Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By otso
#517738 Τωρα βεβαια αυτη η ερωτηση που θα γραψω θα ενοχλησει τους πλουσιους αναρχοαπλυτους της εξουσιας που ειναι εναντιον της αριστειας , και το κακο ειναι οτι ειναι και η συντριπτικη πλειοψηφια σε τουτο εδω το φορουμ, αλλά ας
την κανουμε .
Δεν ειχα δωσει ποτε σημασια στα 20αρια που μου εφερναν οι απογονοι μου ,μιας και ακομη λειτουργει μεσα μου
το αναρχοαπλυτο παρελθον μου , αλλά μια κουβεντα της γυναικας μου για την κορη μιας φιλης της στην σαντορινη που εχει χεστει στο ταληρο οντας αριστη με ξυπνησε σαν νεοποσοκο που οσμιζεται χρημα και λαμογια.
Τι γινεται ρε παιδια στα σχολεια των παιδιων σας, δινουν κανα φραγκο ; κανα δωρο; ενα μπραβειο για το βιογραφικο; κατι;. Επειδη εδω οι γυφτοι στην κυριολεξια και ο γυφτοδημαρχος στην κυριολεξια , πρεπει να τα τρωνε στην κυριολεξια , αν υπαρχουν .
Και σιγα μην ξεκινησω εγω εκστρατεια υπερ των αριστων.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#517785
otso έγραψε:Τωρα βεβαια αυτη η ερωτηση που θα γραψω θα ενοχλησει τους πλουσιους αναρχοαπλυτους της εξουσιας που ειναι εναντιον της αριστειας , και το κακο ειναι οτι ειναι και η συντριπτικη πλειοψηφια σε τουτο εδω το φορουμ, αλλά ας
την κανουμε .
Δεν ειχα δωσει ποτε σημασια στα 20αρια που μου εφερναν οι απογονοι μου ,μιας και ακομη λειτουργει μεσα μου
το αναρχοαπλυτο παρελθον μου , αλλά μια κουβεντα της γυναικας μου για την κορη μιας φιλης της στην σαντορινη που εχει χεστει στο ταληρο οντας αριστη με ξυπνησε σαν νεοποσοκο που οσμιζεται χρημα και λαμογια.
Τι γινεται ρε παιδια στα σχολεια των παιδιων σας, δινουν κανα φραγκο ; κανα δωρο; ενα μπραβειο για το βιογραφικο; κατι;. Επειδη εδω οι γυφτοι στην κυριολεξια και ο γυφτοδημαρχος στην κυριολεξια , πρεπει να τα τρωνε στην κυριολεξια , αν υπαρχουν .
Και σιγα μην ξεκινησω εγω εκστρατεια υπερ των αριστων.

Στα δικά μου χρόνια, δεν υπήρχε καμία άλλη ανταμοιβή του αριστείου, πέραν την ασυλίας που απολάμβανε ο κάτοχος από τους καθηγητές. Χρήματα για κανένα λόγο. Κοινώς otso μου, καθότι διετέλεσα άριστος, δεν κέρδισα τίποτε. Και ως αναρχοάπλυτος, πάλι τίποτε, αλλά τουλάχιστον δεν κουράζεσαι τόσο...
:ninja:
Δεν ξέρω σήμερα αν έχουν αλλάξει τα πράγματα, και ειδικά στην Σαντορίνη.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#517786
otso έγραψε:Τωρα βεβαια αυτη η ερωτηση που θα γραψω θα ενοχλησει τους πλουσιους αναρχοαπλυτους της εξουσιας που ειναι εναντιον της αριστειας , και το κακο ειναι οτι ειναι και η συντριπτικη πλειοψηφια σε τουτο εδω το φορουμ, αλλά ας
την κανουμε .
Δεν ειχα δωσει ποτε σημασια στα 20αρια που μου εφερναν οι απογονοι μου ,μιας και ακομη λειτουργει μεσα μου
το αναρχοαπλυτο παρελθον μου , αλλά μια κουβεντα της γυναικας μου για την κορη μιας φιλης της στην σαντορινη που εχει χεστει στο ταληρο οντας αριστη με ξυπνησε σαν νεοποσοκο που οσμιζεται χρημα και λαμογια.
Τι γινεται ρε παιδια στα σχολεια των παιδιων σας, δινουν κανα φραγκο ; κανα δωρο; ενα μπραβειο για το βιογραφικο; κατι;. Επειδη εδω οι γυφτοι στην κυριολεξια και ο γυφτοδημαρχος στην κυριολεξια , πρεπει να τα τρωνε στην κυριολεξια , αν υπαρχουν .
Και σιγα μην ξεκινησω εγω εκστρατεια υπερ των αριστων.


