Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#796463
Red Garland έγραψε:Image
Realzeus, Παρμενιων 2003, Επιδειξη Αντικαταστασης ελλατωματικου επικρουστηρα σε G3A3, Μαεβιους Παχατουριδης, γρασο σε στουπι, 156 Α/Κ ΜΒΠ Στρατοπεδο Μουσατου


:s_hang
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#796468
g8777 έγραψε:
Τετοια μαστορια σε λιανισμα ψτου δεν εχεις ματαδει Μπουσσε, μιλαμε για λεηζερ, αδιαταρακτη κοπη ο μπαλτας. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:


:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#798533 Αν σκοπεύετε να δείτε το Avatar σε ΙΜΑΧ ή 3D να πάτε οπωσδήποτε. Στην τηλεόραση θα βαρεθείτε, έχει πααααααάρα πολλά νεκρά σημεία οικολογικής επίδειξης τεχνολογίας και CGI. Βέβαια και ο γέρο Τζέιμς έχει αρχίσει να ξεμένει από ιδέες, είδαμε λίγο από την Άβυσσο, λίγο από Τιτανικό, λίγο από τα Σαγώνια του θείου Σπίλμπεργκ και μία δομή ταινίας λίγο πολύ στην πεπατημένη της πρώτης ταινίας. Εντυπωσιακή ταινία, σίγουρα. Για καλή δεν ξέρω. Όχι ξέρω, καλή είναι. Ως εκεί.
Άβαταρ μέλους
By skous
#798538 Καθηλωτικη ταινία από άποψη φωτογραφιας/σκηνικων/εφέ σε 3D (εγώ το είδα στην high frequency rate εκδοχή).

Από σενάριο, το ίδιο με το πρώτο, αλλά δεν πας να το δεις για το σενάριο. Πας να φας τα ποπκορν σου και να πάθεις πλάκα με την εικόνα.

Το τι έχει φτιαξει ο κερατάς σε σκηνές με χρώματα και 3D απλά δεν έχει ξαναγίνει μέχρι σημερα.


< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#798858 Είναι απλά θεότρελος :lipsealed: :omg:

Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#799509 Ωραίο το Top Gun Maverick. Δεν θυμάμαι τόσο καθαρά την πρώτη ταινία για σύγκριση , έχουν περάσει αιώνες που την είδα τελευταία φορά, αλλά ήταν ευχάριστη.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#799521 Πριν λίγο γύρισα απο αβαταρ.
Για μένα φολίτσα, ψιλοαναμενόμενα θα μου πεις, όπως οφείλει κάθε vol2 της κάαααθε ταινίας που βγαίνει. Νταξ ίσως αδικώ κάποιες αλλά θα είναι ελαχιστότατες. Ναι, οκ, γραφικά και γενικά ανιμέισιονς στα ύψη αλλά μέχρι εκεί.
Α, και ο μαβερικ στο ίδιο μοτίβο. Προχειροσενάριο ίσα για να παίξει ο ήρωας και το πολεμοχαρές(σοβαρά υπάρχει; :lol: ) αίσθημα των αμερικανακίων στα ύψη.
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#799522 Eτσι ακριβώς.. μην το ψάχνεις, αρπαχτες λέγονται...
Τα περισσότερα σίκουελ αυτό είναι.. έχουν ξεμείνει και από νέες ιδέες...
Ειδικά το top gun, μιλάμε για τρελή φόλα, αστεία πλοκή, κενοί έως γελοίοι διάλογοι, χαρακτήρες καρικατούρες, απλά βασίζονται στη νοσταλγία.
Το άβαταρ δεν το είδα ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#800070 Un hombre de acción
https://www.imdb.com/title/tt12703292/? ... _sr_srsg_0

Καταπληκτική ταινία βασισμένη σε αληθινή ιστορία. Αφορά έναν ιδεολόγο οικοδόμο ο οποίος εξελίχθηκε σε έναν αναρχικό στα πρότυπα Μπακούνιν, Κροπότκιν, που κλέβει τράπεζες για να χρηματοδοτεί την επανάσταση του προλεταριάτου απέναντι στο κεφάλαιο.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#800078 Δεν την έχω δει την ταινία, αλλά προφανώς δεν είναι κριτήριο η βαθμολογία στο IMDB
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#800081 Να βάλετε στη λίστα το the menu και triangle of sadness

Για μένα το πρώτο ειναι χαλαρά στο τοπ των φετινών που είδα, σοβαρή καφρίλα και σάτιρα της δηθενιας της υψηλής κοινωνίας.
Το δεύτερο (που γυρίστηκε και Ελλάδα παρακαλώ) ειναι στο ίδιο μήκος κύματος αλλά πιο ελαφρύ.

Εν τω μεταξύ ο σκηνοθέτης του μενού ειναι τηλεορασακιας, πραγματικά μου πέσαν τα σαγόνια με το αποτελεσμα :s_howdy