Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#625865 Περιμένοντας το A Hidden Life του αξεπέραστου Τέρενς.
Σε 10 μέρες στις αίθουσες.
https://m.imdb.com/title/tt5827916/?ref_=fn_al_tt_5
Άβαταρ μέλους
By drdino
#625894 Όχι ακόμα, είναι στην ουρά όμως γιατί μου είπαν ότι αξίζει.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#625895 Καλυτερα δειτε το αρχικο, το αγγλικο.

Με βαση το 10 αγιστα 4,5, (και το 1,5 επειδη παιζει ο Νταφοε).
Άβαταρ μέλους
By markvag
#625959
rx8_drifter έγραψε:Το Lighthouse το έχει δει κανένας? Μου φαίνεται σουπερ νταρκίλα :eat:


Δυστυχώς... Πολύ κουλτούρα να σε πάρω να φύγουμε, προσωπικά βαρέθηκα και με πήρε ο ύπνος κάπου στη μέση... :s_blush

ΟΚ, Αγγελόπουλοσ, Μία Αιωνιότητα και Μία Μέρα, μια χαρά, το ξανάβλεπα άνετα.... αλλά αυτό δεν το άντεξα...


Την επόμενη μέρα είδα αυτό και ήρθα στα ίσια μου. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#626249 1917 πολύ καλό, 8/10, βλέπεται προτιμότερα στο σινεμά. Φουλ αντιπολεμικό, ίσως ο Μέντες να έπρεπε να είχε διαβάσει το Ζωή Εν Ταφω και να το κάνει ταινία.

< 9T Pro >
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#626289 Για κανένα λόγο σπιτι αυτη η ταινια, εκτός ξερω γω αν εχεις κανα σουπερντουπερ homecinema.
Aναρωτιέμαι αν θα άξιζε σε imax, φαντάζομαι πως ναι
Άβαταρ μέλους
By melos86
#626377
melos86 έγραψε:Οποιος μπορει να δει το 1917 σε IMAX αιθουσα να το προτιμησει...
Δεν εχω ξαναπεταχτει ετσι απο την τρομαρα μου σε ταινια ποτε μεχρι τωρα!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#626385 Επιβεβαιώνω τη γαματοσύνη του IMAX. Επίσης λόγω του bad spoiler του κυρίου ^ ήμουν σε επιφυλακή για την φάση που τρομάζεις οπότε δεν τρόμαξα :rant: :lol:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#626389 Σιγα που δεν πεταχτηκες!!! :lol: (και ο σεναριογραφος πρεπει να πεταχτηκε αν το ειδε σε IMAX)
Αρκετα ποπκορν θυσιαστηκαν σε εκεινη τη στιγμη....
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#626988 Πως είδατε τα Οσκαρ? Από την πλευρά μου, τα πιο δίκαια των τελευταίων χρόνων. Επιτέλους μία καταπληκτική ταινία που δεν είναι Χόλιγουντ, Νετφλιξ κλπ παίρνει αυτό που της αξίζει!
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#627006
cmarin έγραψε:Πως είδατε τα Οσκαρ? Από την πλευρά μου, τα πιο δίκαια των τελευταίων χρόνων. Επιτέλους μία καταπληκτική ταινία που δεν είναι Χόλιγουντ, Νετφλιξ κλπ παίρνει αυτό που της αξίζει!


+++ :s_howdy

Όλα τα λεφτά η βαρεμάρα του Scorsese όταν βγήκε ο Eminem :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#627013 Μεγάλη υπέρβαση η ( δίκαια ) βράβευση του Parasite ως καλύτερη ταινία ( + σκηνοθεσία )

Δεν κρύβω ότι αιφνιδιάστηκα ( ευχάριστα )

ΥΓ Να δείτε το JoJo Rabbit ... για όλη την οικογένεια . ( από τις πιο ωραίες final scenes )

Άβαταρ μέλους
By g8777
#627021
St.Devote έγραψε:Μεγάλη υπέρβαση η ( δίκαια ) βράβευση του Parasite ως καλύτερη ταινία ( + σκηνοθεσία )


Xμμμ

Χωρις να θελω να μειωσω την αξια του Parasite (και για μενα αλλωστε ηταν η ταινια της χρονιας) θεωρω οτι η βιομηχανια περισσοτερο βασιστηκε στο οτι αποτελεσε το καταλληλο "περιτυλιγμα" για να "επιβραβευσει " (wink wink) το νεο μοντελο ταινιων/τηλεορασης στυλ Νετφλιξ ( + δηλωση εξωστρεφειας σε μεγαλες αγορες περαν της Αμερικης).

Εν συντομια μου θυμιζει αναλογη αντιμετωπιση με την Miramax πριν καμια 25αρια χρονια (περασαν τοσα; :lipsealed: )

Κατα τα αλλα, οταν εγω τα εγραφα για την Λορα Ντερν ο Ασιμω μας ελεγε οτι ειναι ερωτευμενος με τον Τζαρβις Cockερ. :s_biggrin