Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#556557 Εγώ το διαβάζω τώρα , αλλά είναι στα ελληνικά και κακομεταφρασμένο , να πάρει !
Μετά με περιμένουν οι νύχτα της Λισσαβόνας, οι 3 σύντροφοι και ο μαύρος οβελίσκος , αυτός είναι σαν παλιό calvados , με δασείες και περισπωμένες.
Τα παρήγγειλα και τα 4 μαζί όταν είδα οτι είναι τα τελευταία κομμάτια. :(
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#556584 Και οι νύχτες Λισσαβώνας θα σου αρέσουν, είναι και πετρολχεδ :metalo:

Έχω τα είχα βρει αμαζον από αμερικη :lipsealed: μεταχειρισμένα σε κάτι παλιές εκδόσεις και τα δυο :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#558130 Έτσι κι έτσι το Red sparrow, αν εξαιρέσεις τη Τζένιφερ...

Εγώ είδα το https://m.imdb.com/title/tt4964788/

Λίγο έξω από τα νερά του ο Ιρανός, αλλά αρκετά καλή η ταινία.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#558172
KiloMeater έγραψε:Red Sparrow
ενδιαφέρουσα ταινία μεχρι το τέλος , κλασσική κατασκοπίλα ψυχρού πολέμου


Μου φανηκε τρελλη μαπα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#558405
Asimov έγραψε:
Εγώ είδα το https://m.imdb.com/title/tt4964788/

Λίγο έξω από τα νερά του ο Ιρανός, αλλά αρκετά καλή η ταινία.


Σκηνοθετης --->

Εικόνα


Καταρχην μπραβο στο παλικαρι που εξελιχθηκε απο Β-Γ (τον) ρολους σε ταινιες του Ευσταθιου Ψαλτου :inlove: (αποδειξη οτι μεγαλυτερο κινηματογραφικο σχολειο δεν υπηρξε ) σε σκηνοθετα επιπεδου (flat δλδ, για τους αναγνωσται κατηγοριας tiflomat). :s_thumbsup

Για ζυγωσε να στα πω απο κοντα μαναμ'.





Ελα



















ελα και αλλο


















































κοψτο τωρα δεξια


















































Εικόνα



Χαλασαμε μια συσκευασια φουντουνια για να δουμε την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΟΗΣΙΑ (αυξανει εκθετικα ο δεικτης απο τις προσδοκιες που δημιουργουν τα hashtag #ιρανος, #μικροκοσμος, #δημουλιδου) της δεκαετιας αντι για μια εξαδα Βικος tSoda.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ .

Τετοιο χαραμισμα εχω να δω απο αυτον τον παγκο. :(

Τι να πεις εδω .

Laura, a Spanish woman living in Buenos Aires, returns to her hometown outside Madrid with her two children to attend her sister's wedding. However, the trip is upset by unexpected events that bring secrets into the open.




Εικόνα
ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕ ΛΕΜΑΙ.

Απο το πρωτο τεταρτο εχεις ηδη καταλαβει τους συνδετικους κρικους Μπουρδεμ - Κρουθ.Και εκει τελειωνει η ταινια. Μια χαρα , ΑΝ το πλασαραν σαν s98e597 Τολμης και Γοητειας.

Αλλα ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ.

Πρεπει ο Μπουρδεμ να παιξει τον ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ρολο (ο λατινος εραστης, ο μποεμ Σπανιολος, ο ριχνω οποια θελω , ο Ρακος νο 14 και ο πρωτος μπουνακιας).

Πρεπει η Κρουθ να παιξει την χαροκαμμενη μανα επειδη ειναι ΑΒΑΦΤΗ .

Πρεπει ο Γιδοκρατορας σκηνοθετας (Ασγκαρ Αρπαχτι) να μας χρησιμοποιησει τους ορχεις ως τσακμακοπετρες για μια τετριμμενη ιστορια που ΟΥΤΕ θριλερ ειναι, ΟΥΤΕ δραμα, ΟΥΤΕ ΚΑΝ το November Rain σε extended version.

Αλλα ας ειμεθα Ελεημοναι. :)

Ασγκαρντιανε (απο τα Λιντλ):

Εικόνα

(Ειπαμε, ελεημοναι. :rtfm: )

Ασιμωφ------------>

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΔΕΙΚΤΗΣ ΑΣΧΕΤΙΛΑΣ ΣΕ AUDIO & VISUAL. :adminpower: :adminpower: :adminpower: :adminpower:

Its official, file under Red Army 7, giannis polo etc. :iconcool: Αν του εκανες blind test θα μας εγραφε "οου μαι γκατ :help: :omg: τεικ ιτ εγουει, ντισκαστινγκ Νικο Φωσκολος, αι ονλυ γουοτς Κισλοφκσι κι απαν".

