Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#320201
Dimitris_P έγραψε:Μπάτσελορ στον γαμπρό δεν θα κάμεις;
.


το οργανωνει ο κουπεας σε καφετερια.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#320210
nass έγραψε:Αυτοκίνητο για τη νύφη fokion-approved:

Εικόνα


:metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:

Πως με ξερεις!!!!!!

Αλλα δεν...... κατι σε Ferarri φαντασου.........

Παρεπιτποντως στο σετ που ρωτηθηκα προσθετουμε

Λαμπαδες δισκο με ποτυρια - ολα αυτα περιλαμβανονται στην εννοια "στολισμος"....
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#320221
fokion έγραψε:
famas έγραψε:@fokion, τα δικά σας έξοδα, για το ζευγάρι εννοώ, τι περιλαμβάνουν;


Αν και αυτα τα εχει αναλλαβει η Ανωτατη Αρχη
Στεφανα στολισμό και εχω υποσχεθει και αυτοκινητο να παει τη νυφη...
Δεν νομιζω οτι εχουν μιλησει για κατι αλλο...
Θα ενημερωθω και θα επανελθω...


Και εκεί που λέει ο παπάς πριν την έναρξη της τελετής, το "ότι θέλετε για την εκκλησία" ...100ευρω. Η απόδειξη θα είναι ήδη έτοιμη συμπληρωμένη με κενό μόνο το όνομα του/της κουμπάρου/κουμπάρας. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#320222 Ναι στα έξοδα του κουμπάρου είναι και η πληρωμή του παπά.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#320225
fokion έγραψε:κατι σε Ferarri φαντασου


Σε θέλω για κουμπάρο, αλλά θα οδηγήσω εγώ. Η νύφη ας έρθει με ταξί. :lol:

Από εκεί και πέρα δεν συμφωνώ απαραίτητα στο "αιώνιο δώρο". Συνήθως αυτά είναι τα πιο άχρηστα (κάτι σαλατιέρες, σερβίτσια κλπ) και καταχωνιάζονται για δεκαετίες στο πατάρι. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By nass
#320252 Επειδή εγώ το είπα αυτό (και βασικά είπα "καθόλου δώρα" :) αλλά τέσπα) διευκρινίζω: κάτι προσωπικό, που θα κρατήσει πολλά χρόνια και θα λειτουργεί ως υπενθύμιση της κουμπαριάς-σχέσης.
Προφανώς λοιπόν σαλατιέρες και τέτοια δεν συγκαταλέγονται... Ούτε λάπτοπ ή τηλεόραση. Ούτε επισκευές στο σπίτι ή τα τέλη κυκλοφορίας :lol:
Ενα ταξίδι από την άλλη είναι προσωπικό και οι αναμνήσεις κρατάνε για πάντα.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#320259 2 φορές με ζητησανε για κουμπάρο, και οι 2 φίλοι μου από μικροί. Ο ένας πλέον και συνεταιρος... Και τις δύο φορές, οι ίδιοι με ρώτησαν επιμονα τι θα ήθελα για δώρο. Ο ένας μου πήρε ρολόι, ο άλλος μια nikon d3200. Και τα δύο δώρα τα χρησιμοποιώ συνέχεια, ποτέ δεν ξεχνάω πως προέκυψαν...

...>.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#320275 Προσωπικά κι εμένα όταν με ρωτάνε για δώρα (είτε κουμπάροι, είτε φίλοι σε γενέθλια - γιορτές) πάντα λέω ότι δεν θέλω και το εννοώ! :s_yes Ούτε από το Χ δώρο περιμένω, ούτε θα κρίνω τον άνθρωπο από το τι δώρο θα μου πάρει (και είναι τελείως άσχετο με το αν εγώ του έχω πάρει χίλια δώρα). Από τη στιγμή όμως που θα πάρει κάποιος κάτι, ας πάρει κάτι που θα μου αρέσει ή που θα μου φανεί χρήσιμο. :)


nass έγραψε:Αυτοκίνητο για τη νύφη fokion-approved:

Εικόνα


Δεν ξέρω αν είναι νύφη-approved... :lol: :lol:

Γιατί αν δεν είναι, τον βλέπω τον fokion να ψάχνει επειγόντως για εισητήρια για τον Άρη... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#320288 Παντως κ αυτο του να ρωτας τον αλλο τι δωρο θελει ειναι νομιζω πολυ μ@λακια...
Οταν ετοιμαζεσαι να γινεις κουμπαρος με τον Α η τον Β υποτιθεται οτι τον ξερεις πολυ καλα κ ξερεις τις αναγκες του,τα γουστα του , τα χομπυ του , οτιδηποτε τελοσπαντων...
Καποιος που ειναι τρελαμμενος με την μουσικη φανταζομαι θα ηταν σουπερ ικανοποιημενος με εναν μεικτη , ή ενας ερασιτεχνης φωτογραφος με μια επαγγελματικη φωτ/κη μηχανη...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#320290 Για αυτό, σύμφωνα με τον αγαπητό gianik, κουμπάρε αν με διαβάζεις, ξέρεις ότι έχω ανάγκη μια Giulia (total black). :lol:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#320291 Μπορείς να τα ξέρεις αυτά και πάλι να πρέπει να ρωτήσεις.
Εγώ για παράδειγμα ασχολούμαι με ηλεκτρονικά.
Έστω λοιπόν ότι θέλουν να μου πάρουν κάτι σχετικό. Όταν λοιπόν έχω καμιά 20αρια κονσόλες και 600+ παιχνίδια δεν πρέπει να ρωτησουν πριν ώστε να μην το έχω ήδη? :s_tongue

Προφανώς ο παπάς δεν θα έπαιρνε τίποτα!
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#320295
gianik έγραψε:Καποιος που ειναι τρελαμμενος με την μουσικη φανταζομαι θα ηταν σουπερ ικανοποιημενος με εναν μεικτη , ή ενας ερασιτεχνης φωτογραφος με μια επαγγελματικη φωτ/κη μηχανη...


Όπως πολύ σωστά λέει ο NickTG, αν έχει ήδη; Καλύτερα να ρωτήσεις για να είσαι καλυμμένος.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#320298 Υποτιθεται εισαι κολλητος φιλος με τον μελλοντα κουμπαρο σου... Και δεν ξερεις αν εχει παιχνιδοκονσολα ή ποια εχει;;; :protest: