Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#571189
Dimitris_P έγραψε:Πήγα να πάρω λαγάνα μιας και ήμουν απών την ΚΔ και δεν βγάζουν πλέον :x


Δεν είχε περισσέψει καμία; :hmmm:

Περίεργο.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#571262
Dimitris_P έγραψε:Πήγα να πάρω λαγάνα μιας και ήμουν απών την ΚΔ και δεν βγάζουν πλέον :x



Ωρες ωρες πιστευω οτι μεγάλωσες σε αλλη χωρα, και εδω απο σποντα βρίσκεσαι... :innocent:



:lol:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#571266 Αυτες που φτιαχνουν σαν παραδοσιακες είναι σαν κουλουρια Θεσσαλονοκης. Πιανουν χωρο στο ταψι και δεν κανουν τις παλιας εποχης. αζυμες.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#571273
corsair έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Πήγα να πάρω λαγάνα μιας και ήμουν απών την ΚΔ και δεν βγάζουν πλέον :x



Ωρες ωρες πιστευω οτι μεγάλωσες σε αλλη χωρα, και εδω απο σποντα βρίσκεσαι... :innocent:

:lol:


Έτσι εξηγείται μάλλον που μ'αρέσουν πολύ τα ταξίδια :shifty:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#571311
224v έγραψε:Αυτες που φτιαχνουν σαν παραδοσιακες είναι σαν κουλουρια Θεσσαλονοκης. Πιανουν χωρο στο ταψι και δεν κανουν τις παλιας εποχης. αζυμες.
Έχουν αλλάξει πλέον όλοι την συνταγή της.
Πατημενη ζύμη ψωμιού βάζουν και από πάνω σουσαμι και φυσικά μόνο λαγανα δεν λέγεται αυτό το ξερο έκτρωμα που πουλάνε...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#571330
cosneo έγραψε:
224v έγραψε:Αυτες που φτιαχνουν σαν παραδοσιακες είναι σαν κουλουρια Θεσσαλονοκης. Πιανουν χωρο στο ταψι και δεν κανουν τις παλιας εποχης. αζυμες.
Έχουν αλλάξει πλέον όλοι την συνταγή της.
Πατημενη ζύμη ψωμιού βάζουν και από πάνω σουσαμι και φυσικά μόνο λαγανα δεν λέγεται αυτό το ξερο έκτρωμα που πουλάνε...


Από την περισυνη συζητηση για την Λαγανα… viewtopic.php?f=9&t=255&p=486938&hilit=%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CE%B1#p486938

φετος αγορασα από Βενετη 1 μονο 2 ευρω….σαν κουλουρι Θεσαλονικης….
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#571563 Έχω ένα Teppanyaki αγνώστου μάρκας, το είχα πάρει από το πατρικό, και κάτι έπαθε η αντίσταση και ρίχνει ΔΔΕ

Ψάχνομαι λοιπόν για καινούριο, αφού βλέπω ότι είναι φθηνά. Βολεύει απίστευτα σε μπριζόλες και φιλέτα ψάρι (σολωμός), είναι έτοιμα σε λιγότερο από 10'

Προτιμώ κάποιο συγκεκριμένο ή όποιο μου κάνει κούκου;
https://www.skroutz.gr/c/845/fournakia/ ... nyaki.html
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#573395 Εικόνα

Ξινοχοντρος Ανωγειων Κρητης "Χαιρετης"
Οτι καλυτερο εχω φαει σε ξυνοχοντρο! :eat:

Με κομματια φετας μεσα, μισοφαγωμενος, γιατι την ωρα που τον ετρωγα σκεφτηκα να τον φωτογραφισω... :lol:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#576420 Επιτέλους το σπίτι δε μυρίζει!!

Εικόνα

Πρώτη επαφή με γκριλιέρα γκαζιού κ πολύ καλή εντύπωση! Αγόρασα κ ένα τηγάνι που προσαρμόζεται πάνω, το συνιστώ !


< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#576426 Σας μισώ! Δύο εβδομάδες το τι σάντουιτς και κατεψυγμένο έχω φάει δεν λέγεται. Με βλέπω αύριο για κεμπαμπ γιατί δεν πάει άλλο. Πώς μπορούν να τρέφονται τόσο χάλια;


< G (5S) >