Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By makrimanolis
#8424
giannik1977 έγραψε:Καλοριζικο Μανωλη , προφανως λογω χωρου αποθηκευσης πηγες σε σπαστο;

Ευχαριστω Ναι δεν υπηρχε χωρος κ το τρεκινκ εγινε σπαστο
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#10235 Έχω θεμα με τη ρόδα της κούρσας. Τελικά είχε όντως στραβώσει και δέν ήταν θέμα άξονα. Το πάω σε κατάστημα να μου την ισιώσουν και την παραλαμβάνω πάλι ολόισια.

Κάνω μια βόλτα γύρω στα 10 χιλιόμετρα και όταν γυρίζω η ζάντα είναι πάλι κώλος, αλλα το χειρότερο, η μία ακτίνα είναι στον αέρα και το βιδάκι της έχει πέσει μέσα στη ζάντα

Τι κάνουμε τώρα?
Άβαταρ μέλους
By dstou
#10239 Διαλέγεις από τα 4 :

α. Ξαναπάς στον ποδηλατά να το δει πάλι
β. Πας σε άλλο ποδηλατά
γ. την πετάς και αγοράζεις άλλη ρόδα
δ. μαθαίνεις να κάνεις ακτινολόγηση εσύ, είναι εύκολο, απλά θέλει κάποιο ελεύθερο χρόνο
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#10250 Ήμουν χωρίς ποδήλατο αρκετά χρόνια, και με έτρωγε η τσέπη μου. Οπότε πέρσι το πήρα απόφαση και τσίμπησα ένα Cube CLS με όλα τα απαραίτητα gadgetάκια (χωρίς δισκόφρενα όμως). Μέχρι πριν λίγους μήνες απλώς μάζευε σκόνη, αφού είχα-δεν είχα κάνει 50 χλμ συνολικά. Από 20/8 όμως που ξεκίνησα δυνατά γυμναστήριο, κάνω 5χλμ στο πέρα-δώθε για το γυμναστήριο, στο "πήγαινε" για ζέσταμα και στο "έλα" για χαλάρωση.

Μεγάλες διαδρομές ακόμα δεν έχω κάνει, ίσως αν βρω κάποιον/κάποιους για παρέα....
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#10880 Ωραίο το CUBEάκι :s_thumbsup Βάλε καμιά φωτό..
Άβαταρ μέλους
By gianik
#10910
The Ace έγραψε:Ήμουν χωρίς ποδήλατο αρκετά χρόνια, και με έτρωγε η τσέπη μου. Οπότε πέρσι το πήρα απόφαση και τσίμπησα ένα Cube CLS με όλα τα απαραίτητα gadgetάκια (χωρίς δισκόφρενα όμως). Μέχρι πριν λίγους μήνες απλώς μάζευε σκόνη, αφού είχα-δεν είχα κάνει 50 χλμ συνολικά. Από 20/8 όμως που ξεκίνησα δυνατά γυμναστήριο, κάνω 5χλμ στο πέρα-δώθε για το γυμναστήριο, στο "πήγαινε" για ζέσταμα και στο "έλα" για χαλάρωση.

Μεγάλες διαδρομές ακόμα δεν έχω κάνει, ίσως αν βρω κάποιον/κάποιους για παρέα....


Που μένεις να πηγαίνουμε τα κιούμπια μας βολτίτσα μαζί ? :s_smile
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#10925 Όντως ωραιο το Cube, και αρκετά καλή ποιότητα για σχετικά "ταπεινό" μοντέλο (ακριβούτσικο nonetheless).

Εικόνα

Αγία Παρασκευή μένω, και πηγαινοέρχομαι στο Java...όποιος είναι προς τα εκει μου λέει :s_cool
Άβαταρ μέλους
By gianik
#10935 πάρε και μία από το δικό μου , αν με τρακάρεις ποτέ στο δρόμο κόρναρε :s_biggrin

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#13052 Μολις γύρισα από το bike festival. Ωραία και φέτος, αν και δεν ήμουν σε κάποιο event, πάνω κάτω τα ίδια περίπτερα με πέρυσι, συν 3-4 προσθήκες. Αρκετός κόσμος, μιας και πέρυσι την ίδια μέρα ψιχάλισε κάποια στιγμή, ομιλητικοί πωλητές, ωραίος :inlove: κόσμος.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#13492 Κράνη ποδηλάτων:

Image
vs

Image

Κάποιος λόγος να επιλέξω συγκεκριμένη κατηγορία; Υποθέτω ότι τα κλασσικά/streetάδικα θα υπερτερούν σε αεροδυναμική και εξαερισμό, αλλά με τις ταχύτητες και στο κλίμα που πλέον κινούμαι ( :s_sad ) αυτό είναι αδιάφορο. Κλίνω περισσότερο προς τα BMXάδικα γιατί καλύπτουν μεγαλύτερο μέρος του κρανίου οπότε πρέπει να είναι κάπως πιο ασφαλή.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#13509 τα πρωτα, δεν εισαι και λιγο σαν εξωγηινος οταν τα φορας; :s_dunno αισθητικα θεναπω.

+1 για την απορια παρεμπ
Άβαταρ μέλους
By gianik
#13513 Το 2ο που δειχνει ο ζορζ στην Ελλαδα με τον ηλιο που εχει απλα δεν φοριεται..
Για Αγγλια (;) μια χαρα θα ειναι
Άβαταρ μέλους
By elteo
#13752 Μια χαρά φοριέται. 6 μήνες με ένα τέτοιου τύπου είμαι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#13796 Στην Αθηνα το φορας; με τετοια ζεστη απο Απριλη μηνα δεν αρπαζει η κεφαλα σου; :inlove: