Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#505776 Ουτε θα περνούσα ούτε θα πήγαινα άμα ήξερα ότι έχει μαντρια
Θυμάμαι μια φάση στη Παύλιανη απο πάνω στο πουθενά με το transalp να με κυνηγάνε κάτι σκυλιά αρκούδες και να φτάνω σε αδιέξοδο να πρέπει να κάνω μανούβρα πατώντας κάτω εμπρός πίσω......
Άβαταρ μέλους
By otso
#506144 Εχω την εντυπωση οτι εχω ξαναρωτησει για κολλα για μπαλωματα και μου ειχατε πει βενζινοκολλα . Παιρνω την κολλα απο ενα κινεζοκιτ για να κολλησω μπαλωμα και ενω ηταν φουσκωμενο το σωληναριο ηταν αδειο . Παιρνω μετα απο το σπιτι μια βενζινοκολλα που σκυλοβρωμαγε και βαζω στο λαστιχο και στο μπαλωμα και μετα απο λιγο τα φερνω σε επαφη , ε δεν κολλαγε με τιποτα . Υπαρχει καμμια κολλα πραγματικη και μπαλωμματα να παραγγειλω να εχω; θελω ξεχωριστα δεν θελω κιτ.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#506348 Λοιπόν, έχω να κουνήσω το ποδήλατο 5 μήνες αφότου είδα το πίσω λάστιχο άδειο (υποψιάζομαι δολιοφθορά αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία :lol: ). Προχτες το παίρνω στα χέρια και το αφήνω να μου αλλάξουν σαμπρέλα. Στη συνέχεια κάνω μία 50άλεπτη βόλτα και λίγο πρίν φτάσω σπίτι διαπιστώνω ότι έχει αδειάσει η μπροστινή ρόδα. Το πάω και το φτιάχνουν και αυτό. Την επόμενη μέρα ξεκινάω για βόλτα και κανένα 5άλεπτο μετά διαπιστώνω ότι άδειασε ξανά το μπροστά. Διαολίζομαι και το γυρίζω σπίτι. Σήμερα σκεφτόμουν να το πάω να το φτιάξουν και διαπίστωσα ότι ξαναάδειασε και η πίσω :omg: :omg: :omg: οπότε δεν έκανα τίποτα διότι είμαι σε απόγνωση!!

Τι μπορεί να συμβαίνει;;; :help:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#506361 Να υπαρχει δολιοφθορευς στο σπιτι παιζει; :s_dunno

Μηπως καποια ακτινα τρυπαει την σαμπρελα;
Άβαταρ μέλους
By rafi
#506365 Όχι, με τίποτα. Το πρώτο άδειασμα θα μπορούσε να το έχει κάνει ένας γείτονας γιατί τη μέρα που βρήκα το δικό μου ξεφούσκωτο τα είχαμε αφήσει μαζί με της κοπέλας μου έξω στην αυλή και αυτηνής ήταν βγαλμένο το ένα φρένο. Μάλλον δηλαδή ήταν διπλό χτύπημα :lol: . Τώρα όμως είμαι σε καινούριο σπίτι και δεν υπάρχει ενδεχόμενο δολιοφθοράς. Και είχα χαρεί πολύ ότι δε θα ξαναπάρω το αμάξι για μέσα στην πόλη..
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#506366 αλλαξες σαμπρελες,ή μπαλωσες τις υπαρχουσες?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#506368 Κοίτα τα ελαστικά εσωτερικά
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#506376 Οι ταινίες στις ζάντες εσωτερικά μήπως θέλουν αλλαγή??? ή καμμία ακτίνα έχει λασκαρει και εισχωρεί στη σαμπρέλα....

< TAB 2 >
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#506405 Βάλτε υγρό στη σαμπρέλα να γλυτώσετε. Εδώ και 2 χρόνια πρέπει να έχω γλιτώσει πάνω από 20 σαμπρέλες του γιού μου. Κάθε βδομάδα ερχόταν με λάστιχο. Μόνο με μεγάλα καρφιά τρυπάει. Κάθε μπουκάλι φτάνει για 2 σαμπρέλες

http://www.sport-fitness.gr/ygro-slime- ... ualamo-8oz