Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#627145 Ωχ τι μου θύμησες ... ταλαιπωρία
Ενα μισαωρο σίγουρα , παίζει και πολυ παραπάνω αν δε το εμπιστεύεσαι σαν κατασκευή και το ξανά ελέγχεις δίπλα και τρίδιπλα στο τέλος.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#627149 Δες στο youtube
Άβαταρ μέλους
By g8777
#627151 Χρόνος τοποθέτησης: 10 λεπτά
Χρόνος που απαιτείται για να μην σκέφτεσαι ότι δεν τοποθετήθηκε με ασφάλεια: 3.6 Roentgen
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#627327 Αν τη χρησιμοποιείς σε ένα μόνο αυτοκίνητο, πάντα το ίδιο τότε θέλεις 3 λεπτά το πολύ να την βάλεις κι άλλα τόσα να την τσεκάρεις. Και επιπλέον χρόνο για κάθε ποδήλατο.
Αλλά την πρώτη φορά, όταν κάνεις την αρχική τοποθέτηση θέλεις αρκετά περισσότερο, να ξεπακετάρεις, δεις τι είναι, διαβάσεις οδηγίες, ρεγουλάρεις, ασφαλίζεις, ξαναρεγουλάρεις, ξανασφαλίζεις, τσεκάρεις κάνεις και καμιά δοκιμαστική βόλτα κλπ θέλεις 30-60 λεπτά μέσ'το νερό.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#627335 Θα σου συνιστούσα να επενδύσεις σε σχάρα ποδηλάτων που μπαίνει σε κοτσαδόρο. Ταιριάζει σε όλα τα αυτοκίνητα και είναι πιο ασφαλής. Έχω μία τέτοια Thule για το γκολφ, όποτε τη χρησιμοποιώ φοβάμαι μη φύγουν τα ποδήλατα στο δρόμο. Επίσης όσο κ να προσέχεις, κάποιες γρατζουνιές στο αμάξι εκεί που γατζώνει θα τις δεις.


< >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#627435 Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Η ερώτηση μέχρι τώρα είναι περισσότερο διερευνητική, για να πάρουμε μια ιδέα τι μπαίνει πού (σε βλέπω εσένα που γελάς :shifty: ) και αν κάτι τέτοιο είναι βιώσιμη λύση για ένα σ/κ έξω ή παραείναι μπελάς στη πράξη.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#628049 Σήμερα έκανα μια διαδρομή προς Σλοβακία (επιστροφή με τρένο )
Κοντά στα σύνορα κάπου χάθηκα μέσα σε κατι χωράφια και βαλτοτοπια... πηγαίναμε μαζί με ενα τύπο με φορτωμένο ποδήλατο... κάπου έπρεπε να κάνουμε μια αναστροφή όποτε αφού σταματήσαμε πιάσαμε την κουβέντα

Ο τύπος ξεκίνησε βόρεια Γαλλία και πάει .... Βιετνάμ
5μιση μήνες στο δρόμο το υπολογίζει
Άβαταρ μέλους
By otso
#628084 ρε συ προσεχε μη σου πεταχτει κανας κολοαγροτης με τρακτερ η σαυρα αγροτικο με γυφτους που πανε με χιλια αφου εχουν κλεψει μετασχηματιστες και καλωδια σε αγροτικες περιοχες .
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#628087 μπα,ειναι ολη η διαδρομη πανω στο μονοπατι Eurovelo-6, ειναι αποκλειστικά ποδηλατοδρομος
καποια στιγμη χαθηκα επειδη ηθελα να κανω τον εξυπνο να κοψω απο κατι χωραφια-βαλτους , μου βγηκε ενα κοπαδι με ελαφια (10-12, με κατι ασπρους πισινους) . αλλα αυτα φοβουνται πιο πολυ απο εμενα

δεν ειναι δικη μου η φωτο αλλα μια ιδεα θα παρεις
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By bebes
#631036
g8777 έγραψε:https://ballistic.gr/el


Έχουμε άποψη για τα συγκεκριμένα ποδήλατα; :hmmm:

Οταν έψαχνα, είχα καταλήξει οτι είναι αντίστοιχης ποιότητας με τα orient, ενα σκαλάκι κάτω απο ideal.
Απο αναφορές και όσο τα είδα σε καταστήματα, δεν είμαι και κανένας ειδικός.

Βουλγάρικα είναι
Άβαταρ μέλους
By JBT
#631037 OXI
Άβαταρ μέλους
By g8777
#631038
bebes έγραψε:
g8777 έγραψε:https://ballistic.gr/el


Έχουμε άποψη για τα συγκεκριμένα ποδήλατα; :hmmm:

Οταν έψαχνα, είχα καταλήξει οτι είναι αντίστοιχης ποιότητας με τα orient, ενα σκαλάκι κάτω απο ideal.
Απο αναφορές και όσο τα είδα σε καταστήματα, δεν είμαι και κανένας ειδικός.

Βουλγάρικα είναι


Σε ευχαριστώ πολύ. :s_thumbsup

JBT έγραψε:OXI


ΓΙΑΤΊ ΜΑΡΉ


Αυτό ας πούμε στα 350 έχει ανταγωνισμό σε αυτήν την τιμή; Εκτός από Αϊντίαλ; (κάτι μάθατε και σήμερα)

Πρόσεξε μην μου πεις για χιλιάρικα και σουπες μουπες. ΠΡΌΣΕΞΕ ΚΑΛΆ Τζον Μπαρε. :x