Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#493548 Και που εισαι ακομα με την Disney. :iconcool:
Ακομα και ο Κορτο καπου στο 7ο spin off θα βαρεθει.

Για Χαρη Ντινο Σταντονα τι να πω. Τεραστια μορφη. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#493970
Dimsabas έγραψε:Το κέρατό μου! Έπρεπε να ζητήσω αποζημίωση για τη μία ώρα που έχασα από τη ζωή μου. Έχοντας διαβάσει τις κριτικές σας, πιέστηκα να δω ολόκληρη ώρα από το φέσι που λέγεται The Florida Project.


Κι εσύ; Κι εγώ το 'χα βάλει χθες. Στο 50' το έβγαλα για Suits
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#494096 Την είδα κι εγω. Όλη.
Δε μπορω να πω οτι συγκινήθηκα κιόλας, ούτε οτι ηταν κάνα αριστούργημα..
Μια απλώς καλη ταινία που δε θα έλεγα οτι ανακάλυψε και την Αμερική...

< >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#494103 Α, και κάτι άσχετο.
Απο που κατεβάζουμε μεταγλωττισμένες ταινίες παιδικά animation κλπ?
Παιζει ανοιχτό torrentαδικο?

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#494108 Έχει και στο tpb.
Βάλε keyword "greek".
Προσοχή, ανάμεσα στα άλλα θα σου βγάλει και Sirina :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By sargus
#494154 Είδα το Thor Ragnarok.

Και μου άρεσε πολύ σαν ταινία και γέλασα πολύ! Γενικά πέρασα ένα πολύ ευχάριστο 2ωρο ενώ αρχικά την έβαλα για να περάσει η ώρα μου μέχρι να κοιμηθώ.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#494791
Dimsabas έγραψε:Ελληνική ταινία μετά από καιρό. Ήταν συμπαθέστατη κι υπάρχει ολόκληρη εδώ:

https://youtu.be/x6smGsfEhLc
Μου άρεσε κι εμένα πολύ, με τον τρόπο που έδεσε τις ιστορίες. Έξυπνο σενάριο και πολλά προσφυγικά μηνύματα. Αυτός ο Μάκης, είναι καταπληκτικός όπου και να παίξει. Και να φανταστείς ότι γυρίστηκε με 200Κ μπάτζετ και ήταν και η υποψηφιότητα μας για τα οσκαρ φέτος.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#494844 Μου άρεσε αλλά μέχρι εκεί. Ωραία η πλοκη του αλλά θα προτειμουσα πιο πλούσιο σενάριο στο τμήμα των διαλόγων. Φαντάζομαι έτσι είναι η πλατεία Αμερικής.

Προτείνεται σε καθε περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#495056 Θέλω να δω το καινούριο tomb raider αν και ξέρω το σενάριο από ότι έχω καταλάβει (θα είναι παρμένο από παιχνίδι)

Αυτό που δεν έχω αποφασίσει είναι αν μου αρέσει η νέα Λάρα. Μου αρέσει η ηθοποιός αλλά δεν ξέρω αν θα της πάει ο ρόλος :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#495064 Και το νέο κόνσεπτ και η ηθοποιός είναι πολύ καλύτερες επιλογές σε σχέση με το παρελθόν imho. :s_wink
Της δίνω μεγάλη πιθανότητα να βγει ταινιάρα (σε σχέση με τα προηγούμενα) αν τους κόψει λίγο το μυαλό και δεν το τραβήξουν από τα μαλλιά.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#495105 η προσέγγιση είναι με βάση το reboot του παιχνιδιού του 2013 όπου η lara είναι όχι γαμάω και δέρνω από την αρχή αλλά ένα κοριτσάκι που στη συνέχεια γίνεται φονική μηχανή, στην αρχή όμως είναι κακομοιρούλα και με βάση αυτό το "character development" πιστεύω ότι έγινε η επιλογή της ηθοποιού.. για την αρχή είναι σίγουρα ταιριαστή

από την άλλη όμως στο τέλος πρέπει να γίνει φονική μηχανή και θέλω να δω πώς θα πάει με αυτή τη συγκεκριμένη ηθοποιό.. όπως και να χει σαν φαν των tomb raider θα τω δω και αυτό.εδώ που τα λέμε ποτέ δεν με ξετρέλαναν οι ταινίες με τη jolie, όχι ότι ήταν κακές για ταινίες που προκύπτουν από παιχνίδι (όπου το να βγει κακή ταινία είναι το αναμενόμενο), αλλά δεν ήταν και καλές οπότε δεν έχω και υπερυψηλές προσδοκίες οτιδήποτε και να έχουν κάνει τώρα θα είναι καλύτερο

βέβαια στην εποχή μας που τα παιχνίδια έχουν γίνει ταινίες κανονικές και πολλές φορές είναι και καλύτερα από ταινίες (όχι της πολύ κουλτούρας, αλλά από ταινίες δράσης είναι συχνά πλέον καλύτερα) τα στάνταρ είναι πολύ ανεβασμένα :hmmm:

το ερώτημα είναι να πάω σκ όπου θα είναι τίγκα στα 15χρονα που δεν θα το βουλώνουν, ή να περιμένω καμιά καθημερινή μες στην άλλη εβδομάδα (να παίξει και καμιά έκπτωση) ; γιατί γενικά ψήνομαι για τη φάση του σινεμά, έχω αυτό το βίτσιο

ίσως πάω σκ σε πολύ βραδινή προβολή