Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#579560
NickTG έγραψε:
gto250swb έγραψε:Εμενα μου φανηκε σουπα...η πρωτη ωρα περασε με κακες ερμηνειες χωρις λογο, τη δευτερη ωρα με πηρε ο υπνος (χωρις πλακα) και το κλεισιμο μιεχ. Οταν το δει ο κοσμος να σας πω και που κοιμηθηκα-ξυπνησα ακριβως μπας και γινει λιγο χαβαλες.




Οι υπόλοιπες σου άρεσαν? :hmmm:


Τώρα είδα την ερώτηση, σόρρυ, το ινφινιτι wars μια χαρά, γενικά hit or miss , το χιούμορ οι χαρακτήρες κλπ. Όλα οκ, απλά νομίζω οτι δεν την πολυπαλευω τελευταία με Μάρβελ. Εσένα σου άρεσε η τελευταία?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#579562
gto250swb έγραψε: Όλα οκ, απλά νομίζω οτι δεν την πολυπαλευω τελευταία με Μάρβελ.


A ΚΡΙ ΒΩΣ

Εχει πεσει σαν ακριδ..σαν τοπικη οργανωση σε δανειο Αγροτικης Τραπεζας πανω απο το Χολιγουντ και πλεον δεν βλεπεις τιποτα αλλο . Ενα MCU τα εχει σκεπασει ολα, ταινιες μιας χρησης*, ηθοποιοι να χαραμιζονται σε τυπικοτητες και PRιλικια, τιγκα στη ναδρολονη και τα τουριναμπολ.

ΤΙΝΑΦΤΟΡΕ.

Και τα γραφει καποιος που ΕΙΔΙΚΑ το Infinity Gauntlet (και ειδικοτερα αυτο το εξωφυλλο) το εχει για εικονισμα.


* ειδικα το civil war saga (must read για να κατανοησεις την αμερικανικη κουλτουρα περι σχεσης πολιτη-κρατους) το ξεσκισανε σε Μortal Combat κλωνο.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#579641
gto250swb έγραψε:
NickTG έγραψε:
gto250swb έγραψε:Εμενα μου φανηκε σουπα...η πρωτη ωρα περασε με κακες ερμηνειες χωρις λογο, τη δευτερη ωρα με πηρε ο υπνος (χωρις πλακα) και το κλεισιμο μιεχ. Οταν το δει ο κοσμος να σας πω και που κοιμηθηκα-ξυπνησα ακριβως μπας και γινει λιγο χαβαλες.




Οι υπόλοιπες σου άρεσαν? :hmmm:


Τώρα είδα την ερώτηση, σόρρυ, το ινφινιτι wars μια χαρά, γενικά hit or miss , το χιούμορ οι χαρακτήρες κλπ. Όλα οκ, απλά νομίζω οτι δεν την πολυπαλευω τελευταία με Μάρβελ. Εσένα σου άρεσε η τελευταία?


Σε γενικές γραμμές ναι.
Βέβαια μου άρεσαν και όλα τα υπόλοιπα οπότε περίμενα και το τέλος.
Φυσικά θα μπορούσε να έχει κάνει κάποια πράγματα καλύτερα ή διαφορετικά αλλά αυτό ισχύει για κάθε ταινία.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#579646 το 3ωρο σινεμά χωρίς διάλειμμα είναι σα να είσαι τιμωρία :protest:

δεν πάω πουθενά ξανά τόσες ώρες
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#579752 Το είδα χθες στο Αελλω ΜΕ διάλειμμα.
Είχε τελικά post credits scene? Περιμέναμε περιμέναμε ώσπου φύγαμε
Άβαταρ μέλους
By elteo
#579755
QsisVTS έγραψε:το 3ωρο σινεμά χωρίς διάλειμμα είναι σα να είσαι τιμωρία :protest:

δεν πάω πουθενά ξανά τόσες ώρες


Εικόνα

.....is your friend.... :s_sarcastic :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#579756 Credits έδειχνε, μετά την παρουσίαση των χαρακτήρων βέβαια. Ακόμα κι αυτοί που περίμεναν έφυγαν.

btw έχει βγει το Captain Marvel για ενοικίαση; Δεν το βλέπω στα γνωστά μαγαζάκια
Άβαταρ μέλους
By g8777
#579759 :omg:

:(

Post credit scene παιζει ακριβως οταν περασει το logo με τον Ινδιανο στο τελος-τελος, πριν ανοιξουν τα φωτα.

Δεν λεω αλλα για να μην το χαλασω, ΕΠΟΣ. :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#579803
Asimov έγραψε:απλά ανεξάντλητες οι δυνατότητες του Jenkins.

Με συγκίνηση να σας πω ότι ο πολύς Jenkins θα κάνει τη μεταφορά του Underground Railroad σε σειρά 11 επεισοδίων.
Εκπληκτικό βιβλίο, πολύ συγκινητικό, βραβείο Πούλιτζερ.
https://www.psichogios.gr/site/Books/show/1005429/ypogeios-sidhrodromos
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#580952
Anonymous Founder έγραψε:Μόνον το 1ο βλεπόταν, τα υπόλοιπα ήταν τραγικά το λιγότερο. :lipsealed:



Εικόνα

:shifty:

g8777 έγραψε:Και τα γραφει καποιος που ΕΙΔΙΚΑ το Infinity Gauntlet (και ειδικοτερα αυτο το εξωφυλλο) το εχει για εικονισμα.


* ειδικα το civil war saga (must read για να κατανοησεις την αμερικανικη κουλτουρα περι σχεσης πολιτη-κρατους) το ξεσκισανε σε Μortal Combat κλωνο.


Ποιό infinity gauntlet?

Εικόνα
Εικόνα

METANOEITE.