Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#501043 Τα φωτα σας. Σιγουρα θα εχει ξανασυζητηθει αλλα βαριεμαι να ψαχνω.
Βασεις ποδηλατων σε αυτοκινητο.
Για τρια ή τεσσερα ποδηλατα.
Εαν βοηθαει εχω και κοτσαδορο.
Τι αγοραζουμε, τι προσεχουμε κλπ :help:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#501058
junior gt έγραψε:Τα φωτα σας. Σιγουρα θα εχει ξανασυζητηθει αλλα βαριεμαι να ψαχνω.
Βασεις ποδηλατων σε αυτοκινητο.
Για τρια ή τεσσερα ποδηλατα.
Εαν βοηθαει εχω και κοτσαδορο.
Τι αγοραζουμε, τι προσεχουμε κλπ :help:





Εννοείται πας ΜΟΝΟ σε thule..,,
Κ αφου εχεις ηδη κοτσαδορο ,εννοειται πας σε βαση κοτσαδορου...
Ειχα την Xpress970 ,μεχρι περσυ που την πουλησα...
Απιστευτη βαση με το μοναδικο μειονέκτημα οτι δεν ειχε ανακλιση...
Ταξιδι με 140 -160 χλμ/ωρα.. :oops: Σταθεροτατη , στιβαρη ,ελαφρια (σημαντικο)
Ετοιμαζομαι σε κανα μηνα να παραγγειλω την Thule 9702 η οποια ειναι σαν κ αυτη που ειχα αλλα εχει και ανακλιση (σημαντικο διοτι οποτε θες ανοιγεις το πορτ παγκαζ χωρις να ξεφορτωσεις τα ποδήλατα.....).
Τιμη:150ευρω...
Φωτο:
Εικόνα

Αν θες για 4 ποδηλατα ,τοτε πας στην Thule 9708 ,με κοστος 190 ευρω...




Αν θες πιο ακριβες πας παλι σε Thule ,σε αλλη ομως λογικη φορτωματος :

Εικόνα
Τιμη πανω απο 600 ευρω....:whistlink:
Εχει κ πιο ακριβές...
Μπες στο επισημο site http://www.trimhellas.gr


Υπαρχουν κ αλλες μαρκες ,κυριως Γερμανικες κ Ιταλικες ,ομως την Thule δεν την αλλαζω.
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#501075 Να ανοιγει το πορτ μπαγκαζ δε με νοιαζει γιατι και στο jeep και στο seat εχεις προσβαση και απο μεσα.
Κοτσαδορο εχω μονο στο jeep. Γιατι ειναι πλεονεκτημα να στηριζεται στον κοτσαδορο Γιαννη?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#501080 Δεν μεταφέρει φορτίο στην πόρτα.
Επίσης μόνο οι του κοτσαδορου έχουν πιστοποίηση, από όσο ξέρω.

Αν και έχω την Thule Clip on η οποία μπαίνει και βγαίνει σε δευτερόλεπτα, αν είχα κοτσαδορο θα έπαιρνα τέτοια.

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#501090
Dimsabas έγραψε:Άλλη φάση η σχάρα με κοτσαδόρο. Δεν καταλαβαίνω όμως το κόλλημα με την Thule. Πολλά χρήματα...

made in germany
δεν κανουμε εκπτωσεις στην ασφαλεια.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#501091
dimviii έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Άλλη φάση η σχάρα με κοτσαδόρο. Δεν καταλαβαίνω όμως το κόλλημα με την Thule. Πολλά χρήματα...

made in germany
δεν κανουμε εκπτωσεις στην ασφαλεια.
Made in Sweden!!

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#501095 Μάλλον στην προσλαμβάνουσα ποιότητα σκοράρει υψηλότερα, σιγά την πολύπλοκη κατασκευή που οι υπόλοιποι την φτιάχνουν ανασφαλή. Τέλος πάντων, αν μου περίσσευαν, εκεί θα κατέληγα κι εγώ. Αλλά όχι ότι αν δεν είναι Thule, καταστράφηκες.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#501107
Νίκος Παππάς έγραψε:
dimviii έγραψε:
Dimsabas έγραψε:Άλλη φάση η σχάρα με κοτσαδόρο. Δεν καταλαβαίνω όμως το κόλλημα με την Thule. Πολλά χρήματα...

made in germany
δεν κανουμε εκπτωσεις στην ασφαλεια.
Made in Sweden!!

Από το Redmi Note 4


επιφοβο τοτε.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#502015 Ρώτησα στο μπαμπαδοθεμα, αλλά το βάζω κι εδώ:

Χρησιμοποιεί κάποιος παιδικό κάθισμα ποδηλάτου για οικογενειακές ποδηλατάδες; Αν ναι, τι μοντέλο; Από τι ηλικία του μωρού/παιδιού;

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#502034
junior gt έγραψε:Τα φωτα σας. Σιγουρα θα εχει ξανασυζητηθει αλλα βαριεμαι να ψαχνω.
Βασεις ποδηλατων σε αυτοκινητο.
Για τρια ή τεσσερα ποδηλατα.
Εαν βοηθαει εχω και κοτσαδορο.
Τι αγοραζουμε, τι προσεχουμε κλπ :help:
[/quote]
Έχω τη HangOn 9708. Πολύ ευχαριστημένος. Η ανάκληση ψιλο-περιττή, μιας και η βάση μπαίνει-βγαίνει εξίσου γρήγορα με το να κάνεις ανάκληση... πράγμα αδύνατο αν έχεις πάνω ποδήλατα.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#502047
Serf έγραψε:Ρώτησα στο μπαμπαδοθεμα, αλλά το βάζω κι εδώ:
Χρησιμοποιεί κάποιος παιδικό κάθισμα ποδηλάτου για οικογενειακές ποδηλατάδες; Αν ναι, τι μοντέλο; Από τι ηλικία του μωρού/παιδιού;
< Note >
Λίγο πολύ τα ίδια είναι. Σημαντικό το πού πιάνουν, μερικά πιάνουν πάνω στο παλουκόσελο ενώ άλλα θέλουν να έχεις σχάρα. Για μέχρι 15-22 κιλά. Πχ ένα που πιάνει στο παλουκόσελο/σκελετό
https://www.decathlon.co.uk/smiley-rear ... 97441.html

Πιο ενδιαφέρον είναι το επόμενο στάδιο, σύνδεση του ποδηλάτου του γονιού με το παιδικό που το σέρνεις από πίσω. Πχ
https://www.decathlon.co.uk/trail-gator ... 09064.html
Επίσης υπάρχει και ένα που είναι σαν ποδήλατο που αντί για λειτουργικό τιμόνι και εμπρός ρόδα έχει τον άξονα για σύνδεση με του γονιού.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#502057
Scotch έγραψε:
junior gt έγραψε:Τα φωτα σας. Σιγουρα θα εχει ξανασυζητηθει αλλα βαριεμαι να ψαχνω.
Βασεις ποδηλατων σε αυτοκινητο.
Για τρια ή τεσσερα ποδηλατα.
Εαν βοηθαει εχω και κοτσαδορο.
Τι αγοραζουμε, τι προσεχουμε κλπ :help:

Έχω τη HangOn 9708. Πολύ ευχαριστημένος. Η ανάκληση ψιλο-περιττή, μιας και η βάση μπαίνει-βγαίνει εξίσου γρήγορα με το να κάνεις ανάκληση... πράγμα αδύνατο αν έχεις πάνω ποδήλατα.[/quote]


Εξηγησε το λιγο αυτο,,, :hmmm:
Με 2 ποδηλατα γιατι ειναι δυσκολο;