Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#416110
Bayern7 έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Μάλαμας στο Ξυλόκαστρο 10/8. Λέω να πάω να δω γιατί γίνεται τόσος ντόρος για τις συναυλίες του.

< Note >

Τι ακριβώς περιμένεις να δεις δλδ;

Τον λόγο που, αυτοί με τους οποίους μάλλον θα πάω, σεληνιαζονται κάθε φορά που παίζει τραγούδι του όταν βγαίνουμε έξω!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#416247 Τι να σου πω ρε Τρίφτη... Είμαι χαμένος από χτες. Και δεν ήμουν (hint ο χρόνος) καμιά γκρούπι τους. Ναι τους γούσταρα, ναι ήθελα με τα χίλια να τους δώ αλλά αυτό που έζησα χτες ξεπερνά κάθε φαντασία, ειδικά αν βάλεις το ρολερ κόστερ συναισθημάτων που πήγε κάπως έτσι:

    Βγαίνω από το μετρό, και η ουρά ξεκινάει ΑΠΟ ΕΚΕΙ. Παίρνω τον Στέφανο και του λέω να ξεκινάει σιγά σιγά μπας και μπεί ποτέ.

    Τα εισιτήρια ονομαστικά, ζητάνε ταυτότητες και εγώ δεν έχω τίποτα απάνω μου πέρα από τραπεζικές κάρτες. Το ότι ήταν στο όνομα του Στέφανου με ηρεμούσε λίγο μέχρι που ρωτάω έναν από την ασφάλεια " το εισιτήριο είναι στο όνομα φίλου, έρχεται , θα μπω μαζί του; " " ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ"

    Ε ΡΕ ΠΣΤ ΔΙΑ, ΒΡΗΚΑΜΕ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΣΤΟ ΠΑΡΑ 1.5, ΕΙΜΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΠΕΞΩ, ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΛΑΙΒ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ;

    Κάπου εκεί είμαι στο όριο να σηκωθώ να φύγω να τοιχωθώ σε ενα μπάρ και να βγώ μεθαύριο.

    Έρχεται ως φτερωτός θεός ο Στέφανος, με λίγο πιρπιρι σε άλλον της ασφάλειας, περνάμε τον πρώτο έλεγχο. Φτάνουμε στον 2ο, ξαναπιρπιρι , Α ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ. Τελικά μέχρι να φτάσω στο ΑΠΟ ΕΚΕΙ, με τραβάει ένας τύπος να μου σκανάρει το εισιτήριο για να μην εμποδίζω και πλέον το Ηρώδειο ξεπροβάλλει.

    Πάω προς τα μέσα, χωριζόμαστε με τον Στέφανο μιας και ήταν στο κάτω διάζωμα, και ψάχνω θέση πιο κεντρικά. Φρούτσες ήταν ήδη γεμάτο και σχεδόν 9, θα κάτσουμε πλάγια.

    Βγαίνει ο Γκρολ, τσιμπιόμαστε , μας κάνει λίγο καμάκι, βγαίνουν και οι άλλοι, λένε 3-4 κομμάτια και ξεκινάει να μας γνωρίζει την μπάντα.

    Εν τω μεταξύ, έχουν έρθει από το Crew, και κατεβάζουν από την δίπλα σειρά, άτομα στην αρένα :lipsealed: Πότε σηκώθηκα και μπήκα στο μπούγιο, πότε βρέθηκα εδώ:

    Εικόνα

    Να ανοίγω διάλογο με τον Γκρόλ (ΝΑΙ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ :s_inlove ) και να πετάει ΠΕΝΑ προς το μέρος μου, ε δεν το κατάλαβα.


Ο ίδιος κάθε 1-2 τραγούδια σταμάταγε να παίζει για λίγα δευτερόλεπτα και κοίταζε σαν χάνος τον Παρθενώνα και το θέατρο. Τα δώσαν όλα, όπως φαντάζομαι το κάνουν σε όλες τις συναυλίες τους, το κοινό παραδόξως δεν ήταν άνιωθο οπότε έδεσε το γλυκό. ΔΕν μπορώ να δώ αθλητικούς αγώνες και συναυλίες σε κονσέρβα, αλλά αυτό το ντοκιματέρ θα έχει μεγάλη συναισθηματική αξία για όσους ήμασταν εκεί. Ελπίζω να μεταφέρει κάτι και σε όσους το δούν.

Αν και μικρός, έχω γράψει αρκετά στο κοντέρ με τις συναυλίες και κονσέρτα, αμφιβάλλω αν θα έχω την τύχη να ξαναδώ σε αντίστοιχο μέρος , ένα τέτοιο γκρούπ, να κάνει τέτοια πράγματα. Ήμουν και επικά κωλόφαρδος να είμαι από σπόντα στην αρένα, γεγονός που έστειλε όλη την εμπειρία στο ταβάνι της. Αν είχε τέτοιο. Όσο εμπειρία ζωής ήταν ο Clapton στο Albert Hall (γιατί είναι ο κλάπτον και όχι γιατί έπαιξε σαν να ήταν πάλι 30 ), άλλο τόσο ήταν και το χθεσινό...

