Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#573930
Andy έγραψε:Δεν ξέρω αν το "ανώμαλη" το λες για καλό ή για κακό αλλά σιχτίρισα για τις δύο ώρες της ζωής μου που έχασα.


Μαζι σου!!! Χασιμο χρονου οπως ακριβως το ειπες!!!
Άβαταρ μέλους
By Serf
#575135
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#575840 Ωραιο το The Mule με τον αγαπημενο Clint Eastwood στα 90 φευγα του... :inlove:
Υποδεεστερο του Grand Torino φυσικα...
https://www.imdb.com/title/tt7959026/?r ... f_=nv_sr_2
Άβαταρ μέλους
By sargus
#578556 Είδα το Avengers :Endgame.
Έχω δει όλες τις ταινίες της σειράς και τις απόλαυσα. Ενώ δεν είμαι το τύπος που διαβάζει κόμικς, όλες αυτές οι ταινίες είναι πολύ ευχάριστες!
Έτσι και η τελευταία ήταν απολαυστική! Αλλά περίμενα κάτι καλύτερο. Μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση. Ναι μεν υπερπαραγωγή επικών διαστάσεων, πέρασε το 3ωρο νεράκι, αλλά περίμενα κάτι περισσότερο με βάση το hype που υπήρχε αλλά και το γεγονός ότι ήταν η ταινία κορύφωση και κλείσιμο μετά από 20-21 ταινίες της σειράς. Ας πούμε, η προηγούμενη (Infiniti wars) θεωρώ ότι ήταν ανώτερη!
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#578562
sargus έγραψε:Είδα το Avengers :Endgame.
Έχω δει όλες τις ταινίες της σειράς και τις απόλαυσα. Ενώ δεν είμαι το τύπος που διαβάζει κόμικς, όλες αυτές οι ταινίες είναι πολύ ευχάριστες!
Έτσι και η τελευταία ήταν απολαυστική! Αλλά περίμενα κάτι καλύτερο. Μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση. Ναι μεν υπερπαραγωγή επικών διαστάσεων, πέρασε το 3ωρο νεράκι, αλλά περίμενα κάτι περισσότερο με βάση το hype που υπήρχε αλλά και το γεγονός ότι ήταν η ταινία κορύφωση και κλείσιμο μετά από 20-21 ταινίες της σειράς. Ας πούμε, η προηγούμενη (Infiniti wars) θεωρώ ότι ήταν ανώτερη!


Εμενα μου φανηκε σουπα...η πρωτη ωρα περασε με κακες ερμηνειες χωρις λογο, τη δευτερη ωρα με πηρε ο υπνος (χωρις πλακα) και το κλεισιμο μιεχ. Οταν το δει ο κοσμος να σας πω και που κοιμηθηκα-ξυπνησα ακριβως μπας και γινει λιγο χαβαλες.

Στην τηλεοραση εχθες πετυχα μια απο τις καλυτερες πολεμικες ταινιες εβερ, και φυσικα το ξενυχτησα (2.30π.μ.)

Εικόνα

Ευτυχως ρε Κιρκ εισαι στα 101 γιατι αλλιως θα σε εβλεπα να παιζεις τον Θανος...δεν θα το αποφευγαμε το ρεζιλικι :tomato:
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#578572
g8777 έγραψε:Όχι "μια από". Η καλύτερη .


Δε θα σου χαλασω χατηρι, οχι τιποτε αλλο θα ξανα-γκαντεμιασεις και τον αλεζι σημερα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#578580
g8777 έγραψε:Όχι "μια από". Η καλύτερη .


Εικόνα

:s_yes
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#578604 Πολύ συναίσθημα το Avengers, αφήνει πολλά ερωτηματικά κ πράματα που δεν στέκουν, μικρή σημασία έχει.
Πλούσιο καστ, μπόλικο εφέ, παμε για το επόμενο φορμα υπερηρωα πλεον
(Σουπερμαν - Μπατμαν - Blade - Iron Man - >?)

Είπατε για πολεμικές - >

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#578641 Πράγματι υπερπαραγωγή το avengers , ηταν όλοι εκεί που λέμε
Για ποτέ περάσανε οι τρεις ώρες .... λίγο στενάχωρο το τέλος
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#578777
gto250swb έγραψε:Εμενα μου φανηκε σουπα...η πρωτη ωρα περασε με κακες ερμηνειες χωρις λογο, τη δευτερη ωρα με πηρε ο υπνος (χωρις πλακα) και το κλεισιμο μιεχ. Οταν το δει ο κοσμος να σας πω και που κοιμηθηκα-ξυπνησα ακριβως μπας και γινει λιγο χαβαλες.




Οι υπόλοιπες σου άρεσαν? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#579425 If Beale street could talk

Είναι μια σκηνή, κάπου στη μέση της ταινίας, μια σκηνή ευτυχίας του πρωταγωνιστικού ζευγαριού μέσα στη μέση του δρόμου, μια σκηνή, που, από πολλές απόψεις, είναι ό,τι πιο άρτιο έχω δει τα τελευταία χρόνια στο σινεμά.
ΙΜΗΟ ακόμα καλύτερο απο το Moonlight, απλά ανεξάντλητες οι δυνατότητες του Jenkins.
Και η μουσική.... αχχχχχχχ η μουσική :inlove:

Τώρα, πως γίνεται να προσπέρασαν αυτό το διαμάντι, για να δώσουν το Όσκαρ στη μούχλα του Green book, o θεός κι η ψυχή τους...