Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#644875 Όλοι οι σελεμπριτις :s_sarcastic ακρανωτοι βγαίνουν. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#644889
axel12p έγραψε:Ωραίο το woom 3 αλλά 300€ για παιδικό ποδήλατο, από τα 4 μέχρι τα 6...


Εικόνα

Αξίζει μέχρι σεντς η ευκολία των 5,5 κιλών ( γονιό και παιδί ). :s_thumbsup
+ βάρος
+ μανέτες
+ πετάλια
+ προστατευτικό αλυσίδας
Άβαταρ μέλους
By gianik
#645741 Μια ερώτηση κ.θα θελα τη γνωμη σας.. :hmmm:
Εχω εδω κ μερες που παιρνω τον μικρο μαζι μου για ποδηλατο...
Προφανως δεν βγαίνουμε σε μεγαλες λεωφορους (Βουιλαγμενης ,Ποσειδωνος ,Αλιμου κλπ) αλλα παμε απο οσο το δυνατόν στενα κ δρομους ηπιας κυκλοφοριας..
Παντα η διαταξη μας ειναι εγω μπροστα κ αυτος ακριβως πισω μου κ δεξια μου (η πισω μου ροδα ειναι 2 μετρα ξερω γω απ την μπροστινη του).παντα γυριζοντας λιγο το κεφαλι μου εχω την "κινηση" του...
Αυτο το κανω διοτι δεν εχω απαιτηση απο τον 9χρονο να εχει γνωση των κανονων του ΚΟΚ κ γενικα την αντιληψη του πως ειναι να κινεισαι με οχημα σε δρομο ,να περνας τα stop ,κλπ,,,
Και σήμερα αλλα και τις προαλλες δυο οδηγοι οχηματων που μας πετυχαν σε φαναρια μου ειπαν ευγενικα οι ανθρωποι οτι ο μικρος πρεπει να ειναι μπροστα μου κ ΟΧΙ πισω μου...
Τι γνωμη εχετε;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#645743 Σκούπα μπαίνει πάντα το πιο δυνατό και έμπειρο όχημα. Αυτός ήταν ο κανόνας μας σε όσα κομβόι έχω πάει με τους ΑλφαΡομέους και πίστεψέ με, έχω πάει σε πάρα πολλά.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#645745
gianik έγραψε:Μια ερώτηση κ.θα θελα τη γνωμη σας.. :hmmm:
Εχω εδω κ μερες που παιρνω τον μικρο μαζι μου για ποδηλατο...
Προφανως δεν βγαίνουμε σε μεγαλες λεωφορους (Βουιλαγμενης ,Ποσειδωνος ,Αλιμου κλπ) αλλα παμε απο οσο το δυνατόν στενα κ δρομους ηπιας κυκλοφοριας..
Παντα η διαταξη μας ειναι εγω μπροστα κ αυτος ακριβως πισω μου κ δεξια μου (η πισω μου ροδα ειναι 2 μετρα ξερω γω απ την μπροστινη του).παντα γυριζοντας λιγο το κεφαλι μου εχω την "κινηση" του...
Αυτο το κανω διοτι δεν εχω απαιτηση απο τον 9χρονο να εχει γνωση των κανονων του ΚΟΚ κ γενικα την αντιληψη του πως ειναι να κινεισαι με οχημα σε δρομο ,να περνας τα stop ,κλπ,,,
Και σήμερα αλλα και τις προαλλες δυο οδηγοι οχηματων που μας πετυχαν σε φαναρια μου ειπαν ευγενικα οι ανθρωποι οτι ο μικρος πρεπει να ειναι μπροστα μου κ ΟΧΙ πισω μου...
Τι γνωμη εχετε;



Καλα σου ειπαν. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#645750 Πόσο χρονών είναι?
Θα μπορούσες να του εξηγήσεις τα βασικά?
Εδώ μπροστά πάει το παιδί.
Το κάνω και εγώ , δεν έχει φτάσει στο υποχρεωτικό μάθημα της 1ης Δημοτικού, οπότε αναγκαστικά φωνάζω λίγο....
Πιο εύκολο μου φαίνεται να φωνάζει κάποιος πάρα να έχει το νου του μπρος πίσω. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#645758
nomarxis έγραψε:Πόσο χρονών είναι?
Θα μπορούσες να του εξηγήσεις τα βασικά?
Εδώ μπροστά πάει το παιδί.
Το κάνω και εγώ , δεν έχει φτάσει στο υποχρεωτικό μάθημα της 1ης Δημοτικού, οπότε αναγκαστικά φωνάζω λίγο....
Πιο εύκολο μου φαίνεται να φωνάζει κάποιος πάρα να έχει το νου του μπρος πίσω. :hmmm:



Ειναι 9..
Τι να του (πρωτο)εξηγησω ρε συ :lol:
Οτι παρ οτι δεν εχουμε stop εχουμε παντα το νου μας;
Οτι οταν ο αλλος σταματάει εχουμε το νου μας οτι κατα 99% θα ανοιξει την πορτα του οδηγου;;;
Αν πεταχτει σκυλι τι κανουμε;;;


Σημερα πχ του ειχα πει να εχει το νου του κ να χτυπαει το κουδουνι του αν βλεπει μπροστα ανθρωπο που δεν μας εχει δει κλπ κλπ..
Άβαταρ μέλους
By gianik
#645763
Giuseppe Busso έγραψε:Σκούπα μπαίνει πάντα το πιο δυνατό και έμπειρο όχημα. Αυτός ήταν ο κανόνας μας σε όσα κομβόι έχω πάει με τους ΑλφαΡομέους και πίστεψέ με, έχω πάει σε πάρα πολλά.



Με αυτη τη λογικη το εκανα κ εγω,,, :hmmm:
Ο πιο εμπειρος παει.μπροστα...
Ειτε με ποδηλατο ,ειτε πεζοπορια σε βουνο ,κλπ...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#645764 Σκουπα=πισω. Άμα δίνει ρυθμό ο πιο έμπειρος,δυνατός κλπ, στην πρώτη στροφή θα τους μαζεύαμε από τις πλαγιές.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#645766 Άπειρες βόλτες στο πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής και ώρες ατελείωτες με παιχνίδι για να καταλάβουν τα σήματα

Πλέον ξέρουν τα πάντα και μάλιστα κράζουν τους άσχετους ή παραβάτες

Η καραντίνα βοήθησε ακόμα περισσότερο να κάνουμε βόλτες στους δρόμους με ασφάλεια

Δεν ρωτάω εάν φοράει κράνος ε...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#645769 Απαρέγκλιτα κ απροφασιστα.....
Παιζει να ειμασταν κ οι μονοι σημερα που φοραγαμε....
Άβαταρ μέλους
By JBT
#645770 Τα ίδια κι εμείς... Λες και ντρέπονται οι υπόλοιποι, τι γκασμαδες :dizzy:

Πουθενά κοντά σας δεν έχετε πάρκο Κ.Α. ;

Εγώ τους αφήνω σε ένα σημείο, πηγαίνω σε ένα άλλο και τους λέω να έρθουν σε εμένα νόμιμα και γίνεται πραγματικός χαμός :lol:

Επίσης μπαίνω εγώ μπροστά και κάνω λάθη επίτηδες και περιμένω τα πρόστιμα :lol: :lol:

Και άλλα τέτοια. Αξίζει να πάτε θα λυθούν πολλές απορίες :inlove: