Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#464166
Άβαταρ μέλους
By sargus
#464169 @g8777
Με κούφανες! Θέλω ειλικρινά να μου πεις πως την βρήκες αυτήν την τανία! Την είχες δει; την ήξερες; την έψαξες κάπως τώρα και αν ναι, πως;
Στα υπόλοιπα, θεός!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#464180 Atomic Blonde. Και Γερμανοί και Σοβιετικοί και Σαρλίζ Θερον. Τι άλλο θες;
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#464198 Ο θησαυρός, ελληνική.

Τρελό φέσι, ώρες-ώρες έβλεπες μια συνειδητή προσπάθεια να καταστρέψουν μια καλή ιδέα. Τα κατάφεραν!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#466557 http://www.protothema.gr/blogs/blogger/post/743214/athlioi-upokrites-parenohloun-ti-logiki-mou/

Nαι, Πρωτο Θρεμμα.

Ναι, Δανεικας.

Αλλα συμφωνω μεχρι κεραιας. :s_yes

Νισαφι. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#466564
g8777 έγραψε:http://www.protothema.gr/blogs/blogger/post/743214/athlioi-upokrites-parenohloun-ti-logiki-mou/

Nαι, Πρωτο Θρεμμα.

Ναι, Δανεικας.

Αλλα συμφωνω μεχρι κεραιας. :s_yes

Νισαφι. :s_whiteflag

Από το link:

Δεξιος 21/12/201719:07
Απο ποτε ο αντικομμουνισμος και ο αντιαριστερισμος ειναι "ρατσισμος"? Εγω να συμφωνησω ευχαριστως αλλα τοτε οι μισοι αριστεροι ειναι για ξυλο και φυλακα λογω ανεκδιηγητου, χονδροειδους, καταφανεστατου εως και ακτιβιστικου "ρατσισμου" εναντιον αντιθετων ιδεολογιων. Δε σας παιρνει, φιλε, ασ'το καλυτερα, ειναι πολυ χεσμενη η φωλια σας για να το παιζετε ακομα παρθενες......


Καλά του είπε! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#466566 Καλα εκει μεσα εχει μαζευτει το λεζ ανφαν σκατε του Ελληνιολικου Ιντερνετ. Αναρωτιεμαι γιατι.
Άβαταρ μέλους
By Pez
#467125 The Last Jedi

Κριτική από άνθρωπο που του αρέσουν τα Star Wars και το Saga χωρίς να είναι φαν ή να έχει δει κάτι πέρα από τις ταινίες. Mild Spoilers

Νόμιζα πως αν το άφηνα να περάσει καμια μέρα θα μου περνούσε. Δε μου πέρασε, και το να τα γράψω εδώ είναι πιο φθηνό από τον ψυχολόγο. Πρίν μερικές μέρες είχα δεί το Rogue One το οποίο το βρήκα αρκετά έως πολύ καλή ταινία και ήμουν αρκετά hyped.

Η ταινία είναι απλά TRASH. Οπτικά είναι πάρα πολύ καλή με φοβερά εφέ, φωτογραφία και μουσική. Και τα καλά τελειώνουν εδώ. Συστήνεται ανεπιφύλακτα σε άτομα με διαταραχή προσοχής που αδυνατουν η δεν θέλουν να συγκρατήσουν οτιδήποτε πέρα απο το τι βλέπουν στην οθόνη.
Απλά δεν υπάρχει πλοκή άξια λογου, ενώ υπάρχουν περίπου 9000 Plot holes ή things that just don't make sence, ενώ τη μισή διάρκεια της ταινίας που η σκηνοθετάρα ζορίστηκε να χωρέσει σε 2μισι ώρες είναι πλοκή χωρίς καμία ουσία. Παίζει ο σκηνοθέτης να σκέφτηκε 3-4 σκηνές που θα ήταν cool και προσπάθησε να φτιάξει μια ταινία τριγύρω τους αντι να κάνει το αντίθετο. Το πιο άθλιο είναι οτι ειναι ταινία είναι όχι μόνο ασύνδετη από τον κόσμο των προηγούμενων Star Wars, αλλά ακόμα και από το Episode VII το οποίο βγήκε πριν 2 χρόνια και σεναριακά εξελίσσεται μερικές μέρες πιο πρίν και έχω σοβαρές αμφιβολίες αν ο σκηνοθέτης το έχει καν δει. Τέλος το comedic στοιχείο, πέρα ότι είναι way too much, είναι με εξαίρεση ίσως 2 σκηνές σαχλό και απλά not funny. Πιθανώς να έγινε outsource στον κειμενογράφο του Σεφερή.
Οι χαρακτήρες είναι απλά άθλιοι χωρίς ανάπτυξη, δρώντας εκτός χαρακτήρα ή οποιουδήποτε λογικού πλαισίου, πράτοντας απλά ότι είναι βολικό για τον σκηνοθέτη. Έχουμε τη female jesus, τον αράπη, την χοντροκώλα κινέζα, αχ το παλίοπαιδο τον Πο, τον ναζί από τα lidl και τον teenage Vader , οι οποίοι είναι ο ένας πιο εκνευριστικά unlikable από τον άλλον. Όλοι στα τραίνα. Για όσους χαρακτήρες είχες ελπίδες να δείς κατι καλό είχαν τα πιο lame deaths (αλλά θα κάνουν καλά action figures). Όσο για τον χαρακτήρα του Luke Skywalker αυτός σοδομίστηκε και μετά πέταξαν το κουφάρι του στα σκυλιά. Άνθρωποι γύρω στα 40-50 που έχουν μεγαλώσει με τις παλιές ταινίες συνιστάται να μην τη δούν γιατί τα εγκεφαλικά είναι κοντά