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ. :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic



Και σκεψου οτι η εναλλακτικη ηταν

Εικόνα
:(

αλλα η απο σημερα πρωην συζυγος ηθελε να δουμε κατι "καλο". Ε ναι, τι να κλασει ο Μπουρμαν ο Μιφουνε και ο Μαρβιν μπροστα στα παρτσακλα απο την Κομποθεκλα της Ισπανιας και τον τσελιγκα απο τον Ευφρατη. :s_shout :rant:


Γκαρλαντ μιλησα. :adminpower:

Καθαρογραψε το και ανεβα στο καμπαναριο του Καπνικαρεα να διαδωσεις τον Λογο μου. :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#558411 g

μια λέξη μόνο

------> ΑΣΧΕΤΟΣ :s_smile

Όσο για τον Φαραντι, ΚΑΙ το Παρελθόν ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ο Χωρισμός ΓΑΜΗΣΑΝ

Αλλά

Αυτή

είσαι :s_yes



Σε άλλα νέα, συμπαθητικό το:

The laws of thermodynamics

και πολύ κατώτερο των προσδοκιών και του hype το:

A quiet place

Αλλά φαντάζομαι του g του άρεσε :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Chris
#558419
Asimov έγραψε:και πολύ κατώτερο των προσδοκιών και του hype το:

A quiet place

Αλλά φαντάζομαι του g του άρεσε :s_biggrin


Μετα απο αυτο και το birdbox, προβλεψη για επομενο netflix hit ------>

Fart another day

Μια χωρισμενη βιγκαν μητερα με το αυτιστικο παιδακι της βρισκεται ξαφνικα αντιμετωπη με εξωγηινους δαιμονες που κατεβηκαν να κατακτησουν τη γη με τη μεθοδο του dutch oven. Ο μονος τροπος να επιβιωσουν ειναι να αναπνεουν απο το στομα, ή να καταφερουν να αμολησουν βρωμεροτερες ωστε να τους εξοντωσουν


< >
Άβαταρ μέλους
By sargus
#558420 Birdbox (2018)

Εικόνα

Ταιριάζει με την παραπάνω κουβέντα και το είδα προχτές. Επίσης είναι παρόμοιο με το ''A Quiet Place''.
Μου άρεσε πολύ! Περισσότερο από το quiet place.
Είχε διάφορες ακυριές και σεναριακές ευκολίες αλλά ήταν πολύ ωραία φτιαγμένη με γρήγορο μοντάζ και με κρατούσε σε αγωνία όλη την ώρα ώστε να θέλω να δω τι θα γίνει μετά και να αδιαφορώ για τις μικροατέλειες. Την ευχαριστήθηκα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#558421
Asimov έγραψε:g

μια λέξη μόνο

------> ΑΣΧΕΤΟΣ :s_smile

Όσο για τον Φαραντι, ΚΑΙ το Παρελθόν ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ο Χωρισμός ΓΑΜΗΣΑΝ

Αλλά

Αυτή

είσαι :s_yes



Σε άλλα νέα, συμπαθητικό το:

The laws of thermodynamics

και πολύ κατώτερο των προσδοκιών και του hype το:

A quiet place

Αλλά φαντάζομαι του g του άρεσε :s_biggrin

Καταρχήν φτιάξε τους συνδέσμους σου, όλα ανακατευθυνουν στην επίσημη σελίδα του remake της Μαίρης Πόππινς . :svivhaha:

Υπάρχει κίνδυνος εκλεκτοί συμφορουμιται να αυνανιστουν δημοσίως. :lipsealed:

Κατά δεύτερον, φιλμογραφία του Σαντάμ Σαντιγί:

http://www.tasteofcinema.com/2017/all-7-asghar-farhadi-movies-ranked-from-worst-to-best/

Έβαλες γυναίκα με τσεμπερι στην αφίσα;---------> ΠΉΡΕΣ ΤΑ ΛΕΦΤΆ ΤΟΥ ΑΣΊΜΩ :s_roses

Ανέβα μωρέ ψυχούλα μου να πάμε Βωβούσα στην πλατεία ,να δεις την κυρά Τούλα να γνέθει.The real thing έχουμε εδώ,τι πας στους Ιρανούς τυροκομους και ψάχνεις. :s_empathy