Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#805563
Dimitris_P έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Ε εντάξει, όχι και ειδικός. Απλά έχω μια αγάπη στην σοκολάτα και στο προφιτερόλ ειδικά.

Σοκολάτα γάλακτος έχει και αλλού πάντως (π.χ. Ελενίδης).


Θα δοκιμάσω σύντομα :superman:


Αν έρθεις με αυτοκίνητο και ανέβεις μέχρι το Πανόραμα, πάρε ένα από τον Τάσο και ένα από τον Ελενίδη, ώστε να συγκρίνεις. Είναι στα 200 μέτρα ο ένας από τον άλλον. Στον Τάσο μπορείς να ζητήσεις αν θέλεις να είναι με κρεμ πατισερί ή με σαντιγί, τόσο η γέμιση των σου, όσο και το γκαρνί από πάνω. Για μένα πατισερί all the way!
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#805571
George_Prix έγραψε:Παιδες δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα, αλλα οποιος γλυκατζης σεβεται τον εαυτο του πρεπει να παει να δοκιμασει προφιτερολ απο το choureal. Το φτιαχνει εκεινη την ωρα μπροστα σου και βαζει οτι υλικα θελεις εχοντας διαφορες επιλογες. Μεχρι και με σοκολατα γαλακτος αν τραβαει η ψυχη σου. Και σκετα τα σου που βαζουν μεσα να δοκιμασεις, ειναι σε εντελως δικο τους λεβελ :eat: :eat: :eat:

Για αυτο μεχρι και Κυριακη βραδυ γινεται τσι ποπης απεξω. Ουτε στα ΑΤΜ με καπιταλ κοντρολς δεν ειχε 15 ατομα ουρα...

Εικόνα



Αυτό είναι το καινούριο που άνοιξε στη Βενιζέλου με Τσιμισκή ε;;
Γενικά δεν είμαι φαν του συγκεκριμένου γλυκού, άλλα πλέον είναι πολύ κοντά στο γραφείο , δεν με βλέπω να τη γλυτώνω.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#805573
REALZEUS έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Ε εντάξει, όχι και ειδικός. Απλά έχω μια αγάπη στην σοκολάτα και στο προφιτερόλ ειδικά.

Σοκολάτα γάλακτος έχει και αλλού πάντως (π.χ. Ελενίδης).


Θα δοκιμάσω σύντομα :superman:


Αν έρθεις με αυτοκίνητο και ανέβεις μέχρι το Πανόραμα, πάρε ένα από τον Τάσο και ένα από τον Ελενίδη, ώστε να συγκρίνεις. Είναι στα 200 μέτρα ο ένας από τον άλλον. Στον Τάσο μπορείς να ζητήσεις αν θέλεις να είναι με κρεμ πατισερί ή με σαντιγί, τόσο η γέμιση των σου, όσο και το γκαρνί από πάνω. Για μένα πατισερί all the way!


Ναι με αυτοκίνητο θ'ανέβουμε. Ίσως δοκιμάσω λίγο, είμαι σε δίαιτα και δεν θέλω να την πάω πίσω.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#805586 Δημητρη οι διαιτες γινονται οσο ειμαστε στην εδρα μας. Οχι στα ταξιδια αναψυχης :rtfm:

Απο την αλλη μερια εσυ ταξιδευεις συνεχεια, οποτε δεν ξερω τι κανετε εσεις οι πλουσιοι :shifty:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#807507
diplomat έγραψε:Κι εγώ φτιάχνω σχεδόν κάθε Κυριακή πίτσα, με εντελώς αντίθετη λογική: φουλ λεπτή ζύμη, όχι αλλαντικά, (σάλτσα, τυρί, πιπεριές) και τυρί κρέμα στην κρούστα.

Αααααν το θυμηθώ, θα ανεβάσω φωτό την επόμενη φορά που θα φτιάξω.


Aτομική 4 κομματιών που μόλις έφτιαξα για το πρώτο γκραν πρι:

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#812901 Άντε να δω τώρα με τόσες ψησταριές υγραερίου που έχετε πάρει, πως θα σουβλίσετε το αρνί αύριο. Ή μήπως δεν κρατατε το έθιμο; @ Otso???
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#813015 dimik σε διαιτα :(
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#813025 Εν τω μεταξύ αν τα δει αυτά κανένας Άγγλος ή Αμερικάνος θα πάθει σοκ. Θυμάμαι σκηνικό στην Αγγλία όπου με τα 1000 ζόρια βρήκαν κάτι φίλοι ολόκληρο αρνί (ο Άγγλος χασάπης τους κοιτούσε σαν να ήταν τίποτα Ταλιμπάν) και το έστησαν στην αυλή να το σουβλίσουν. Οι γείτονες κάλεσαν την Αστυνομία και προσπαθούσαν οι δικοί μου να εξηγήσουν στους Bobbies ότι είναι Easter Greek tradition. :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By drdino
#813042 Νομίζω πλέον τα έχουν μάθει και εκεί

Εικόνα