Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#547893 Πού και πού μες στη χρονιά βγαίνει καμία προσφορά από αποθήκη ευρωπαϊκή χωρίς τελωνείο. Αν είναι κανείς αποφασισμένος, αξίζει. Ας το αποφασίσω και δεν με νοιάζει να περιμένω.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#547977
Dimsabas έγραψε:2) μικροί τροχοί. Καμία σχέση με τον έλεγχο που έχεις σε ένα κανονικό ποδήλατο.

αυτό, μαζί με την μπροστινή κίνηση το καθιστά ολίγον επικίνδυνο.

KiloMeater έγραψε:Κάνα πατίνι ηλεκτρικό για αυτή τη χρήση που περιέγραψες δεν είναι καλύτερο;

Το πατίνι της xiaomi που έχεις ένας φίλος πάει αέρα, φοβερή γκαζετιά!!!
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#548474
g8777 έγραψε:Μολις το φορεσεις κανε μια δοκιμη τις ανηφοροκατηφορες που λες, θα εκπλαγεις ευχαριστα.

Η πρώτη δοκιμή έγινε :-)
Από τον ποδηλατά μέχρι το σπίτι, μια διαρκής ανηφορική διαδρομή 2χλμ. Ήμουν με 2 ταχύτητες πάνω. Ωραία η αίσθηση, δεν παρατήρησα μετρίαση της άνεσης. Σε πιο μεγάλες βόλτες, φυσικά, θα απολαύσω.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#551282 Για προτείνετε κατάστημα ποδηλάτων στην ευρύτερη περιοχή της Αθήνας (κατά προτίμηση νότια προάστια). Ζητούμενο κατ' αρχήν το να ασχοληθούν πραγματικά να βρούμε το σωστό μέγεθος ποδηλάτου για εμένα. Όχι κούρσα όχι mountain. Κυρίως αστική χρήση χωρίς να φοβάμαι να ανέβω πεζοδρόμιο, κάνω βόλτα στα βασιλικά κτήματα, κτλ.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By harpymonk
#551973 Αυτά τα βιντεακια της Red Bull θα έπρεπε να απαγορεύονται. Αμέτρητοι έχουν σκοτωθεί η μείνει παράλυτοι για 60 δευτερόλεπτα βίντεο. Απαράδεκτο.

My 5 c.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#551986
Dimsabas έγραψε:https://youtu.be/JGtgpTPQdao


Αν αυτός πήρε μόλις τη δεύτερη θέση, δεν θέλω να ξέρω τι έκανε ο νικητής. .. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By krom
#552090 Ο πρώτος απλά έπεφτε από μονοπάτι που δεν πάταγε κανείς άλλος.