Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#82563 *Θεωρητικά* ναι, τέλος, από εδώ και στο εξής μπαίνει ο εργοδότης, η τράπεζα, ο εφοριακός :shifty: ο γιατρός, και τσεκάρει μόνος του αν είσαι ΟΚ ή αν χρωστάς.

Επίσης τυγχάνει να γνωρίζω τα παιδιά από τον ανάδοχο που έτρεξαν για το Atlas, έγινε αρκετή δουλίτσα και σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα, αλλά και εγώ παραξενεύομαι που τελικά δουλεύει, και μάλιστα δουλεύει αρκετά καλά (μου βρήκε ένσημα από το '91, ούτε εγώ δεν έχω φυλάξει τη καρτέλα του ΤΑΙΣΥΤ :omg: )

Α, και για την ΓΓΠΣ που λέτε, χτυπάνε το SSO του taxis και τους σερβίρει απάντηση, δεν είναι κάτι το τρομερό, ούτε δύσκολο, απλά ήταν ανήκουστο π.χ. το 2005 που αναφέρθηκε (λόγω νοοτροπίας, όχι ότι δεν υπήρχε η τεχνολογία/τεχνογνωσία)
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#82576 Θεωρητικά είναι ενημερωμένο το σύστημα και απλά σε τσεκαρουν, όμως καλού κακού εγώ θα έχω και την εκτύπωση μαζί μου για να μην τεθεί πουθενά ζήτημα αμφισβήτησης
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#86736 Ερώτηση:
Έχουμε συνταξιούχο αστυνομίας (από αστυνομία πόλεων αρχικά) και γυναίκα που δουλεύει ως δημοτικός υπάλληλος.
Τι παίζει με τη σύνταξη σε περίπτωση θανάτου του άντρα?
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#213080 Το πρόγραμμα είχε ΟΑΕΕ σήμερα. Πάω 07:20 (κάπου είχα δει ότι ανοίγει 07:30, τελικά ήταν 08:00) και βλέπω κάμποσους να περιμένουν χαλαρά έξω από την είσοδο της πολυκατοικίας. Συμπληρώνω ΑΑ (#16) και ονοματεπώνυμο στην πρόχειρη λίστα αναμονής που είχε στηθεί (είμαστε πολύ μπροστά :s_sarcastic ) και φεύγω για καφέ. Επιστρέφω κατά τις παρά '5 και η λίστα είχε φτάσει στο #40 :s_omg . Ανεβαίνουμε όλοι στα γραφεία του ΟΑΕΕ και παίρνω το #12 για το μητρώο. Σε μία ώρα ακριβώς είχα τελειώσει. Ευτυχώς δεν πήγα με το άνοιγμα :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#250937 Το ετήσιο αυτοκόλλητο του ΙΚΑ για την θεώρηση του βιβλιαρίου έχει σταματήσει να έρχεται ταχυδρομικά; Παρατήρησα ότι έχω να παραλάβω από το '15
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#250942
Dimitris_P έγραψε:Το ετήσιο αυτοκόλλητο του ΙΚΑ για την θεώρηση του βιβλιαρίου έχει σταματήσει να έρχεται ταχυδρομικά; Παρατήρησα ότι έχω να παραλάβω από το '15

πήγαινε στο θέμα με τα εργασιακά και κάνε ότι λέω στο bill για ασφ ικανότητα, αυτό είναι το αυτοκόλλητο πλέον
Άβαταρ μέλους
By Serf
#250947 Απ' ότι με έχουν ενημερώσει από την εταιρεία μου, πλέον δεν το στέλνει το ΙΚΑ και δεν το χρειαζόμαστε.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#250965 Ναι, συνειδητοποίησε το ελ δημόσιο πως είναι πιο αποτελεσματικό να ελέγχει τέτοια πράγματα ηλεκτρονικά... :lol: :lol: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#250967 Μπορείς να τυπώσεις το ενημερωτικό να το έχεις καλού κακού γιατί στα νοσοκομεία δεν έχουν πάντα σύστημα όπως οι γιατροί του εοπυυ να διαπιστώσουν αν είσαι ασφαλισμένος ή όχι

Για να διευκολύνεις και μόνο
Άβαταρ μέλους
By markvag
#250971 Tι;;; δεν έχει ανακαλύψει ολόκληρο το ελ δημόσιο το internet;;;; :omg: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#250985 Μία φορά που πήγα στη βούλα μόνο που δε μου έδωσαν βραβείο που είχα τυπωσει το ενημερωτικό μου

This is what I do :iconcool: τους είπα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#251005
markvag έγραψε:Tι;;; δεν έχει ανακαλύψει ολόκληρο το ελ δημόσιο το internet;;;; :omg: :lol: :lol:


Βγάλε το "ολόκληρο" και είσαι μέσα. Οι γιατροί του ΕΟΠΥΥ είναι ιδιώτες που πληρώνουν το internetςςς από την τσέπη τους για να μπορούν να βλέπουν κατά πόσο κάποιος είναι ασφαλισμένος.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#251008
Serf έγραψε:
markvag έγραψε:Tι;;; δεν έχει ανακαλύψει ολόκληρο το ελ δημόσιο το internet;;;; :omg:


Βγάλε το "ολόκληρο" και είσαι μέσα. Οι γιατροί του ΕΟΠΥΥ είναι ιδιώτες που πληρώνουν το internetςςς από την τσέπη τους για να μπορούν να βλέπουν κατά πόσο κάποιος είναι ασφαλισμένος.

Ρε τι αγχώνεστε,αφού πλέον είτε ασφαλισμένος είσαι είτε ανασφάλιστος ,για τις δημόσιες δομές υγείας είναι ενα και το αυτό,θέλουν να το ξέρουν για να δουν ποιον θα χρεώσουν,για τον ασθενή είναι ακριβώς το ίδιο

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#251032
QsisVTS έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Το ετήσιο αυτοκόλλητο του ΙΚΑ για την θεώρηση του βιβλιαρίου έχει σταματήσει να έρχεται ταχυδρομικά; Παρατήρησα ότι έχω να παραλάβω από το '15

πήγαινε στο θέμα με τα εργασιακά και κάνε ότι λέω στο bill για ασφ ικανότητα, αυτό είναι το αυτοκόλλητο πλέον

Link του post plz?
Άβαταρ μέλους
By bill33
#251061
Dimitris_P έγραψε:
QsisVTS έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Το ετήσιο αυτοκόλλητο του ΙΚΑ για την θεώρηση του βιβλιαρίου έχει σταματήσει να έρχεται ταχυδρομικά; Παρατήρησα ότι έχω να παραλάβω από το '15

πήγαινε στο θέμα με τα εργασιακά και κάνε ότι λέω στο bill για ασφ ικανότητα, αυτό είναι το αυτοκόλλητο πλέον

Link του post plz?

viewtopic.php?f=9&t=111&start=3510#p246432 και μετά :)