Εποχές Κων/νου Καραμαλή :ninja: είχα τσιμπήσει σταθερό Η/Υ στο σχολείο και laptop μέχρι 600e για την σειρά εισαγωγής στο πολυτεχνείο. Αν ψαχτείς παίζουν ακόμα μετρητά ή υποτροφίες

Το ΙΚΥ δίνει συνέχεια :shifty: :shifty: :shifty:

https://frapress.gr/2018/05/foititiko-e ... potheseis/
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#517789
otso έγραψε:Τωρα βεβαια αυτη η ερωτηση που θα γραψω θα ενοχλησει τους πλουσιους αναρχοαπλυτους της εξουσιας που ειναι εναντιον της αριστειας , και το κακο ειναι οτι ειναι και η συντριπτικη πλειοψηφια σε τουτο εδω το φορουμ, αλλά ας
την κανουμε .
Δεν ειχα δωσει ποτε σημασια στα 20αρια που μου εφερναν οι απογονοι μου ,μιας και ακομη λειτουργει μεσα μου
το αναρχοαπλυτο παρελθον μου , αλλά μια κουβεντα της γυναικας μου για την κορη μιας φιλης της στην σαντορινη που εχει χεστει στο ταληρο οντας αριστη με ξυπνησε σαν νεοποσοκο που οσμιζεται χρημα και λαμογια.
Τι γινεται ρε παιδια στα σχολεια των παιδιων σας, δινουν κανα φραγκο ; κανα δωρο; ενα μπραβειο για το βιογραφικο; κατι;. Επειδη εδω οι γυφτοι στην κυριολεξια και ο γυφτοδημαρχος στην κυριολεξια , πρεπει να τα τρωνε στην κυριολεξια , αν υπαρχουν .
Και σιγα μην ξεκινησω εγω εκστρατεια υπερ των αριστων.
Κάτι που να ισχύει πανελληνίως δεν πρέπει να υπάρχει. Από εκεί και πέρα, κατά τόπους Δήμοι και κληροδοτήματα κάτι μπορεί να δίνουν όπως και επιχειρήσεις, νομίζω παλιά ο ΟΤΕ κάτι μοίραζε στα παιδιά των υπαλλήλων ή το ίδιο μπορεί να κάνουν και τράπεζες πχ. Ψάξου σε τοπικό επίπεδο, τα αδέρφια μου πήραν ως φοιτητές 60€ ο καθένας πριν 2 χρόνια από το χωριό της γιαγιάς μου από την πλευρά της μάνας μου ως καταγομενοι από αυτό (άλλο που η γιαγιά μου παντρεύτηκε και έφυγε από το χωριό πριν 60+ χρόνια.) :-)
Έχε υπ'όψιν και το εξής: επειδή συνήθως το συνολικό ποσό ενός κληροδοτήματος είναι συγκεκριμένο, όσο πιο πολλοί το δικαιούνται τόσο μικραίνει το μερίδιο οπότε όπως καταλαβαίνεις πολλά τέτοια σκηνικά γίνονται και ολιγον τι εν κρυπτώ
< >
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#517790
red_monster έγραψε:Εποχές Κων/νου Καραμαλή :ninja: είχα τσιμπήσει σταθερό Η/Υ στο σχολείο και laptop μέχρι 600e για την σειρά εισαγωγής στο πολυτεχνείο.


Γιεπ. ΙIRC, οι πρώτοι δέκα εισακτέοι τσιμπούσαν λαπτοπάκι.

Εγώ στη σχολή μου είχα μπει ενενηκοστός (ΙΙRC), άρα δεν έχω καμία επαφή με την αριστεία και άρα ούτε δικαίωμα να γράφω για το θέμα. :s_sad
Άβαταρ μέλους
By 224v
#517792 Είχα μπει τοτε 7ος στο ΕΜΠ στη σχολη μου, οπότε έπαιρνα υποτροφία απο το ΙΚΥ. Η χούντα όμως δεν.... Οτάν έπεσε το 75 μου την έδωσαν. Ηταν 12000 δρχ το χρόνο..

.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#517795
diplomat έγραψε:
red_monster έγραψε:Εποχές Κων/νου Καραμαλή :ninja: είχα τσιμπήσει σταθερό Η/Υ στο σχολείο και laptop μέχρι 600e για την σειρά εισαγωγής στο πολυτεχνείο.


Γιεπ. ΙIRC, οι πρώτοι δέκα εισακτέοι τσιμπούσαν λαπτοπάκι.

Εγώ στη σχολή μου είχα μπει ενενηκοστός (ΙΙRC), άρα δεν έχω καμία επαφή με την αριστεία και άρα ούτε δικαίωμα να γράφω για το θέμα. :s_sad


Πήρα το πρώτο μου laptop acer. Χάλασε 1 μήνα αφού έληξε η εγγύηση :vava: :vava:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#517798 Γκετ ρεκτ, πιτς. :shifty:

Εγώ πήρα ένα compaq στα 500 εμπρί, το οποίο όχι μόνο δουλεύει ακόμα, εννιά χρόνια μετά, αλλά το χρησιμοποιώ για να σου απαντήσω αυτή τη στιγμή.

Μουφιά η αριστεία τελικά. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#517829 https://www.eap.gr/el/programmata-spoud ... i/6180-dhd

Νέο προπτυχιακό πρόγραμμα στο ΕΑΠ που πέρασε στη ζούλα μόνο του πριν κάνα 2 μηνο χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Fuck ,fuck .
Τα υπόλοιπα γνωστά + ένα ακόμη καινούργιο ( διοίκηση μονάδων τουρισμού) παίζουν για εγγραφή τώρα.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#517865
mousatos έγραψε:https://www.eap.gr/el/programmata-spoudwn/468-dim_dioikisi/6180-dhd

Νέο προπτυχιακό πρόγραμμα στο ΕΑΠ που πέρασε στη ζούλα μόνο του πριν κάνα 2 μηνο χωρίς να το πάρω χαμπάρι. Fuck ,fuck .
Τα υπόλοιπα γνωστά + ένα ακόμη καινούργιο ( διοίκηση μονάδων τουρισμού) παίζουν για εγγραφή τώρα.
Μεταξύ μας τώρα, τα περισσότερα πτυχία του ΕΑΠ είναι μόνο για ήδη δημόσιους υπαλλήλους , τα προπτυχιακά για ΔΕ που θέλουν να αναβαθμιστούν, τα μεταπτυχιακά για έξτρα εξασφάλιση/πιθανή αλλαγή θέσης στους ΠΕ. Η σχολή δημόσιας διοίκησης είναι πολύ καλή φάση αφού η φοίτηση ισοδυναμεί με διορισμό και σε καλή θέση μάλιστα αλλά για να περάσεις θέλει τρελό διάβασμα και τύχη.

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#517873 Για σχολή δημόσιας διοίκησης είναι απαραίτητη η κατοχή πτυχίου ΑΕΙ
(δεν ξέρω μήπως έχουν και τίποτα όρια ηλικίας)