Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#532877 Τελικώς, μάλλον εσυ μπερδεύεσαι :)

Θα σου πω ένα μυστικό και αν θες το κρατάς. Είμαι και στην γενιά των near 30, ποσά να ξέρουμε οι άμοιροι :lol:
Αυτοί που πραγματικά κατέχουν σφαιρικές γνώσεις αφενός δεν κουνάνε το δάκτυλο, αφετέρου δεν επιζητούν την επιβεβαίωση με παιχνίδια ερωτήσεων κλπς εξυπναδουλες.

Τι ήξερες δηλαδή στα 25;
Έχουμε ένα λόγιο ανάμεσα μας; :metalo:

Μην παρεξηγηθείς
Άβαταρ μέλους
By otso
#532883 red_monster επειδη εισαι καλο παιδι καντο και πες μου το σκορ https://mikropragmata.lifo.gr/snax_quiz ... s-elladas/
δεν το ρωταω να στην πεσω , ετσι απο περιεργεια .αν θες και με πμ (αν ειναι χαμηλο το σκορ)
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#532894 15 στα 20. Ένα - δύο τα βρήκα με την εις άτοπον απαγωγή. Πάλι καλά να λέμε.
Μερικές ερωτήσεις ήταν εντελώς άχρηστες, αλλά αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη.
Πριν 20 χρόνια μπορεί αυτή η γνώση να είχε κάποιο νόημα, σήμερα δεν έχει σχεδόν κανένα.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#532903 To να μην ξέρεις τη ( μικρή σε μέγεθος ) χώρα που ζείς δεν είναι ότι καλύτερο ούτε είναι άχρηστη γνώση, είναι αστείος αριστερισμός και ( προοδευτική ? ) αντίδραση.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#532909 Λίγο ΓΤΠ το τεστ, πχ κάτι Πύργους του Αιφελ στα Φιλιατρά κάτι Αστυπάλαιες και το αν είναι τεχνητή η φυσική λίμνη η Υλίκη είναι άχρηστες πληροφορίες, όπως ο αριθμός των νομών της Μακεδονιάς κα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#532912
Dodger έγραψε:16 στα 20, ντρέπομαι, 40 χρονΩ μαντραχαλος
Τα ίδια.
Μόνο που είμαι 50 χρονΩ παρπας

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#532913
dimik έγραψε:Λίγο ΓΤΠ το τεστ, πχ κάτι Πύργους του Αιφελ στα Φιλιατρά κάτι Αστυπάλαιες και το αν είναι τεχνητή η φυσική λίμνη η Υλίκη είναι άχρηστες πληροφορίες, όπως ο αριθμός των νομών της Μακεδονιάς κα.
Ισχύει. Όπως και για την πρωτεύουσα του νομού Αιτωλοακαρνανίας.
Αν η μια επιλογή ήταν το Αγρίνιο θα μπερδεύονταν πολλοί.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#532921
21 quadra έγραψε:To να μην ξέρεις τη ( μικρή σε μέγεθος ) χώρα που ζείς δεν είναι ότι καλύτερο ούτε είναι άχρηστη γνώση, είναι αστείος αριστερισμός και ( προοδευτική ? ) αντίδραση.
20 στα 20;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#532922
otso έγραψε:Ενω το να γνωριζεις τα εσωκκοματικα της κυβερνητικης παραταξης της βενεζουελας ειναι πιο χρησιμο;

Ούτε οι ΣΥΡΙΖΑίοι δεν κατέχουν αυτή την γνώση otso μου! :lol:
Η Βενεζουέλα είναι μια χρήσιμη γνώση πως μια χώρα με φυσικό πλούτο μπορεί να καταντήσει τους πολίτες της σε μαύρα χάλια. Μπορεί να βοηθήσει λίγο την κατανόηση κάποιων πραγμάτων τόσο για την χώρα σου, όσο και για τον κόσμο. Μπορεί και όχι.

21 quadra έγραψε:To να μην ξέρεις τη ( μικρή σε μέγεθος ) χώρα που ζείς δεν είναι ότι καλύτερο ούτε είναι άχρηστη γνώση, είναι αστείος αριστερισμός και ( προοδευτική ? ) αντίδραση.

Έχω ξαναπεί πως δεν είμαι στους άριστους, ούτε έχω πάει σε καλό ιδιωτικό σχολείο. Επομένως, και το 15 στα 20 καλό είναι για την περίπτωσή μου, δεν παραπονιέμαι.

Παραδόξως, βλέπω πάντως πως και στο ιδιωτικό σχολείο που πηγαίνουν τα παιδιά του kilomeater δεν τους μαθαίνουν τέτοια, αυτό δείχνει πως ακόμη και μέσα στην ακροδεξιά Αυστρία, υπάρχουν κάποια σχολεία που αντιστέκονται ακόμη και μαθαίνουν στα παιδιά με αριστερή και προοδευτική εκπαιδευτική φιλοσοφία.
:ninja: :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By rafi
#532929 16 στα 20 αλλα θα την ετρωγα αν υπηρχε το Αγρινιο, ομως εχασα το μετρημα των νομων μακεδονιας αν και τους ειχα ολους στο μυαλο μου αρα το 16 μου αξιζει.. Ειμαι ανθελληνας;

.