Στέφανε κάποια μέρα ελπίζω να καταφέρω έστω στο 1/10 να σε φτιάξω.
Τελευταία επεξεργασία από pierce21 και 11 Ιούλ 2017, 23:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#416248 ΕΣΥ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΠΕΤΡΟΛΧΕΔΣ :s_inlove :s_inlove

νταξ, τί να λέμε :s_howdy :s_howdy

Λίγες μέρες πριν ήταν στο rock werchter, αλλά δεν έμαθα τί και πως. Γενικά πάντως σπάνια τέτοιες συναυλίες να ειναι λεμόνια, περισσότερο φοβάμαι για ξενερα εδω πέρα παρά στην Ελλάδα :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#416260 Το θέμα είναι ότι δε μάθαμε ποτέ ότι υπήρχε πρόσβαση για αρένα. Με προσκλήσεις άραγε? :hmmm: Το άλλο θέμα είναι προφανώς κάποιοι δεν έκαναν καλά τη δουλειά τους και η "αρένα" των 40+40τμ δε γέμισε και προφανώς έδειχνε άσχημα στο βίντεο και γι' αυτό κατέβασαν κάποιο κόσμο κάτω. Εγώ είπα στη γυναίκα να κατέβουμε που είχα δει και άλλους γνωστούς αλλά στραβωμουτσούνιασε αλλιώς ήταν ανεπίτρεπτο ένας Στεφάν147 να παρακολουθάει FF από τους καθήμενους, έστω και όρθιος.

Τέσπα, ότι και να λέμε ήταν μαγική βραδιά γιατί έπαιξε τρελός συνδυασμός. Η μπάντα, η τοποθεσία, ο κόσμος, το ξαφνικό της υπόθεσης, ακόμα και ο καιρός, δημιουργησαν ένα φοβερό μείγμα. Αν ψάξεις σαφώς και βρίσκεις ατέλειες και κλισέ αλλά θα πρέπει να είναι βλαμμένος κανείς για να σταθεί σε αυτά.

Καλά να μαστε να προλάβουμε να δούμε και μία Pearl Jam και για 6η φορά μία Maiden και έχω κλείσει. Δε θέλω κάτι άλλο. Άντε και μία φορά ακόμα το The Wall αλλά μόνο άμα είναι με Gilmour & Mason. E καλά...άμα κάνουν ότι εμφανίζονται και τίποτε Rush δεν θα πω όχι...

Άβαταρ μέλους
By pierce21
#416560 @Τρίφτης

ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΑΜΕ. Το θέμα είναι ότι αύριο έχω να πάω στον Τιρσέν (το ξεφτυλίσαμε το θέμα φέτος, όταν θα κάνω τη σούμα για τα λεφτά που έφυγαν σε συναυλίες θα φρίξω) και είμαι μέσα στη λέζα. Μου κατέστρεψε τα Live o κερατάς ο Γκρόλ...

Το κοινό το φοβήθηκα κυρίως λόγω του ύφους του event, πήραν πρόσκληση άτομα που δεν είχαν ιδέα τι θα έβλεπαν.


@Στέφανος

Νομίζω ήταν με προσκλήσεις. Φόραγαν και άλλο χρώμα βραχιόλι, αν και κάτι έλεγαν ότι βγήκαν και εκείνη τη μέρα αυτά. Ότι δεν προβλεπόταν να υπάρχει αυτός ο χώρος. Νομίζω για το Wall, ήταν αρκετές οι 2 φορές. Αν δώ και τον Cave τον Νοέμβρη, προσδοκώ σε ανάσταση του Μέρκιουρι :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#416617
pierce21 έγραψε:προσδοκώ σε ανάσταση του Μέρκιουρι :lol:

Δεν χρειάζεται.



:iconcool:

O Grohl έκανε μια πολύ σωστή κίνηση κατά την γνώμη μου. Έγραψε ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ του τους κομπλεξικους ειδικοδημοσιογραφιτες που περίμεναν Nirvana ver. 2.0 και μπήκε στα χωράφια του Hard Rock / Heavy Metal (hint :Probot).
Γιατί μετά την κατάρρευση των δισκογραφικων τα λεφτά είναι πάνω στο σανίδι. Και εκεί ο Δαβίδ δεν έχει αντίπαλο με κοινό τέτοιων καταβολών από κάτω. :s_thumbsup

(Μιλαω για την γενιά από 90s και έπειτα έτσι;)
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#416620
g8777 έγραψε:
pierce21 έγραψε:προσδοκώ σε ανάσταση του Μέρκιουρι :lol:

Δεν χρειάζεται.



:iconcool:


Στην αρχή σε φοβήθηκα μη μου ποστάρεις τις κλαμπανιές που κάνει ο May με τον Lambert :ninja: :rant:

Νταξ, το βίντεο είναι να το κοιτάς όπως κοίταζε ο Γκρόλ χθες τον Παρθενώνα :lol: .
Άγγιξε την αιωνιότητα ο Φρέντης.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#416674
g8777 έγραψε:
pierce21 έγραψε:προσδοκώ σε ανάσταση του Μέρκιουρι :lol:

Δεν χρειάζεται.



:iconcool:


:metalo: :metalo: :metalo:

Να'σαι καλα ρε g! Η ανατριχιλα που ενιωσα θα κρατησει καιρο!

:s_drinks
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#417076 Παίδες υπάρχουν και 2 εισιτηριάκια για Eject σήμερα γιατί δε με ψήνει να πάω τελικά.

Τιμή θα τα βρούμε. Σίγουρα πιο χαμηλά απ' ότι τα 80€ που είναι η αρχική τους.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#419996 Τιρσέν για μπάτσες το λιγότερο. Άοσμος, μηδενική επαφή με το κοινό, με το ζόρι έπαιξε 70'. Πλησίασε τον συναυλιακό μου πάτο που είναι οι Εvanescence (ήμουν μικρός και άμαθος και πήγα για γκόμενα, με φειδώ το κράξιμο).
Τσάμπα και τα χρήματα και η ζέστη που φάγαμε και κυρίως η κάψα να τον δώ τόσα χρόνια.
LEMON :rtfm:

Και όχι, δεν είναι foo fighters effect :lol: .