγοροι .Τελος παντων ειχα την φαεινη ιδεα να ζητησω τα γραπτα να εχω και εγω ιδια αποψη στο τι εγραψαν. Η απαντηση ηταν απαγορευεται εκει βεβαια αστραψα και βροντησα καθως η αποψη μου ηταν να επιστρεφονται τα γραπτα στα παιδια ωστε να δουν τι λαθη εχουν κανει .Να μην τα πολυλογώ λογο στο λογο εφτασα να τους κατηγορω οτι ειναι ενα ματσο ηλιθιων με στεγανα ωστε να βραβευουν αναξιοκρατικα παιδια λαμογιων , χαμος . Ελπιζω να μην γραψουν καλα φετος ωστε να μην εχουμε παρατραγουδα παλι . Παντως αυτο το να μην μπορεις να ξαναδεις το γραπτο σου μου φερνει οτι πρεπει να υπαρχει φουλ αναξιοκρατια και οτι δεν πρεπει να ηταν αριστα ολα τα τεκνα των λαμογιων που ηταν μαζεμενοι εκει μεσα.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#548074 Στις τάξεις του Δημοτικού πάντως, ο διαγωνισμός της Μαθηματικής Εταιρείας είναι φοβερός. Λέγεται Μικρός Ευκλείδης και τον περιμένω πώς και πώς κάθε χρόνο.

Τα γραπτά διορθώνονται αρχικά από τον δάσκαλο της τάξης και μετά από αυτούς. Φαντάζομαι για να γλιτώσουν όγκο εργασίας. Εσύ διορθώνεις 25 γραπτά κι αυτοί επικεντρώνονται στα τρία καλύτερα.
Κάθε χρόνο βραβεύουν τον καλύτερο από κάθε τμήμα ή και τους δύο πρώτους, αν ισοβαθμούν. Δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κάτι ύποπτο.
Άβαταρ μέλους
By otso
#548075 ρε συ ενταξει στο δημοτικο , γι αυτο εγραψα οσο ανεβαινουμε , μιλαμε για γυμνασιο λυκειο , αλλο επιπεδο πρεπει να γραψουν σε ενα σχολειο ολος ο νομος και αλλα.
Παντως οι δικοι σου στο δημοτικο το απεφευγαν σαν τον διαολο το λιβανι , μας το ειχε πει μια δασκαλα φιλη της γυναικας μου
και πιεζαμε τον καθε δασκαλο να το κανει .
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#548079 Στα σχολεία που γνωρίζω, συμμετέχουν ανελλιπώς. Μιλάω πάντα για τα νότια προάστια της Αττικής.
Κι εννοείται ότι κάθε χρόνο, παύω την κανονική ροή της ύλης για δύο εβδομάδες κι ασχολούμαστε μόνο με αυτό. Λύνουμε όλα τα παλιά θέματα. Είναι πολύ ωραία μορφή ευγενούς άμιλλας, έχει πολύ έξυπνα θέματα και κάνεις και σούπερ επανάληψη της ύλης.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#548265 Εικόνα

λελ
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#548266
EDDIE_147 έγραψε:λελ


λελ και για τα τζιμάνια που σκαρφίστηκαν τον τρόπο εκπαίδευσης στην Ελλάδα που σε οδηγεί αναγκαστικά στο φροντιστήριο και μετά στο νοίκι . Εστίες ; μπα αυτά είναι πράγματα περιττά :yahoo: 1000 φορές καλύτερα μια ξένη γλώσσα και όταν έρθει η ώρα των 18 , τους ρίχνεις ένα μούντζο και πας να σπουδάσεις έξω. Σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες μάλιστα , τζαμπέ .
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 06 Νοέμ 2018, 16:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By otso
#548267
EDDIE_147 έγραψε:Εικόνα

λελ


το μεγαλυτερο αστειο στην ελλαδα ειναι, οταν λενε τα τρωκτικα που τρουποξαν " εμεις οι εκπαιδευτικοι " .