Η ταινία είναι unsalvagable. Το χειρότερο είναι πως μαλλόν έτσι θα κυλήσουν από εδώ και πέρα τα πράγματα


Γενικά η ταινία με μιά φώτο:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#467130
Pez έγραψε:The Last Jedi

Κριτική από άνθρωπο που του αρέσουν τα Star Wars και το Saga χωρίς να είναι φαν ή να έχει δει κάτι πέρα από τις ταινίες. Mild Spoilers

Νόμιζα πως αν το άφηνα να περάσει καμια μέρα θα μου περνούσε. Δε μου πέρασε, και το να τα γράψω εδώ είναι πιο φθηνό από τον ψυχολόγο. Πρίν μερικές μέρες είχα δεί το Rogue One το οποίο το βρήκα αρκετά έως πολύ καλή ταινία και ήμουν αρκετά hyped.

Η ταινία είναι απλά TRASH. Οπτικά είναι πάρα πολύ καλή με φοβερά εφέ, φωτογραφία και μουσική. Και τα καλά τελειώνουν εδώ. Συστήνεται ανεπιφύλακτα σε άτομα με διαταραχή προσοχής που αδυνατουν η δεν θέλουν να συγκρατήσουν οτιδήποτε πέρα απο το τι βλέπουν στην οθόνη.
Απλά δεν υπάρχει πλοκή άξια λογου, ενώ υπάρχουν περίπου 9000 Plot holes ή things that just don't make sence, ενώ τη μισή διάρκεια της ταινίας που η σκηνοθετάρα ζορίστηκε να χωρέσει σε 2μισι ώρες είναι πλοκή χωρίς καμία ουσία. Παίζει ο σκηνοθέτης να σκέφτηκε 3-4 σκηνές που θα ήταν cool και προσπάθησε να φτιάξει μια ταινία τριγύρω τους αντι να κάνει το αντίθετο. Το πιο άθλιο είναι οτι ειναι ταινία είναι όχι μόνο ασύνδετη από τον κόσμο των προηγούμενων Star Wars, αλλά ακόμα και από το Episode VII το οποίο βγήκε πριν 2 χρόνια και σεναριακά εξελίσσεται μερικές μέρες πιο πρίν και έχω σοβαρές αμφιβολίες αν ο σκηνοθέτης το έχει καν δει. Τέλος το comedic στοιχείο, πέρα ότι είναι way too much, είναι με εξαίρεση ίσως 2 σκηνές σαχλό και απλά not funny. Πιθανώς να έγινε outsource στον κειμενογράφο του Σεφερή.
Οι χαρακτήρες είναι απλά άθλιοι χωρίς ανάπτυξη, δρώντας εκτός χαρακτήρα ή οποιουδήποτε λογικού πλαισίου, πράτοντας απλά ότι είναι βολικό για τον σκηνοθέτη. Έχουμε τη female jesus, τον αράπη, την χοντροκώλα κινέζα, αχ το παλίοπαιδο τον Πο, τον ναζί από τα lidl και τον teenage Vader , οι οποίοι είναι ο ένας πιο εκνευριστικά unlikable από τον άλλον. Όλοι στα τραίνα. Για όσους χαρακτήρες είχες ελπίδες να δείς κατι καλό είχαν τα πιο lame deaths (αλλά θα κάνουν καλά action figures). Όσο για τον χαρακτήρα του Luke Skywalker αυτός σοδομίστηκε και μετά πέταξαν το κουφάρι του στα σκυλιά. Άνθρωποι γύρω στα 40-50 που έχουν μεγαλώσει με τις παλιές ταινίες συνιστάται να μην τη δούν γιατί τα εγκεφαλικά είναι κοντά

Η ταινία είναι unsalvagable. Το χειρότερο είναι πως μαλλόν έτσι θα κυλήσουν από εδώ και πέρα τα πράγματα


Γενικά η ταινία με μιά φώτο:
Εικόνα


Καλα τα λες, να βγει ο κορτο στο τηλεφωνο πλζ.

Ε-λ-ε-ο-ς
Οπως ειχα γραψει και στην πρωτη ταινια του JJAbrams φαινεται οτι το target group ειναι ημιηλιθια 15χρονα. Aντε και σ΄άνωτερα, υπαρχει και το ender;s game. :s_hang

PS κριμα που ο driver ειναι και καλος ηθοποιος
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#468917 Είδα τη Δουνκέρνη, αρνητικά προκατειλημμένος από όσα είχα διαβάσει εδώ μέσα. Κι όμως, ήταν ταινιάρα. Σύμφωνοι, δεν είχε τη συνήθη αγριάδα των πολεμικών ταινιών αλλά αυτό δεν είναι αρνητικό για όλους. Επίσης, συνεχώς περιμένεις το μεγάλο μακελειό αλλά δεν έρχεται ποτέ.
Εστιάζει όμως στους ανθρώπινους χαρακτήρες, έχει και καταπληκτική φωτογραφία και μουσική.
Εν κατακλείδι, δε φτάνει στο μεγαλείο, δεν τη λες αριστούργημα. Είναι όμως ταινιάρα, 8.5/10.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#469011 The Mummy 3 http://www.imdb.com/title/tt2345759/
τπτ ιδιαίτερο, νομίζω οι προηγούμενες ήταν καλύτερες

Mad Max Fury Road το έβγαλα στο 5λεπτο.

Shot Caller http://www.imdb.com/title/tt4633690/?ref_=nv_sr_1
Δυνατή ταινία, δείχνει πώς ένας απλός οικογενειάρχης ενσωματώθηκε στην κλίκα της φυλακής μετά από ένα ατύχημα για να επιβιώσει