Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#448061 Το παιρατΜπέι είναι still οκ για ενοικίαση ή έχει βάλει μάτια ο big brother ?
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#449177 Έχει δει κανένας αυτή την ταινία ;
Εικόνα

Thnx

Yg ... με τέτοιο Hollywood μοιραία θα το ρίξουμε στο Bollywood
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#449377 Απλά επική. Καθολου φαν του είδους, αλλά έχει αρκετή δόση καλτιάς.

Νομίζω ειναι bollywood με ιδανικό προσανατολισμό για το μέσο Ελληνα θεατή.

Λιγοστά σχετικά breaks για τραγούδια, όμορφα δεσίματα σκηνών και πολύ ωραία φωτογραφία σε σημεία. Αν έχεις το διαθέσιμο τρίωρο δοκίμασέ την.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#449817 Σας ευχαριστώ πολύ ... κατέβηκε και μπήκε στο πλάνο ( αλλά αυτό το "διαθέσιμο τρίωρο" ήταν μαχαιριά )
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#449845
nass έγραψε:Είδα το Toni Erdmann
Πολύ καλό, γλυκόπικρη κωμωδία με ωραίες κωμικές στιγμές, πολύ έξυπνο σενάριο και πρωτότυπο θέμα.
Συνιστάται :s_thumbsup

Είδαμε πριν λίγες μέρες κι εμείς το συγκεκριμένο. Έχω να πω ακριβώς τα αντίθετα:
Τεράστιο (πάνω από 2.5 ώρες) χωρίς λόγο και αιτία. Οι ηθοποιοί πάρα πολύ καλοί, το θέμα πρωτότυπο, η εκτέλεση ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΗ.
Η :inlove: μου μου είπε πως είναι η χειρότερη ταινία που έχει δει (υπερβολές, μια μέρα πριν έβλεπε την Δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά! :lol: ).

Αυτό δεν έχει να κάνει με την γνώμη του nass, έψαξα να δω αν το έχει μνημονεύσει κάποιος εδώ μέσα αφού το είχα δει. Υποψιαζόμουν τον Asimov, γνωστή ποσότητα στις άκυρες ταινίες και στις ακόμη πιο άκυρες κριτικές, αλλά έπεσα έξω...
:s_biggrin

Τώρα θέλω να δω το I, Daniel Blake και φοβάμαι να το προτείνω.. :s_cry :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#449856 :rant:

Δεν το έχω δει. Μόνο έγκυρα βλέπω :shifty:
Έχω δει το I, Daniel Blake :s_thumbsup

Και για να μην ξεχνιόμαστε
έβλεπε την Δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά

:s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By g8777
#449861
Asimov έγραψε:Και για να μην ξεχνιόμαστε
έβλεπε την Δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά


Εικόνα

:s_biggrin


Ναι, αμ πως. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#449862
Anonymous Founder έγραψε:Η :inlove: μου μου είπε πως είναι η χειρότερη ταινία που έχει δει (υπερβολές, μια μέρα πριν έβλεπε την Δασκάλα με τα ξανθά μαλλιά! :lol: ).

Αυτό δεν έχει να κάνει με την γνώμη του nass, έψαξα να δω αν το έχει μνημονεύσει κάποιος εδώ μέσα αφού το είχα δει. Υποψιαζόμουν τον Asimov, γνωστή ποσότητα στις άκυρες ταινίες και στις ακόμη πιο άκυρες κριτικές, αλλά έπεσα έξω...
:s_biggrin

Τώρα θέλω να δω το I, Daniel Blake και φοβάμαι να το προτείνω.. :s_cry :s_empathy

Να το δεις το I, Daniel Blake! Εξαιρετικη ταινια!!

Οσο για την δασκαλα με τα χρυσα μαλλια..
http://www.protothema.gr/life-style/Gos ... ropoulou-/
Μεχρι και σημερα βγαλμενα απο την ζωη ειναι :s_tongue :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#449881 Αν και οφ τόπικ εγώ συγκλονίστηκα που η εν λόγω τελειώνει τη φιλοσοφική :omg:
Δεν της το 'χα για να είμαι ειλικρινής, για μανικιουρίστα ή για κάνα ντιρί στο τσακίρ κέφι την είχα :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#449884 Είναι η απόδειξη πως την συγκεκριμένη σχολή μπορεί να την βγάλει ο οποιοσδήποτε.
Εδώ που τα λέμε, αυτό ισχύει για όλες τις σχολές, απλώς για κάποιες είναι ακόμη πιο εύκολο και προφανές.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#449952 Αν μπεις (οπουδήποτε) δε διαφωνώ ότι κουτσά στραβά, έστω μετά από 10 χρόνια, θα βγεις.
Αλλά στην Ελλάδα δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να μπεις στη φιλοσοφική, όλο και κάτι θα σκαμπαζεις.
Για να μπήκε εκεί κάποτε αυτή, μια στοιχειώδη ευφυΐα την έχει. Πρέπει να έγραψε κάπως αξιοπρεπώς αρχαία και έκθεση στην τελική.
Την είχα για γνήσιο βούρλο, που δε μπορεί να σχηματίσει μια πρόταση.