Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#603363 Μισος μισθος για επισκευη ποδηλατου; :dizzy:

Που παμε... :dizzy: :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#603366
KiloMeater έγραψε:Και εδώ πάμε στη λογική πάρε καινούργιο αντί για συντήρηση/επισκευή.


μεγαλο αυτοκινητο εχεις,βαλτο μεσα και φερτο Ελλαδα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#603367
KiloMeater έγραψε:Και εδώ πάμε στη λογική πάρε καινούργιο αντί για συντήρηση/επισκευή.


Ή κάνε τα μόνος. Κάνω σχεδόν τα πάντα. Από ακτινολογηση μέχρι αλλαγή δισκόφρενων. Δεν είναι καμιά επιστήμη. Βοηθάει πολύ και το YouTube με τους οδηγούς που έχουν.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#603376
elteo έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Και εδώ πάμε στη λογική πάρε καινούργιο αντί για συντήρηση/επισκευή.


Ή κάνε τα μόνος. Κάνω σχεδόν τα πάντα. Από ακτινολογηση μέχρι αλλαγή δισκόφρενων. Δεν είναι καμιά επιστήμη. Βοηθάει πολύ και το YouTube με τους οδηγούς που έχουν.


καλα DIY παιζω στα περισσοτερα θεματα ετσι και αλλιως.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#604368


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JBT
#604817 Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

μάγισσα Κίρκη και τα μεταλλεία της :superman:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#606738 Είχα γράψει πιο πριν ότι είναι λίγο χάσιμο η επιλογή ποδηλάτου
Λοιπόν χάζευα εχθές αυτό εμπρός στην φωτο και πολύ μου άρεσε.
Τι κατηγορία είναι αυτό, ποιός τύπος;
Με το μάτι βλέπει κανείς αν έχει κάτι αρνητικό;

Τι ψάχνω, δύσκολη ερώτηση
Βασικά να πιάνει καποια ταχύτητα για να καλύπτω αποστάσεις, να είναι μαλακό, να μπορώ να περάσω κάποια κομμάτια καλά πατημένα flat μονοπάτια χώμα/χαλικακι με ταχύτητα (πρέπει να διασχίσω ένα κομμάτι του πάρκου για να βγω στα ασφαλτινα στο Δούναβη για μεγάλες αποστάσεις)
Πιο πριν κοίταγα αυτά με τα πιο χοντρά ελαστικά αλλά δε νομίζω ότι τα χρειάζομαι και μου φαίνονται πιο αργά (ισχύει;)
Όταν λέω μεγάλες, για να μην φαντάζεστε και τιποτα φοβερό, τώρα πάω 20-25 αλλά βαριέμαι γιατί δεν πάει γρήγορα, αντε να κάνω το διπλάσιο σε μια βόλτα. Βέβαια αν μου ανοίξει η όρεξη ποτέ δεν ξέρεις...

Για τα παραπάνω, είναι οκ αυτό το ποδήλατο;Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JBT
#606739 Όχι
Άβαταρ μέλους
By JBT
#606742 Δεν υπάρχει λόγος να κοιτάζεις οτιδήποτε με (τέτοια) ανάρτηση
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#606743 Γιατι τι εχει; Απο το να μην εχει καθόλου καλύτερα δεν ειναι;
Κανονικές αναρτήσεις κτλ με λάδια δε με ενδιαφέρουν , επίπεδα κι ομαλά μέρη περνάω

Λίγο που κοίταξα στο Ίντερνετ τις ψαγμένες τις αναρτήσεις τις θέλουνε τα MTB , αλλά δεν κοιτάω τέτοια
Άβαταρ μέλους
By JBT
#606744 Έχουν βάρος, έχουν κινούμενα μέρη, είναι παντελώς άχρηστες για οτιδήποτε

Δεν έχει να προσφέρει πραγματικά τίποτε απολύτως. Απλά είναι για να τσιμπάνε οι μη μυημένοι (όλοι περάσαμε από αυτήν την φάση :lol:)
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#606745 Δηλαδή ειναι καλύτερα να ειναι μεταλλικό fork πάνω στον τροχό χωρίς καμία συμπίεση; Λίγο πιουριστ μου ακουγεται... λίγο βάρος άμα εχει παραπάνω χαλάλι.
Για πες τι θα πρότεινες ;
Διαβάζοντας Ίντερνετ μόνο βλέπω οτι είμαι στην κατηγορία hybrid/comfort