Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#62840
IKE έγραψε:Παίδες ρίξτε μια ματιά στα σχόλια, εντάξει, το κοινό του ιστότοπου αυτού μπορεί να είναι νεανίες αλλά μόλις κάποιος μεγάλος μεν, έμπειρός δε τους ανέλυσε τα λάθη του άρθρου (μεταξύ των οποίων και τα καλά του τηλεομοιότυπου) αμμέσως έπεσαν να τον φάνε.

Μήπως όμως έχουν κάποιο δί-καιο?

Εικόνα
:twisted:

+12-13 Eτων = Κανατσογλανάκι δηλαδή
Άβαταρ μέλους
By g8777
#62841 Καλά και αυτοι εκεί πέρα μην εκφράσει καποιος διαφορετική άποψη... Αμεσως οχλαγωγία.Λες και τους χάλασε ο χαβαλες.. Ουτε στο ΚΚΕ αυτά.
Άβαταρ μέλους
By famas
#62842 ...κι ύστερα κάποιοι λένε γιατί δεν πηγαίνει κόσμος στις συναντήσεις του καφέ..... :thumbsdown:
Τελευταία επεξεργασία από famas και 15 Ιαν 2015, 21:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By manosky
#62843
QsisVTS έγραψε:επίσης στο δημόσιο δεν υπάρχει mail

Ε, δεν θα το έλεγα.

Πέραν τούτου, για ιδιώτες που δεν θέλουν να έχουν τη γκουμούτσα σε ένα μέρος και να ξοδεύει χαρτί και μελάνια, www.viva.gr

Εγώ έχω με το παραπάνω FAX εδώ και κάμποσα χρόνια.
Τελευταία επεξεργασία από manosky και 15 Ιαν 2015, 21:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#62847
QsisVTS έγραψε:επίσης στο δημόσιο δεν υπάρχει mail

υπάρχει. κάποια χρόνια τώρα. απλά κάποιοι μεγαλύτεροι σε ηλικία υπάλληλοι το αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβάνι.
και μπαίνει υποχρεωτικά σε όλα τα έγγραφα, επάνω αριστερά, μαζί με τα άλλα στοιχεία (υπηρεσία, τμήμα, γραφείο, τηλ, φαξ) κλπ.
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#62872 Κι εγώ δίνω μάχη κατά του φάξ αλλά υπάρχει ακόμα κόσμος που επιμένει... Η λύση που κατέφυγα εδώ και μια πενταετία περίπου είναι MS fax στον server και για αποστολή και για λήψη οπότε δεν μεσολαβεί καθόλου χαρτί σε μας. Η αποστολή εξισώνεται με μια απλή εκτύπωση, και η λήψη προσομοιάζεται με λήψη email, οπότε είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. :)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#62875
kostis20 έγραψε:Πλέον σήμερα με τα κινητά και τις καμερες που έχουν είναι ακόμα πιο τραγικό να στέλνεις fax...
..


και εγω ετσι χρησιμοποιω τη φωτογραφικη του σμαρτφοουν για να στελνω καθημερινα παραγγελιες στην εταιρια,γρηγορα,αξιοπιστα.Εαν χρειαστει ομως να στειλω σε πελατες εκει δεν θα κανω δουλεια.Εκει φαξ.Μονο λιγοι νεαρης ηλικιας εχουν μειλ που να το χρησιμοποιουν στη δουλεια τους.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#62880 Εγω στελνω όλες τις εξετάσεις και τα ενημερωτικά στους ασθενείς με email...
Me φωτογραφική ακρίβεια και χρώματα.Τα νεα μηχανήματα θα μπουνε πάνω στο server και απο εκεί όλα PDF... :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#62898 Scan to pdf app μέσω της φωτογραφικής στο smartphone και αποστολή μέσω email στο πατ-κιουτ.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#62929 Fax -πλέον- μόνο όταν δε γίνεται αλλιώς και αυτό με φωτογράφηση του ή των εγγράφων, ψιλοεπεξεργασία στο pc και μετά αποστολή μέσω windows fax.
Windows Fax και για λήψη fax.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#62943 Εχθρός. Αν τυχόν έρθει fax στην εταιρεία (στο σπίτι δεν έχω καν ρυθμίσει το πολυμηχάνημα) και με ενδιαφέρει/αφορά (σπανιότατο), ψηφιοποιείται. Διαφορετικά, στην ανακύκλωση.
Δυστυχώς όμως στην εταιρεία θα συνεχίσουν να έρχονται fax, λόγω ύπαρξης παππούδων που εξακολουθούν να θεωρούν το εκτυπωμένο ανώτερο από το ψηφιακό...

<
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#62944 Μήπως να το ποστάρουμε και στο 4τφ να πάρουμε την γνώμη των 2 χρηστών ή λέτε να έχει πρόβλημα η εκεί διαχείρισις; :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#62947 Μιας και δε βρίσκω πιο σχετικό θέμα, μήπως έχει δουλέψει κανείς telex?

< μου
Άβαταρ μέλους
By vice246
#62948 τελεξ ειχαν λιγες εταιρειες και φυσικα οι τραπεζες…. θυμαμαι με εξυπηρετούσε καταστημα της Εθνικής για την επικοινωνια με το εξωτερικο…. μου εδινε και την γαλάζια διατρητη κορδελα για το αρχειο… :lol:

πληκτρολογηση επιστολής, τιμολογιου, παραγγελιας κα. σε ηλεκτρική γραφομηχανη…. και αποστολη με φαξ θερμογραφικου ρολο…… κολαση…
για μια σημερινη διαδικασια λιγων λεπτων…. σπαταλουσα πριν 30 χρονια, ώρες ατελειωτες μεχρι την τηλεφωνική επιβεβαιωση οτι ελήφθη over….. ειδικα την αποστολη φαξ στο εξωτερικο την γιορταζαμε με moet…

σημερα εχει περιοριστεί σε μεγαλο βαθμο….
αλλα οταν πχ κοβεις τιμ. πώλησης επι αυτοκινητου μεσω cloud… .για τον πελατη (παραδοσιακο καταστηματαρχη πχ) ειναι πιο πρακτικό να το παρει το παραστατικο απ ευθειας μεσω φαξ…. παρα να ανοιξει τα μειλ του να το βρει και να το εκτυπωσει….
συντομα ομως πιστευω οτι θα σβησει απο την καθημερινότητα μας….
Άβαταρ μέλους
By Chris
#62949
A-Viper7 έγραψε:Μήπως να το ποστάρουμε και στο 4τφ να πάρουμε την γνώμη των 2 χρηστών ή λέτε να έχει πρόβλημα η εκεί διαχείρισις; :adminpower:

είναι άδικο μωρέ, δε θα μπορεί να συνεισφέρει ο ΙΚΕ :lol: